Współczesne czarownice z sieci – kim są i jak korzystają z magii?

Magia bez wątpienia ma w sobie coś pociągającego. Przez wszystkie epoki rozpalała umysły nie tylko wielkich duchownych czy artystów, ale też zwykłych ludzi, chroniących swych domostw poprzez rozwieszanie w nich pęków magicznych ziół czy odprawiających rytuały, mające odwrócić przypuszczalnie tragiczny w skutkach bieg wydarzeń, który doprowadził do rozsypania soli albo stłuczenia lustra. Nic dziwnego, że przysporzyła ona popularności współczesnym youtuberkom i instagramerkom, które zdecydowały się wykorzystać ją w swoich internetowych kreacjach. Kim stały się dzięki niej? Poznajcie współczesne czarownice z sieci!

Współczesne czarownice to pewne siebie, stylowe dziewczyny, które łączą wiarę w siłę kobiecej natury ze wsparciem mocy spoza materialnego świata. Wystarczy umiejętne balansowanie pomiędzy modą a ezoteryką, zdrowym odżywianiem a zielarstwem, odgadywaniem przyszłości a wróżeniem z kart tarota, by wspomóc odrodzenie wiedźm, zdziesiątkowanych przez inkwizycję… Poznajcie internetowe czarownice!

Współczesne czarownice z sieci – kim są i jak korzystają z magii?

Trudno wskazać konkretny moment kluczowy dla wzrostu zainteresowania ezoteryką, widocznego choćby wśród gwiazd Hollywood. Oczywiście od lat mówiło się o tym, że politycy, aktorzy i piosenkarze mają swoich prywatnych astrologów, doradzających im we wszystkich ważniejszych decyzjach, ale nikt nie przykładał do tego większej wagi. Ostatnio, gdy „Vogue” zaczął pokazywać „ezoteryczny”, inkrustowany kryształami manicure, Bella Hadid wyznała w swoim snapie, że otacza się ochronnymi kryształami „ładowanymi podczas pełni światłem różowego księżyca”, a Mary-Kate Olsen zdradziła, jak oczyszcza swój dom za pomocą dymu z białej szałwii, magia zaczęła być chyba postrzegana jako nowa filozofia życia, nie ustępująca byciu fit czy pełnieniu roli trendsetterki…

współczesne czarownice

źródło: www.pixabay.com

Współczesne czarownice z sieci – kim są i jak korzystają z magii?

Jedną z najpopularniejszych internetowych czarownic w Ameryce jest obecnie BriLuna (znana też jako Hoodwitch). Ta mieszkanka Seattle może poszczycić się ponad 250 tysiącami followersów i kontem pełnym inspirujących przekazów i zdjęć, na których można zobaczyć, w jaki sposób łączy magię z modą, odprawia prywatne rytuały czy podpowiada, w jaki sposób leczyć siebie i bliskich naturalnymi sposobami.

https://www.instagram.com/p/BkQ9RSdBntN/ https://www.instagram.com/p/BkawzJehEDw/ https://www.instagram.com/p/Bi7WSK2jCu-/

Współczesne czarownice z sieci – kim są i jak korzystają z magii?

Karierę internetowej wiedźmy rozwinęła też ostatnio Australijka Fiona Horne, która pisze o sobie nie tylko jako o czarownicy, ale też byłej gwieździe rocka i celebrytce. W latach 90. Horne rzeczywiście przyczyniła się do upowszechnienia wiedzy na temat magii i wróżenia z kart tarota. Wydała bowiem serię poradników dotyczących rzucania zaklęć i stawiania tarota (ostatnia wśród książek nosi tytuł „The Naked Witch”).

 

Współczesne czarownice z sieci – kim są i jak korzystają z magii?

Na naszym rodzimym gruncie dużym zainteresowaniem cieszą się profile prowadzone przez Paranormalię – polską czarownicę, regularnie nagrywającą filmy, z których możemy dowiedzieć się, m.in., jak wróżyć z fusów, jak rzucać uroki, jak zrobić magiczną miksturę, odczytywać znaki na dłoniach czy znaczenie snów. Jej konto na Instagramie przepełnione jest ponadto pięknymi dla oka zdjęciami, zachęcającymi do przeplatania codzienności z magią.

https://www.instagram.com/p/Bj2F4EqHmY_/ https://www.instagram.com/p/BghM-6UBG-3/ https://www.instagram.com/p/BUtSfFylWzR/ https://www.instagram.com/p/BUql5Cnlps4/

Co sądzicie na temat współczesnych internetowych czarownic? Czy ich konta są ciekawsze dla obserwatorek niż profile prowadzone przez fashionistki? Czy wiedźmy z Instagrama zastąpią popularne It Girls? Jak zawsze czekamy na Wasze komentarze!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (230 głosów, średnia: 4,21 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany