Najciekawsze łóżka na świecie. 7 najbardziej nietypowych modeli!

Ile jest ludzi, tyle rodzajów ulubionych łóżek. Jedni muszą mieć miękki materac, drudzy – sportowy, a jeszcze inni zasną tylko w łożu z baldachimem. Dziś przedstawiamy Wam garść ciekawostek ze świata designu. Oto najciekawsze, najbardziej nietypowe łóżka!

Kto z nas nie lubi w weekend pospać dłużej lub przeleżeć w pościeli cały dzień z dobrą książką w ręku? A wyobrażacie sobie wypoczynek w łóżku lewitującym, przypominającym beczkę albo zrobionym z lodu? Jeśli nie, zapraszamy do naszego artykułu. Pisałyśmy o najnowszych trendach wnętrzarskich, aranżacji małej sypialni, teraz przyszedł czas na najciekawsze łóżka na świecie!

Najciekawsze łóżka na świecie

pixabay.com

1) Łóżko lewitujące

Projekt został stworzony przez holenderskiego architekta. Lewitujące łóżko wygląda fantastycznie i podobno zapewnia niesamowite doznania. Unosi się w powietrzu dzięki magnesom, a połączone jest z podłożem mocnymi kablami. Oryginalny model niestety nie należy do najtańszych. Łóżko kosztuje ponad milion Euro, ale podobno każdy może wykonać podobne na podstawie instrukcji z Internetu.

2) Łóżko w kształcie jajka

Łóżko zostało zaprojektowane przez Günthera Thöny. Model jest niezwykle nowoczesny nie tylko ze względu na wygląd, ale także terapeutyczne działanie. Projekt poprzedzono dwuletnimi badaniami nad snem. Wewnątrz łóżka umieszczono głośniki stereo i oświetlenie, które pobudzają lub uspokajają organizm.

 3) Łóżko dla audiofila

Ciekawe łóżko zaprojektowała artystka Kaffe Matthews. Model na pewno spodoba się melomanom. Sonic Bed wygląda jak wielki drewniany pojemnik, ale jego konstrukcja doskonale niesie dźwięk. Podobno niskie tony zapewniają leżącemu przyjemny masaż.

4) Łóżko hamburger

Łóżko przypominające słynną bułkę to coś dla wielbicieli fast-foodów. Smakowity model jest niezwykle popularny w Internecie. Fani tego nietypowego łóżka założyli mu stronę na Facebook’u. Co ciekawe projekt wyposażony jest w kołdrę z ziarnami sezamu.

5) Łóżko beczka

Drewniane łóżko w kształcie beczki na pewno spodoba się fanom alkoholowych trunków. Ogromna konstrukcja ze schodkami budzi spore zainteresowanie w Internecie. Popularnością cieszą się też małe łóżka z beczki przeznaczone dla domowych pupili – psów i kotów.

6) Łóżko Cosmovoide

Nietypowych łóżek jest całe mnóstwo. Jednym z nich jest luksusowy model Cosmovoide, naszpikowany technologią. Posiada zestaw oświetleniowy LED, telefon, odtwarzacz DVD, gniazdko do podłączenia Internetu oraz kompletny system kina domowego. Projekt to jedno z najdroższych łóżek na świecie.

7) Lodowe łóżko

Ciekawe łóżka znajdują się w lodowym hotelu na północy Szwecji. Niezwykłe meble wysłane są skórami reniferów. Takie łóżka na pewno spodobają się fanom „Krainy lodu” i „Królowej Śniegu”. Warto wiedzieć, że IceHotel w którym się znajdują, to pierwsze i największe tego typu miejsce stworzone ze śniegu i lodu.

Najciekawsze łóżka na świecie: inne

Ciekawych, nietypowych łóżek jest na świecie całe mnóstwo. Trudno zaprezentować wszystkie z nich. Poniżej prezentujemy jednak galerię kilku innych wartych uwagi modeli.

Artykuł powstał przy współpracy z marką DILANI – www.dilani.pl, oferującą naturalne i antyalergiczne kołdry oraz poduszki.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (220 głosów, średnia: 4,31 z 5)
zapisuję głos...