Czego nie robić na Facebooku?

Denerwują Cię niektóre zachowania osób korzystających z Facebooka? A może sama dopuszczasz się drobnych grzeszków lub obciachowych zachowań?  Dzisiaj zajmujemy się tym, czego nie robić na Facebooku .

Czego nie robić na Facebooku

Czego nie robić na Facebooku – Lubienie swoich statusów i komentarzy

Podobno nie ma nic bardziej narcystycznego. Dlaczego lubienie własnych statusów i komentarzy jest złe?  Dlatego, że dla każdego logiczne jest, że zgadzasz się z własnym zdaniem.

Czego nie robić na Facebooku – Zdjęcia!

Wstawiasz codziennie własne selfie, a każde jest podobne do poprzedniego?  Ej, nie jesteś Kim Kardashian! Takie zachowania sprawiają, że ludzie mogą odebrać Cię jako zakochaną w sobie i nieco płytką i domagającą się uwagi i komplementów.

Podobnie jest ze zmienianiem zdjęć profilowych co kilka dni, lub usuwanie i wrzucanie tych samych zdjęć, po to tylko, by były komentowane. Podobnie podpisy pod zdjęciami w stylu „Ale jestem brzydka” oczekując, że wszyscy będą zaprzeczać.

Zastanów się też przed każdym wstawieniem zdjęcia swojego dziecka. Czy wszyscy muszą wiedzieć, że właśnie dostało jakiś dyplom, czy wyróżnienie?  Pamiętaj, że upubliczniasz zdjęcie swojej pociechy, która za kilka lat może nie być z tego zadowolona. Musisz też zastanowić się, czy dobrze znasz wszystkich, którym takie zdjęcie upubliczniasz.

Pilnuj też własnych zdjęć. Nie każdy może chcieć oglądać Twoje półnagie zdjęcia w zaawansowanej ciąży. Generalnie wszelkie zdjęcia z golizną odpadają – nie są w dobrym guście! Dlaczego? Ludzie są zawistni, ale również wpadają im go głowy różne pomysły – fotomontaż. Zastanów się również (znowu) kogo masz w znajomych. Czy Twój szef powinien oglądać zdjęcie after sex, lub czy koledzy Twojego syna powinni oglądać Twoje zdjęcie w bikini.

Unikaj też wszelkich zdjęć z alkoholem lub z innymi używkami. Również nie chwal się nowym samochodem, telewizorem, etc. W takim przypadku domagasz się zbytniej uwagi – niestety możesz obudzić zainteresowanie złodziei.

Pamiętaj, że nic co raz pokazało się w Internecie już nigdy nie zniknie (pamiętacie, gdy prawnik Beyonce, domagał się usunięcia i zakazu rozsyłania zdjęcia artystki, na którym wyszła dość niefortunnie… no właśnie).

Czego nie robić na Facebooku – Relacje z imprezy

Nigdy nie wrzucaj zdjęć po alkoholu, w czasie picia alkoholu. W ogóle nic nie pisz po alkoholu. Najlepiej wyłącz Facebooka.

Czego nie robić na Facebooku – Zaproszenia do gier i aplikacji

Wiemy, że często jest to spam, jednak do tej pory pojawiają się osoby, które dzięki zaproszeniom do gier chcą zdobyć w nich dodatkowe punkty. To strasznie irytujące. Nie ma nic złego w tym, że grasz. Nie ma nic złego w tym, że chcesz kogoś zaprosić do gry – ale raczej niech to wyniknie ze wspólnej rozmowy, trafi do osoby zainteresowanej, anie będzie zwykłym spamem.

Czego nie robić na Facebooku- To co dzieje się na Facebooku… nie zawsze powinno się tam dziać

 Wszelkie sprawy prywatne, intymne powinny zostać intymne i prywatne. Grupa Twoich 300 znajomych nie musi czytać racji z kłótni w związku. Podobnie nie wylewaj swoich żalów po zerwaniu. Uważaj też, co piszesz na temat swojego pracodawcy. Nawet jeśli nie masz go w znajomych, to pamiętaj o tym, że niektórzy mogą nie być Ci, aż tak życzliwi, jak może się wydawać.

Czego nie robić na Facebooku – Znajomi – zbierz ich wszystkich!

Jak wygląda osoba z 500 znajomymi? Kiepsko. Bo z iloma tak naprawdę utrzymuje kontakt? Z iloma w ogóle wita się mijając na ulicy, a z iloma rozmawiała w ciągu ostatnich 5 lat? Ilość znajomych nie świadczy o tym, jak jesteś fajna. A ktoś, kogo zapraszasz do znajomych po wymianie dwóch zdań, może pomyśleć , że jesteś nieco zdesperowana…

Czego nie robić na Facebooku –  Informacje i treści

Uważaj też na polubienia. Podobnie, gdy wpisujesz takie dane jak wykształcenie, czy nazwę pracodawcy. Owszem możesz zablokować swoje konto, możesz je skutecznie ukryć, jednak pamiętaj – pracodawcy lubią sprawdzać swoich obecnych, czy przyszłych pracowników. Z pewnością nie pomoże Ci w nazwie pracodawcy „Szlachta nie pracuje”, a w nazwie szkoły „Wyższa Szkoła Robienia Hałasu”. Takie rzeczy były zabawne w Internecie z 10 lat temu, za czasów Naszej  Klasy i tylko w kręgu młodzieży gimnazjalnej.

 Uważaj też na publikowane treści. Nie klikaj w podejrzane linki na Facebooku, ani w strony, do których treści musisz pokonać kilka kliknięć – zaowocuje to najpewniej publikacją niechcianego spamu. Spam spamem, ale możesz udostępnić informacje o sobie lub niechcący i w niewiedzy opublikować treści pornograficzne! Facebook nie jest wolny od spamu!

I klasyk już – pisz po polsku. Nie używaj polisz inglisz , dbaj o pisownię. Korzystanie z klawiatury nie zwalnia Cię z korzystania z zasad ortografii, interpunkcji, czy polskich znaków. I (nieśmiertelnie) nie używaj CAPS LOCKA!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (182 głosów, średnia: 4,76 z 5)
zapisuję głos...