Dekoracje Walentynkowe na okno – garść kreatywnych pomysłów

Zbliżający się Dzień Zakochanych sprawia, że już teraz zaczynamy rozglądać się za upominkami dla naszej „drugiej połówki”. Zwykle na tę okazję nie dekorujemy naszych domów. Jednak idąc wzorem Amerykanów warto podkreślić wyjątkowość tego święta chociażby w symboliczny sposób. Dziś przedstawimy Wam pomysły na dekoracje Walentynkowe na okno.

Spis treści:

dekoracje Walentynkowe na okno

Dekoracje Walentynkowe na okno DIY

Serduszkowe karteczki

Najprostszym i zarazem bardzo efektownym sposobem na to jak wykonać dekoracje Walentynkowe na okno jest przygotowanie ich z papieru. Wystarczy powycinać je z kolorowego papieru lub kupić gotowe karteczki samoprzylepne w ich kształcie. Takie proste ozdoby nalepione na szybę wyglądają niezwykle uroczo i sprawiają, że po odsłonięciu zasłon czy rolet nasz dzień od razu zaczniemy z uśmiechem na twarzy. To świetny sposób na zaskoczenie swojego partnera czy partnerki. Chcąc pójść o krok dalej można na każdym z serduszek napisać coś miłego dla swojej „drugiej połówki” np. wyznanie miłości, pieszczotliwe określenie, komplement czy za co się jest jej wdzięcznym.

papierowe serduszka na szybie

papierowe dekoracje Walentynkowe na okno

Walentynkowa kurtyna z serduszek

Kurtyna z serduszek to także świetny sposób na dekorację okna na Dzień Zakochanych. Wygląda spektakularnie, a samo jej wykonanie jest proste i mało czasochłonne. Oto krótki instruktaż jak ją zrobić:

 1. Wytnij z grubego kolorowego papieru kształt serduszek o średnicy ok. 5-7 cm
 2. W każdym z serduszek na środku zrób dwie dziurki.
 3. Przepleć przez dziurki każde z serduszek czerwony sznurek lub cienką tasiemkę w równych odstępach np. co 15 cm.
 4. Zamontuj wszystkie elementy kurtyny na szerszym pasku i przyklej go na górnej framudze okna.

Ozdoby na Walentynki z filcu

Małe serduszka na Walentynki można też wykonać z filcu. Takie dekoracje można następnie umieścić np. w wazonie pełnym gałązek, a następnie ustawić go na parapecie. Taka ozdoba będzie wyglądać niezwykle oryginalnie i stylowo stając się elementem wystroju pomieszczenia. Jak wykonać filcowe serduszka?

 1. Wytnij kształt dwóch identycznych serduszek z filcu.
 2. Zszyj obie części ze sobą zostawiając niewielki ok. 2cm otwór.
 3. Napełnij serduszko watą, aby stało się wypukłe.
 4. W górnej części umieść zawieszkę np. z cienkiej tasiemki czy cienkiego sznurka jutowego.

serduszkowe ozdoby na Walentynki

Ażurowa girlanda z serduszek

Girlanda stworzona z rzędu ażurowych serduszek także może uświetnić wygląd okna na Dzień Zakochanych. W kwestii wykonania wewnętrznego wzoru warto zdać się na kreatywność. Najłatwiej wykonać go przy użyciu biurowego dziurkacza z różnymi nakładkami pozwalającego tworzyć rozmaite kształty.

girlanda z serduszek

Hamonijkowe serduszko

Kolejna szybka i dziecinnie łatwa w wykonaniu ozdoba, która kosztuje dosłownie grosze. Do jej zrobienia wystarczy kilka kartek papieru A4 w kolorze czerwonym i klej.

 1. Wytnij z kartki A4 kształt dużego spłaszczonego koła.
 2. Na dole dłuższego bok zegnij kartkę naprzemiennie tworząc w ten sposób harmonijkowe plisy o szerokości ok. 1-2 cm.
 3. Za pomocą kciuka i palca wskazującego chwyć kartkę w połowie i zegnij pośrodku tworząc rąbek (to będzie dół serca).
 4. Rozchyl lekko powstały wachlarz i sklej jego wewnętrzne boki, aby powstał kształt serca.

Wykonanie takich dekoracje Walentynkowych na okno może być świetnym pomysłem na zabawę z dzieckiem.

Łańcuch z papierowych serc

Ta dekoracja Walentynkowa na okno powstaje z połączenia serduszek wykonanych z papierowych pasków równej długości. Wystarczy je wyciąć i skleić oba końce. W górnej części końce należy wygiąć do środka tworząc charakterystyczny kształt serca. Tak wykonane elementy wystarczy potem połączyć np. zszywaczem do papieru, aby powstała girlanda.

Jakie inne dekoracje Walentynkowe na okno się sprawdzą?

Jeśli brak nam czasu na własnoręczne przygotowanie dekoracji Walentynkowych na okno możemy oczywiście sięgnąć po gotowe rozwiązania. Już teraz w sklepach pojawiają się ozdoby, które pozwolą stworzyć wyjątkowy klimat. Sprawdzą się naklejki czy podświetlane serduszkowe girlandy. Można też wykorzystać niewielkie baloniki napełniane helem i mocując je do figurki stojącej na parapecie można stworzyć wyjątkowo romantyczny bukiet, który z pewnością zachwyci przechodniów. Jeśli mamy do dyspozycji szeroki parapet z miejscem do siedzenia możemy na Walentynki wystarczy udekorować go poduszkami w kształcie serduszek.

poduszki w kształcie serca na parapecie

lampka w kształcie serca na parapecie

ciekawa dekoracja okienna w kształcie serca

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (27 głosów, średnia: 4,74 z 5)
zapisuję głos...