Ezoteryka – gorący trend w modzie na lato i jesień 2017!

Wizjami projektantów największych domów mody na całym świecie oraz popularnymi sieciówkami zawładnął ostatnio jeden nietypowy trend, dający jednak wiele możliwości interpretacyjnych – ezoteryka. Prezentowane na wybiegach bluzki, sukienki i płaszcze coraz częściej pokrywają printy, naszywki lub hafty inspirowane astrologią, kartami tarota, znakami zodiaku czy szlachetnymi i półszlachetnymi kamieniami uchodzącymi za energetyczne obiekty mocy. Biżuteryjnym hitem tego sezonu są na przykład naszyjniki z transparentnymi kryształami, ale w sklepach znajdziemy też wiele metalowych zawieszek o tajemniczej symbolice, przywodzącej na myśl talizmany, związane z sekretnymi rytuałami. Przyglądamy się, jak ów niecodzienny trend realizują słynne na całym świecie marki!

naeim jafari Unsplash.com

Ezoteryka – gorący trend w modzie na lato i jesień 2017!

Zajrzyj również: Pasek gorset – gorący trend tego lata!

 

Wiele z najnowszych projektów domów mody przywodzi na myśl szaty, w jakich można by było sobie wyobrazić wróżki, chiromantki i baśniowe czarodziejki lub wiedźmy. W kolekcji Alexandra McQueena na jesień 2017 znalazła się na przykład cała seria długich zwiewnych, a przy tym transparentnych sukienek z czarnymi i srebrnymi aplikacjami, układającymi się w symbole lunarne, dłonie z otwartymi czakrami lub z wyraźnie zaznaczonymi liniami papilarnymi, klucze o wyrafinowanych kształtach, a także grzyby o przechylonych kapeluszach i zwierzęta kojarzone z mrokiem lasu, takie jak sowa czy zając:

Hitem sieci są ponadto nowe naszyjniki Prady, inspirowane prymitywnymi szamańskimi talizmanami sprzed wieków:

Przeczytaj także: Przewodnik zakupowy: długie sukienki na lato

 

Inspiracja ezoteryką u Christiana Diora rozpoczęła się nawet wcześniej i była widoczna już w jego wiosennym pokazie Haute Couture. Pojawiły się tam sukienki z gwiazdami, księżycami, uczłowieczonym słońcem, drzewem życia i człowiekiem wpisanym w astrologiczne koło:

 

Givenchy zaprojektował za to linię sukienek z barwnymi nadrukami inspirowanymi pięknem przekroju agatów i – na swoim paryskim pokazie – połączył piękno tkanin z magią biżuterii zawierającej wyjątkowo duże płaty tych zachwycających kamieni!

 

Może zainteresuje Cię również: Beachwear, czyli jak kostiumy kąpielowe wyszły na ulice

Valentino zaprojektował na jesień sukienkę z tajemniczym motywem wszechwidzącego trzeciego oka:

 

 

Gucci podjął współpracę ze słynnym ilustratorem, Jaydem Fishem, zakochanym w kartach tarota. A oto jej efekty:

 

Marka Preen upodobała sobie tymczasem motyw pentagramu:

 

Skąd bierze się fascynacja ezoteryką, która przechodzi na ubrania i biżuterię? Czy owiane mitami i legendami symbole pozwalają nam poczuć się bardziej tajemniczo i wyjątkowo? A może po prostu wizualnie prezentują się one atrakcyjnie? Jesteśmy ciekawe Waszych opinii!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (297 głosów, średnia: 4,38 z 5)
zapisuję głos...