Czy Polacy traktują poważnie Walentynki? Wyniki badania “Walentynki marzeń według Polaków”

Walentynki w Polsce to stosunkowo nowe święto. Na zachodzie cieszy się o wiele większą popularnością niż w naszym kraju. Z okazji zbliżających się Walentynek serwis Prezentmarzeń sprawdził jakie plany mają Polacy na święto zakochanych w 2022 roku. Ilu z nich traktuje poważnie to święto? Czy w ogóle je lubimy? Badanie pokazało nasze preferencje dotyczące Walentynek i związane z tym dniem pułapki.

Z roku na rok rośnie liczba osób, które obchodzą Walentynki. Według przeprowadzonego badania aż 75% osób deklaruje, że obchodzi Walentynki. Co ciekawe, 23% z deklarujących zaznacza, że tylko jak jest w związku, a 3% świętuje niezależnie czy ma aktualnie partnera lub partnerkę. Co trzeciej osobie nie podoba się kiedy druga połówka pokazuje, że nie lubi tego święta, a ponad połowa zapytanych oświadcza, że traktuje to święto poważnie. Oznacza to, że Walentynki w Polsce rosną w siłę!

Walentynki w Polsce PX

Czy Polacy traktują Walentynki poważnie?

Według przeprowadzonego badania ponad połowa osób zadeklarowała, że traktuje Walentynki poważnie. Dla wielu to dobra okazja, żeby pokazać, że zależy nam na naszej drugiej połowie. Zdaniem 28% poważne potraktowanie tego święta to dowód miłości wobec drugiej połowy. Jeszcze niedawno do Walentynek podchodziliśmy o wiele bardziej sceptycznie, z dystansem. Można “Walentynki mieć cały rok”, ale można też tego dnia jeszcze bardziej wyjątkowo zadbać o ukochaną osobę. Jak wykazał raport, święto zakochanych zdecydowanie bardziej lubią kobiety.

10+ pomysłów na miłosne wróżby i zabawy na Walentynki!

10+ pomysłów na miłosne wróżby i zabawy na Walentynki!

Pomysły na najlepsze miłosne wróżby i zabawy na Walentynki! To dzień, w którym trudno jest zrobić coś oryginalnego i zaskoczyć partnera, szczególnie jeśli jesteśmy w związku od dawna i "przerobiliśmy" już randki w domu i na otwartej przestrzeni, zabawne prezenty, kwiaty czy miłosne liściki. Pamiętając o tym dylemacie, opisałyśmy dla Was ciekawe wróżby i zabawy na Walentynki, którymi możecie urozmaicić sobie obchody tego święta. Pomysły dla par i singli!

Jak obchodzimy Walentynki?

Największe znaczenie w świętowaniu dnia zakochanych ma oczywiście wspólny czas. Tak też twierdzi 46% ankietowanych Polaków. Równie ważna jest jakość spędzanego w tym dniu czasu. Zdaniem 19% respondentów najbardziej istotne jest wybranie odpowiedniej atrakcji, która podkreśli wagę tego święta, a 13% uważa, że najważniejsze jest sprawienie ukochanej osobie niespodzianki w tym dniu. Aż 67% Polaków uważa, że przeżyło już Walentynki marzeń, ponieważ druga połówka wyznała miłość (31%) lub zaskoczyła niesamowitą niespodzianką (36%). Według badania lepsze Walentynki organizują kobiety, ponieważ traktują to święto poważnie (38%). Choć bardziej kobiety cenią to święto, to również mężczyźni uważają, że wspólnie spędzony czas jest bardzo ważny dla związku.

Jak obchodzić walentynki PX

Na atrakcję w Walentynki jesteśmy w stanie wydać najczęściej od 100 – 300 zł – 41% osób. Co trzecia osoba wskazuje kwotę do 100 zł. Powyżej 500 zł deklaruje 9%, a cena nie gra roli i jedynie liczy się efekty dla 5%. Jak wynika z badania serwisu Prezentmarzeń 36% ankietowanych uważa, że mężczyzna powinien zapłacić za Walentynkowy wieczór, 30% wskazuje na wspólne uregulowanie, a 14% wskazuje na kobiety.

Walentynki marzeń według Polaków

Aż 67% Polaków uważa, że przeżyło już Walentynki marzeń. Jednak ponad połowa Polaków jest gotowa, by przeżyć je jeszcze raz. Aby zorganizować Walentynki marzeń są oni w stanie przygotować jakąś oryginalną, szaloną atrakcję. Na liście takich atrakcji najczęściej pojawiały się: lot balonem z lampką szampana, weekend w SPA dla dwojga, lok widokowy samolotem, degustacja win dla dwojga, przejażdżka luksusowym samochodem, skok na bungee dla dwojga czy pokaz kulinarny. Niektórzy są nawet gotowi oświadczyć się drugiej połówce (22%). Wybierając atrakcję na Walentynki najbardziej obawiamy się czy trafimy w gust ukochanej osoby.

Walentynki marzeń według Polaków PX

Co może zepsuć Święto Zakochanych?

Jest kilka rzeczy, które mogą popsuć Walentynki i pod żadnym pozorem ich nie polecamy. Święto zakochanych może głównie zepsuć negatywne nastawienie (32%) oraz jak twierdzi 29% ankietowanych brak dobrego humoru, dystansu i radości. W Walentynki nie wolno przede wszystkim się dąsać (36% zapytanych) oraz udawać, że święta zakochanych nie ma.

Badanie sondażowe „Walentynki marzeń według Polaków” zrealizował w formie ankiety online serwis Prezentmarzeń w styczniu 2022 na próbie 1317 respondentów.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (28 głosów, średnia: 4,82 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. roxi  11 lutego 2022 15:21

    z narzeczonym poznaliśmy się w walentynki więc ten dzien nie jest nam obojętny. Już od 4 lat spędzamy go razem. Mamy się w z tej okazji wybrać do Leszna i tam latać w tunelu aerodynamicznym. Chcemy się wyrwać z domu bo nigdzie dawno nie byliśmy

    Odpowiedz
  2. Blodka  16 lutego 2022 13:26

    Walentynek nie obchodzę. Jeśli jest się z kimś i kogoś rzeczywiście się kocha, to należy mu to okazywać każdego dnia, każdym gestem, dobrym słowem, troską itd. A kupić prezent czy wyjść na kolację można każdego dnia – nawet bez okazji.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany