Chiński kalendarz płci – czy można zaplanować płeć dziecka?

Choć dla niektórych może wydawać się to niemożliwe, to dużo ludzi wierzy w to, że płeć dziecka można zaplanować. Istnieje kilka metod, według których można przewidzieć płeć dziecka. Choć same podchodzimy do tego zagadnienia dość sceptycznie, to przedstawimy Wam chiński kalendarz płci, który umożliwia zaplanowanie płci dziecka. Na czym polega chiński kalendarz płci? Czy działa? 

Spis treści:

Jeśli jesteście już jakiś czas parą, większość z Was z pewnością planuje dzieci. Po etapie podjęcia decyzji o chęci ich posiadania, przychodzi Wam do głowy refleksja – chłopczyk, czy dziewczynka? I choć myślicie, że płci dziecka nie da się zaplanować, to wiele osób ma zupełnie odmienne przekonanie. Chiński kalendarz płci to metoda planowania płci dziecka. Wiele osób wierzy w jej działanie i skuteczność. Czy metoda ta się sprawdza? O tym dowiesz się w dalszej części artykułu!

Chiński kalendarz płci dziecka FP

Co to jest chiński kalendarz płci? Na czym polega?

Chiński kalendarz płci pochodzi z Pekinu i liczy już ponad 700 lat. Wciąż cieszy się popularnością na całym świecie. Chiński kalendarz płci zakłada, że można zaplanować płeć dziecka na podstawie dwóch czynników; wieku matki i miesiąca zapłodnienia.  Trudno jest wyjaśnić skuteczność chińskiego kalendarza płci, ale wiele osób potwierdza jego skuteczność. Chiński kalendarz płci opiera się na kalendarzu słoneczno-księżycowym. Każdy miesiąc ma po 29-30 dni. 

Stop z presją idealnego ciała po porodzie. Wszystkie Mamy są piękne!

Stop z presją idealnego ciała po porodzie. Wszystkie Mamy są piękne!

Presję posiadania idealnego ciała i szybkiego powrotu do formy po ciąży znają niemal wszyscy. Reklamy, telewizja, prasa… Do tej pory z każdej strony kobiety tuż po porodzie otrzymywały komunikat, że teraz czas zająć się sobą. Swoją formą i swoim wyglądem. Ważniejsze od tego jak się czujesz i jak sobie radzisz, według mediów było jak wyglądasz. Na szczęście powoli nadchodzą zmiany. Tradycyjnie, nowe porządki wprowadzają media społecznościowe. Kobiety z pierwszych stron gazet i najpopularniejsze influencerki nie boją się pokazać, jak wygląda ich ciało po porodzie i z czym muszą się codziennie zmagać.

Na czym polega chiński kalendarz płci?

Według chińskiego kalendarza każdy rok ma 12 miesięcy, które liczą 29-30 dni. Co jakiś czas pojawia się miesiąc trzynasty. Znając wiek matki w momencie zajścia w ciążę i miesiąc poczęcia, chiński kalendarz płci przewiduje płeć dziecka, np. 25-letnia kobieta (według chińskiego kalendarza księżycowego) w styczniu, marcu, maju, lipcu najprawdopodobniej pocznie dziewczynkę, natomiast chłopca w lutym, kwietniu, czerwcu, sierpniu, wrześniu, październiku, listopadzie i grudniu. Działanie i skuteczność chińskiego kalendarza płci można też sprawdzić wstecz. Wystarczy, że będziemy znać datę urodzenia dziecka i wiek matki w momencie urodzenia dziecka. Od tego musimy odjąć 9 miesięcy i sprawdzić, czy płeć się zgadza. Oryginalny chiński kalendarz płci znajduje się w Instytucie Nauki w Pekinie.

Czy chiński kalendarz płci działa?

Wiele osób z pewnością by chciała, żeby ta metoda była skuteczna. Należy jednak pamiętać, że chiński kalendarz płci powinien służyć rozrywce i nie jest to żadna metoda medyczna. Nie należy traktować go poważnie, choć w wielu przypadkach obliczenia się sprawdzają. Dodatkowym utrudnieniem chińskiego kalendarza płci jest konieczność obliczenia na podstawie kalendarza chińskiego, ponieważ na co dzień używamy kalendarza gregoriańskiego. Przy poprawnych obliczeniach skuteczność podobno jest wysoka. My jednak radzimy traktować tę metodę w ramach rozrywki, ciekawostki.

Planowanie płci - Chiński kalendarz płci dziecka FP

Jak powstał chiński kalendarz płci?

Chiński kalendarz płci to jeden z najstarszych sposobów na przewidywanie i planowanie płci dziecka. Szacuje się, że ma nawet ponad 700 lat. Kalendarz został znaleziony w grobowcu dynastii Qing obok Pekinu. Przez Chińczyków jest traktowany bardzo poważnie. Ci, którzy są przywiązani do tradycji, głęboko wierzą w jego skuteczność. Chińczycy utrzymują, że wynosi ona ponad 90%. Współcześnie ta metoda planowania płci dziecka jest znana na całym świecie, choć przez większość par nie jest traktowana poważnie.

Skuteczność kalendarza płci

Czy chiński kalendarz płci działa? Co do tego krążą sprzeczne opinie, choć my nie traktowalibyśmy ich poważnie. Chińczycy uważają, że skuteczność ich kalendarza wynosi ponad 90%. Przekazując tę informację powołują się na dane z Instytutu w Pekinie, jednak nie ma nigdzie podanych oficjalnych badań do wglądu. W ostatnich latach, wielu naukowców starało się zbadać od czego w największym stopniu zależy płeć dziecka. Okazuje się, że nie ma sprawdzonej metody, żeby zaplanować płeć. Chiński kalendarz płci dziecka jasno wskazuje, że mężczyzna nie ma wpływu na płeć, jedynie kobieta i miesiąc współżycia, co nie jest do końca zgodne z nauką.

Planowanie płci dziecka

Co myślicie o tej metodzie planowania płci? Działa?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (36 głosów, średnia: 4,69 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. as_sa  5 lipca 2022 06:38

  Zawsze istnieje 50% szans że się uda trafić 😉

  Odpowiedz
  • janka1312  5 lipca 2022 21:35

   dokładnie 🙂

   Odpowiedz
 2. Magdalena  5 lipca 2022 19:17

  Ciekawe. Nie słyszałam o tym 🙂

  Odpowiedz
 3. paulaalfc  6 lipca 2022 21:19

  U mnie akurat pasuje, ale myślę, że to tylko zbieg okoliczności 😀

  Odpowiedz
 4. Hidari11  13 lipca 2022 19:03

  Raczej nie ma potwierdzenia naukowego, że kalendarz działa, ale zawsze to jakaś wyjściowa to eksperckich badań, co może mieć wpływ na płeć na etapie przed połączeniem gamet.
  W moim przypadku, jako że przekroczyłam 30-stkę bardziej zależy mi na zdrowiu dzieci niż płci. Chciałabym mieć bliźnięta lub trojaczki- urodzić raz, bo więcej mogę z racji wieku nie zdążyć :).

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany