Dni wolne w 2019 roku. Sprawdź kiedy wypisać sobie urlop i maksymalnie wydłużyć wypoczynek

8 długich weekendów! Taka wizja Nowego Roku, w który właśnie wkroczyliśmy, z pewnością cię ucieszy. Kalendarz na najbliższe miesiące bardzo nam sprzyja, a na pewno jest o wiele bardziej atrakcyjny niż ten ubiegłoroczny. Okazuje się, że nawet jeden dzień z urlopowej puli może zdecydowanie przedłużyć twój wypoczynek. Czas go zaplanować.

Jeszcze wiele z nas nie przyzwyczaiło się do faktu, że od kilku dni rano otwiera oczy już w nowym, 2019 roku. Po szampańskiej zabawie i pierwszych postanowieniach przyszedł czas również na planowanie. A te, zapewniamy, bez dwóch zdań będzie przyjemne, albowiem przy dobrej organizacji w tym roku czeka nas nawet 7 długich weekendów! W jaki dzień wypisać urlop, aby odpoczynek wydłużyć do maksimum? Kiedy możemy liczyć na największą ilość wolnych dni? Tego dowiecie się z naszego artykułu. Zatem, czas wziąć kalendarz i już teraz pomyśleć o najbliższych zasłużonych wakacjach.

źródło: www.pixabay.com

Dni wolne w 2019 roku. Sprawdź kiedy wypisać sobie urlop i maksymalnie wydłużyć wypoczynek

Lubimy wydłużać sobie weekendy, co nietrudno dostrzec choćby w czasie Majówki, kiedy czasem wypisanie dwóch czy trzech dni wolnych daje nam nawet tygodniowy odpoczynek. W tym roku będzie wiele okazji do zaplanowania krótkich urlopów. Wystarczy, że do ustawowego wolnego dodamy kreatywne planowanie, wówczas Nowy Rok jawi się w iście kolorowych barwach. Oczywiście bierzemy pod uwagę te okazje, kiedy nie nadszarpniemy zbyt naszej puli z dniami wolnymi. Te zostawmy sobie na 2-tygodniowy wakacyjny wyjazd.

Wolne w 2019 roku:

1)Wielkanoc

W tym roku dni wolne związane ze Świętami Wielkanocnymi wypadają 21 kwietnia (niedziela) i 22 kwietnia (poniedziałek). Osoby, które w tym czasie planują dłuższy wyjazd, a pracują w soboty, w ten dzień powinni wypisać sobie wolne.

2) Majówka

źródło: www.pixabay.com

Ustawowo wolny jest 1 maja (środa) i 3 maja (piątek). Majówkę możemy wydłużyć nawet do 9 dni, pod warunkiem, że weźmiemy wolne na 29 kwietnia (poniedziałek), 30 kwietnia (wtorek)  i 2 maja (czwartek).

3) Boże Ciało

W tym roku Boże Ciało obchodzimy 20 czerwca (czwartek). Licząc, że mamy wolne soboty i wypiszemy urlop na następny dzień, odpoczywamy 4 dni.

4) Wniebowzięcie NMP

Tutaj mamy sytuację podobną do Bożego Ciała. Wniebowzięcie NMP wypada 15 sierpnia (czwartek). Wystarczy na kolejny dzień – 16 sierpnia wypisać urlop i przedłużamy weekend do 4 dni.

5) Wszystkich Świętych

źródło: www.pixabay.com

1 listopada wypada w piątek, co łącznie z weekendem daje nam całe 3 wolne dni.

6) Święto Niepodległości

Święto 11 listopada wypada w tym roku w poniedziałek. Wniosek? Kolejny przedłużony o jeden dzień weekend.

7) Boże Narodzenie

źródło: www.pixabay.com

Możliwe, że w przypadku świąt wolnych dni jeszcze przybędzie. Rząd pracuje bowiem nad ustawą, która mówi również o niepracującej Wigilii, która w 2019 roku wypada we wtorek. Wolny na pewno jest natomiast 25 grudnia (środa) i 26 grudnia (czwartek). Brakuje nam więc tylko urlopu na poniedziałek i piątek, aby zapomnieć o pracy na równo tydzień i dodatkowy weekend. Szczęściarze folgować mogą nawet do Sylwestra, pod warunkiem, że do końca roku zostanie im do wykorzystania kilka dodatkowych absencji, a w pracy znajdą zastępstwo.

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (167 głosów, średnia: 4,35 z 5)
zapisuję głos...