10 pomysłów na aktywne ferie z rodziną

Podsuwamy Ci kilka pomysłów zimowej aktywności, nie tylko dla najmłodszych, ale również dla całych rodzin.

Sezon zimowych ferii właśnie się zaczął, a to oznacza, że przed rodzicami staje wyzwanie, jakim jest zagospodarowanie wolnego czasu swoim pociechom. Podsuwamy Ci kilka pomysłów zimowej aktywności, nie tylko dla najmłodszych, ale również dla całych rodzin.

fot. pixabay.com

 

 1. Psie zaprzęgi

Wycieczka psim zaprzęgiem to jedna z niezwykłych atrakcji, których można doświadczyć podczas zimowych ferii. Mushing, czyli dyscyplina sportu polegająca na wyścigu w psim zaprzęgu może stać się ciekawą alternatywą dla tradycyjnych zaprzęgów konnych, czy kuligów. Psi zaprzęg jest również okazją do zabawy z przyjaznymi zwierzakami oraz do zapoznania się z podstawami mushingu.

 

2. Off-road na świeżym śniegu

Zimowa jazda w górskim terenie z ostrymi zjazdami i podjazdami to przygoda pełna adrenaliny, odpowiednia dla ludzi szukających mocnych wrażeń. Jest również doskonała dla rodzin, par i osób wrażliwych na piękno gór, które chcą podziwiać naturę w niestandardowy sposób. Wystarczy przed przejażdżką ustalić charakter wycieczki.

O bezpieczeństwo uczestników dbają doświadczeni instruktorzy, a profesjonalny sprzęt, taki jak zabezpieczające przed poślizgiem łańcuchy, gwarantują maksymalną kontrolę nad pojazdem.

 

3. Zimowa jazda na quadach

Quady dostarczają świetną rozrywkę także w zimie. Maszyny te, specjalnie wyposażone w gąsienice, stawiają czoła nawet najtrudniejszym do pokonania zaspom.

Jazda quadem może stać się rekreacyjną przejażdżką lub też ekstremalnym doznaniem. Zarówno dorośli, jak i młodsi poszukiwacze wrażeń, pod okiem rodziców mogą się świetnie bawić, znajdując w tej maszynie odpowiednią dla siebie moc i funkcjonalność.

 

4. Przejażdżka skuterem śnieżnym

Przejażdżka skuterem śnieżnym, w zależności od potrzeb, może zapewnić zarówno chwile odprężenia w przepięknej zimowej scenerii, jak i  prawdziwe szaleństwo w białym puchu. Każda wyprawa odbywa się pod okiem instruktora i jest prowadzona po łagodnych szlakach, jeżeli na pokładzie są pociechy. Gdy potrzeba większych wrażeń w terenie, taka aktywność z pewnością podniesie poziom adrenaliny.

 

5. Skituring w górach

Zimowa sceneria jest wręcz idealna, żeby ją podziwiać podczas wycieczki ski tourowej. W zależności od stopnia zaawansowania i potrzeb, można wybrać trasy łatwe i rekreacyjne lub takie, które wymagają umiejętności oraz większego doświadczenia. Wszystkie jednak oferują niezapomniane widoki i wspaniałą aktywność na świeżym powietrzu. Stopień trudności ustalić można z przewodnikiem. Wyprawa może być również połączona z podstawowym szkoleniem lawinowym, w którym uczestnicy zapoznają się z podstawami lawinoznastwa, jak i nauczą się obsługi detektora lawinowego.

A gdy śniegu za mało…

 

6. Bubblemaker dla dzieci

Bubblemaker to program basenowy, w którym dzieci pod okiem instruktora uczą się nurkowania.  Oswajają się z wodą i nabierają prawidłowych nawyków nurkowych – na przykład puszczania bąbelków powietrza, czyli swobodnego oddychania pod wodą.

 

7. Swobodny lot w aerotunelu dla rodziny

Zamiast skakać ze spadochronem z samolotu lub ze skały, możesz wybrać Superfly i przekonać się, jak to jest, gdy lecisz przy wietrze wiejącym z prędkością 270 km/h. Wszystko odbywa się w przezroczystym tunelu o średnicy 4,3 m i o całkowitej wysokości zaledwie 17 m.

Aerotunel to doskonały trening przed podniebnymi wyzwaniami. Skorzystać z niego mogą również najmłodsi, dla których taki „lot” będzie niezapomnianą przygodą.

 

8. Wspinaczka skałkowa na ściance

Ta forma aktywnego wypoczynku zadowoli zarówno dzieci, uwielbiające wyzwania, jak i rodziców. Wspinaczka na ściance to nie tylko świetna rozrywka, ale też wartościowa umiejętność panowania nad swoim ciałem.

Małe dzieci bardzo szybko uczą się zachowań, niezbędnych do uprawiania tego trudnego sportu. Dzięki zabezpieczeniom oraz obecności instruktorów, wykonywanie tej aktywności jest całkowicie bezpieczne.

 

9. Paintball laserowy

Paintball laserowystał się ostatnio jednym z najpopularniejszych sportów ekstremalnych, który można uprawiać niezależnie od płci i wieku. To emocjonująca rozgrywka, gdzie liczy się inteligencja, szybkość i spryt. Taka gra bardziej przypomina wirtualny świat niż prawdziwe pole walki. Dzięki wyświetlaczowi LCD znajdującemu się na karabinku, uczestnicy mają możliwość kontrolowania stanu amunicji i liczby otrzymanych trafień. Tę rozrywkę docenią zarówno wielbiciele gier komputerowych, jak i fani nowoczesnych gadżetów.

 

10. Rodzinne gotowanie

Rodzinna przygoda może być też pełna twórczej atmosfery i pozytywnych uczuć, nie tylko podczas aktywnego szaleństwa. Wspólne przygotowywanie obiadu pod okiem profesjonalnego kucharza, to okazja do spędzenia przyjemnych chwil z najbliższymi i przyrządzenia wyśmienitych potraw.

Pomysły na aktywne ferie z rodziną można mnożyć bez końca. Wystarczy zastanowić się, co lubią i czego potrzebują Twoi bliscy. Aby zaoszczędzić czas na szukaniu w Internecie atrakcji, które pomogą w zagospodarowaniu ferii, warto poszukać inspiracji w serwisach oferujących prezenty w formie przeżyć.

Powyższe propozycje pochodzą ze strony: www.KatalogMarzen.pl

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (136 głosów, średnia: 4,47 z 5)
zapisuję głos...