Miasta na walentynki. Romantyczne miejsca w Polsce

W Polsce można znaleźć wiele urokliwych miejsc, w których zakochani mogą miło spędzić czas we dwoje. Oto przegląd najbardziej romantycznych miast!

Planujesz wyjazd we dwoje? Szukasz inspiracji na święto zakochanych? Poznaj najbardziej romantyczne zakątki Polski! Zamiast znów jechać do Zakopanego, Gdańska lub Krakowa, pomyśl o miejscach, gdzie będzie równie pięknie, ale o wiele bardziej nastrojowo i tajemniczo. Poznaj idealne miasta na walentynki! Zaskocz swoją drugą połówkę i wybierzcie się w niezwykłą podróż, pełną miłosnego uroku!

Miasta na walentynki

pixabay.com

Miasta na walentynki – najbardziej romantyczne miejscowości

Wenecja, Rzym, Paryż, Barcelona? Walentynkową podróż lub weekendowy wyjazd we dwoje można z powodzeniem zorganizować także w Polsce! Polecamy kilka miejsc, które są idealne na romantyczną wycieczkę. Oto najlepsze miasta na walentynki! Sprawdzą się nie tylko w święto zakochanych.

Chełmno – stolica zakochanych

Miasta na walentynki

pixabay.com

Tajemnicze miasto zakochanych leży na dziewięciu wzgórzach i znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim. Niekiedy nazywane jest „miastem miłości” lub „małym Krakowem”. Zachwyca wyjątkowo romantyczną atmosferą i urokliwymi zakątkami. W zabytkowym miasteczku ukryte są relikwie św. Walentego. Mówi się, że święty czuwa nad miastem, dlatego też każdy kto odwiedza to miejsce, od razu czuje jego niezwykłą atmosferę. W dniu jego wspomnienia na chełmińskim rynku odbywają się huczne walentynkowe uroczystości i zabawy. Jednymi z najciekawszych atrakcji są układanie z lampionów wielkiego płonącego serca oraz kosztowanie słynnego chełmińskiego przysmaku – bułeczki z lubczykiem. Miasto warto odwiedzić nie tylko 14 lutego, gdyż ma do zaoferowania niezwykle bujną historię, piękne średniowieczne zabytki oraz specjalną trasę z czarującymi zakątkami.

Sandomierz– polski Rzym

Miasta na walentynki

pixabay.com

Klimatyczne miasteczko położone na zakolu Wisły znane jest dzięki serialowi „Ojciec Mateusz” oraz bestsellerowej powieści „Ziarno prawdy” Zygmunta Miłoszewskiego (sfilmowanej). Miejsce leży na siedmiu wzgórzach i ciągną się pod nim tajemnicze, podziemne korytarze, dlatego czasem nazywane jest „polskim Rzymem”. Stary Rynek z renesansowym ratuszem tworzą wyjątkową atmosferę, a górujący nad miastem zamek dopełnia malowniczego obrazu. Będąc w Sandomierzu koniecznie należy odwiedzić muzeum przy ul. Długosza i bazylię katedralną, która zbudowana została na polecenie Kazimierza Wielkiego. Okoliczne Góry Świętokrzyskie oraz tajemniczy Wąwóz Świętej Królowej Jadwigi zachęcają do spacerów oraz pieszych wycieczek. Spokojna, lekko tajemnicza atmosfera „nadwiślańskiej perełki” sprawia, że to idealne miejsce na weekend we dwoje.

Lanckorona – miasto aniołów

Miasta na walentynki

pixabay.com

Mówi się, że położona zaledwie 35 km od Krakowa osada, to małopolska odpowiedź na Kazimierz Dolny. Jest tu jednak o wiele spokojniej, a życie toczy się leniwym, łagodnym rytmem. Lanckorona to oaza spokoju, pełna tajemnic historii, które przenikają przez stare, omszałe mury. Urokliwemu miejscu trudno się oprzeć, o czym niejednokrotnie wspominali pisarze oraz autorzy tekstów piosenek – Marek Grechuta czy Grzegorz Turnau. W przytulnych knajpach i na malowniczych uliczkach można spotkać wielu artystów i… anioły! Co ciekawe, co roku w grudniu odbywa się tu niezwykłe, magiczne wydarzenie – festiwal „Anioł w miasteczku”. Warto wspomnieć o tym, że nie tylko duchy niebieskie, ale także zakochani mają tu swoje święto. Co roku organizowany jest festiwal „Romantyczna Lanckorona”, a wtedy w miasteczku odbywają się liczne wystawy, koncerty i spotkania. Będąc w miejscowości warto wybrać się też na romantyczny spacer alejkami wokół góry, na której mieszczą się ruiny średniowiecznego zamku.  Czy Aleja Zakochanych, Aleja Cichych Szeptów lub Droga przez Moczary nie brzmią interesująco?

Romantyczne miejsca w Polsce  – inne

Gdzie wybrać się na randkę? Jakie inne miejsca warto odwiedzić z drugą połówką? Drogę miłości we Wrocławiu, Park Oliwski w Gdańsku, Dolinę Marzeń w Toruniu, Opolską Wenecję, Łazienki Królewskie w Warszawie, Kładkę ojca Bernatka w Krakowie, Arkadię Radziwiłłów, Dolinę Pałaców i Ogrodów u stóp Karkonoszy, Stary Sącz, Roztocze, Rynek w Kazimierzu Dolnym, Orłowo w Gdyni, Krzywy Las koło Gryfina, Zamek w Mosznej, Trzęsacz, Białowieżę, Szklarską Porębę…

A Wy, jakie romantyczne miejsca polecacie? Gdzie warto wybrać się z drugą połówką?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (225 głosów, średnia: 4,36 z 5)
zapisuję głos...