Jak poznać płeć dziecka bez pomocy USG?

Zdecydowana większość przyszłych rodziców chce poznać płeć dziecka zanim maluszek pojawi się na świecie. Pierwsze badania USG, które mogą określić płeć dzieciątka, wykonuje się w połowie ciąży, czyli około 20. tygodnia. Część przyszłych mam, nie mogąc się doczekać wyniku, próbuje ustalić płeć potomka już wcześniej, m.in.  na podstawie kształtu ciążowego brzuszka, ulubionych ciążowych smaków i przysmaków, ogólnego samopoczucia i ? odbicia w lustrze. To klasyczny powrót do tradycji. Niegdyś obserwacja wyglądu, upodobań i brzuszka ciężarnej była jedynym możliwym sposobem podjęcia jakiejkolwiek próby poznania płci potomka. Czy ciążowe czary –  mary mogą mieć dziś jakiekolwiek racjonalne uzasadnienie?

 

Brzuszek niejedno ma imię!

Nie ma dwóch takich samych ciążowych brzuszków! Każdy jest inny, wszystkie równie piękne. Czy możliwe jest zatem, aby na podstawie kształtu brzuszka przyszłej mamy znaleźć odpowiedź na pytanie: czy to chłopczyk, czy dziewczynka? Medycyna mówi starym przesądom zdecydowanie ?nie?. To nie płeć dziecka, ale mięśnie mamy, masa ciała ciężarnej, położenie płodu w macicy i geny kobiety wpływają na kształt brzuszka przyszłej mamy. Argumenty lekarzy za nic w świecie nie przekonują jednak części ciężarnych, które chcą wierzyć i wierzą, że spiczasty brzuszek to jasny sygnał, że urodzi się syn, a okrągły ? że córka. A jaki kształt ma Twój brzuszek?

 

Zachcianki smakowe przyszłej mamy

Niejedna przyszła mama słyszała zapewne, że jeśli w jej menu dominują słodkości, to urodzi dziewczynkę. Gdy zaś mama ma ochotę na słone, mocno przyprawione dania ? urodzi chłopca. Ile w tym prawdy? Niewiele! Ochota na określone smaki, dania i przysmaki to nic innego jak jasny sygnał organizmu, czego mu brakuje. Gdy kręci cię i nęci, aby zjeść kwaśnej kapusty, Twój organizm zapewne dopomina się o witaminę C. Gdy masz ochotę na czekoladowe słodkości, najprawdopodobniej brakuje Ci magnezu. Zapewnienia babć o istnieniu związku między kulinarnymi upodobaniami magicznych 9. miesięcy a płcią bobasa można więc odłożyć w kąt. Choć, przyznajemy, że przyjemnie jest w nie wierzyć!

 

Czy wygląd ma znaczenie

Słyszałyście o zupełnie magicznym sposobie określania płci maluszka na podstawie wyglądu przyszłej mamy? Jak ciężarna pięknieje, to znaczy, że urodzi chłopca? A gdy mama wyraźnie traci na urodzie, to na pewno urodzi córeczkę? Tymczasem okazuje się, że w tej obiegowej opinii nie ma ani grama prawdy. Za wygląd ciężarnej odpowiadają bowiem hormony. Poza tym nie od dziś wiadomo, że wszystkie kobiety w czasie ciąży pięknieją i biją niesamowitym blaskiem? szczęścia!

Przyszłe mamy często muszą stanąć oko w oko z ciążowymi mitami i przesądami. I choć należy na nie patrzeć z przymrużeniem oka, to jedno jest pewne ? to całkiem interesujący sposób wyjaśnienia ciążowych stanów, przypadłości, dolegliwości i wątpliwości.

Więcej informacji o ciąży oraz macierzyństwie przyszłe mamy  znajdą  na stronie www.baby-shower.pl

Zobacz także

Niezbędnik przyszłej mamy – Dzienniczek ciąży

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (128 głosów, średnia: 4,04 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. magicwoman  14 stycznia 2012 14:58

  mimo wszystko jak byłam w ciąży z córeczką miałam brzuch okrągły i zajadałam się słodkościami, a z synkiem brzuch był spiczasty i miałam nieodpartą ochotę na mięso 🙂 coś w tym musi być

  Odpowiedz
 2. oneczka21  16 stycznia 2012 14:55

  Myślę, że ludzie chcą w to wierzyć:) Jest to powód do rozmów i debatowania. Ale czy to się zawsze sprawdza?? Chyba raczej nie. Choć po części i tak jest jak napisała pani wcześniej:)

  Odpowiedz
 3. czecoladca  17 stycznia 2012 08:05

  Ja byłam w ciąży dwa razy.W każdej czułam się i wyglądałam zupełnie inaczej a i smaki miałam różne.W pierwszej ciąży uwielbiałam wszystko co kwaśne natomiast w drugiej zjadałam całą masę słodyczy i co?
  Mam dwóch wspaniałych synów 🙂

  Odpowiedz
 4. milusiek1992  19 stycznia 2012 21:35

  ja tam uwazam ze i tak nie jest wazna plaec wazne aby zdrowe bylo :))

  Odpowiedz
 5. monis1311  31 stycznia 2012 16:29

  ja tez tak uwazam najwazniejsze zeby zdrowe

  Odpowiedz
 6. Paulla0406  3 lutego 2012 00:44

  Kiedyś to i może można było to sprawdzić teraz to ciężko stwierdzic;)

  Odpowiedz
 7. olciafer  25 lutego 2012 10:46

  To takie mity i przesady jak z tym ze farbujac włosy podczas ciąży , dziecko urodzi się rude. Zakładając naszyjnik, dziecku grozi owinięcie się pępowiną albo jeśli matka w ciązy ma często zgagę, dziecko urodzi się z długimi włosami i jeszcze wiele wiele bardziej kuriozalnych 🙂 dlatego trzeba przymknąć na to oko, traktować z humorem i cieszyć się tym stanem 😉

  Odpowiedz
 8. Masza  22 lipca 2013 10:39

  A ja nie chciałam znać płci dzieci.Dla mnie najważniejsze było to,aby było zdrowe.

  Odpowiedz
 9. agusia26814  19 września 2015 23:06

  Fajnym sposobem na sprawdzenie płci bez użycia usg jest wróżba z pierścionka/obrączki.W taki sposób moja babcia wywróżyła mi wszystkie dzieciaki tzn płeć dzieci.A robi się to mianowicie tak.Zawiesza się na dłuższej nitce pierścionek lub obrączkę , tak zawieszony pierścionek wiesza się nad dłonią i jeżeli się obraca w koło będzie dziewczynka , z kolei jeżeli porusza się po linii prostej urodzisz chłopca.Może to zwykły zabobon ale u mnie sprawdziło się w 100%

  Odpowiedz
 10. plum12  25 sierpnia 2016 11:59

  Raczej najważniejsze jest zdrówko! Choć wiem, że dla niektórych mam płeć dziecka ma nie małe znaczenie i dla małej księżniczki lub księcia pofatygowałyby się na nie jeden sposób.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany