Buty oklejone taśmą w cenie średniej krajowej. Czy to moda, czy jawna kpina z biedy?

Czy założyłybyście na nogi buty oklejony taśmą? Co więcej, zapłaciłybyście za nie okrągłą sumę 2000 złotych? Pytamy, bowiem na rynku pojawił się model włoskiej marki Golden Goose, który tak właśnie wygląda i dokładnie tyle kosztuje. Zamiast pochlebstw, od początku jednak zalewa go raczej fala krytyki. Czy, jak sądzi większość, projektanci zakpili sobie z biedy? A może to kolejna modowa fanaberia?

Ten model obuwia, który wyprodukowała znana włoska marka bez dwóch zdań szokuje. Luksusowy Golden Goose proponuje bowiem… buty oklejone taśmą! Jeśli projektanci chcieli oddać wysłużony i nieestetyczny wygląd to bez dwóch zdań osiągnęli swój cel. Trudno jednak doszukać się w tym czegoś interesującego i co więcej – ładnego. Wielu jest zdania, że to raczej jawna kpina z ubóstwa. A jaka jest wasza opinia?

Buty oklejone taśmą w cenie średniej krajowej. Czy to moda, czy jawna kpina z biedy?

Projektanci prześcigają się w coraz bardziej kontrowersyjnych pomysłach. W myśl zasady: ” Nie ważne jak mówią, ważne, aby mówili” często zacierane są jakiekolwiek granice dobrego smaku. Wielu nie ma wątpliwości, że ową, już po raz kolejny przekroczyła włoska marka Golden Goose. Po raz pierwszy skandal wybuchł 2 lata temu. To właśnie wtedy firma skorzystała z taśmy klejącej przyklejając ją na obuwiu w miejscu palców. Stylizowane na zniszczone, buty kosztowały wówczas 585 dolarów, co w przeliczeniu na polską walutę daje ponad 2 tysiące złotych! Teraz przyszedł czas  na powtórkę z rozrywki. 

Kontrowersyjny model Superstar Taped Snaker

Superstar Taped Snaker – pod tą nazwą kryją się tenisówki z symbolem wypunktowanej gwiazdy na boku. I teraz część na najważniejszy element czyli… taśmę klejącą! Pojawia się z przodu i stylu obuwia, które dodatkowo sprawia wrażenie brudnego i noszonego przynajmniej przez kilka sezonów. I teraz uwaga! Cena jest równie niezrozumiała jak sama koncepcja i zamysł. Są nieco tańsze niż wersje z 2016 rok, choć i tak oscylują w granicach polskiej średniej krajowej. Sprzedaje się je dokładnie za 530 dolarów. Można je kupić w sklepach „Vitac”.

Z całego świata napływa krytyka

Włoska firma zamiast pochwał, spotkała się raczej z ogromną falą krytyki. Powtarzają się wciąż te same zarzuty. Mianowicie, oskarża się Golden Goose  o to, że drwi z ubóstwa, bo taśma na butach jest wyznacznikiem skrajnej biedy. W rodzinach, w których nie starcza na chleb tak wysłużone obuwie choć odrobinę zabezpiecza się przed przemakaniem. To nie powód do kpin, ani tym bardziej – do lansowania. 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (152 głosów, średnia: 4,11 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martuska665  5 października 2018 16:55

  A trudno uwierzyć…

  Odpowiedz
 2. macierzanka  5 października 2018 17:44

  Wygląda to fatalnie.

  Odpowiedz
 3. Weronika  5 października 2018 23:29

  Beznadzieja..

  Odpowiedz
 4. Tara  6 października 2018 08:49

  Coś dla ofiar mody 😉

  Odpowiedz
 5. luna341  7 października 2018 20:24

  eeeeeee ,ne wiem jak to skomentować

  Odpowiedz
 6. Skosa Sandra  9 października 2018 14:29

  Źle to wygląda

  Odpowiedz
 7. ewalub  9 października 2018 15:07

  Haha, no tak, tego jeszcze nie było 🙂 Mnie się nie podoba

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany