Trendy we wnętrzach na 2019 rok. Living coral, pastele i tapety w gigantyczne kwiaty

Każda z nas marzy o domu, który będzie nie tylko przytulny, ale również modny. Na szczęście projektanci wnętrz już ogłosili najnowsze trendy na rozpoczęty właśnie rok. Jest kilka nowości, kilka modyfikacji i wielki powrót do przeszłości. Jak wasze wrażenia?

Wraz z Nowym Rokiem nadchodzi czas na zmiany. Możesz zacząć od siebie albo… od swojego mieszkania. W obu przypadkach we wnętrze trzeba tchnąć nowego ducha. Istnym powiewem świeżości będzie z pewnością ogłoszony kolorem roku Pantone Living Coral. Ale to nie jedyny gorący wnętrzarski trend. Pięknie zagrają też pastele, nieoczywiste tekstylia, okrągłe meble i w końcu kafelki czy wyraziste tapety zdobione gigantycznymi kwiatami. Jesteś gotowa na rewolucję w swoim domu? Przedstawiamy najważniejsze trendy we wnętrzach na 2019 rok!

Stephanie Harvey Unsplash.com

Trendy we wnętrzach na 2019 rok. Living coral, pastele i tapety w gigantyczne kwiaty

Trendy wnętrzarskie zmieniają się z każdym rokiem. Nie inaczej jest i teraz, choć niektóre tendencje projektantów nawiązują do tych dobrze już nam znanych z 2018 r. I tak warto przypomnieć choćby pastele, które realizowały założenie relax/recharge czyli uspokojenie, które ożywia. W otoczeniu takich kolorów możemy w pełni się zrelaksować, dlatego nie rezygnujemy z nich również w tym sezonie. Najmodniejszy bezapelacyjnie jest jednak Living Coral, czyli wiodąca barwa 2019 roku, wybrana przez Instytut Pantone. Pojawia się na ścianach i dodatkach, np. pod postacią finezyjnych piór. Porównując trendy do tych ubiegłorocznych, nie porzucamy też tekstyliów, które teraz jednak oprócz poduszek i miękkich narzut, pojawiają się nawet na ścianach.

Powrót do przeszłości

Za to skandynawski styl, który nieśmiało żegnaliśmy, opuszcza wnętrza na dobre. No może z wyjątkiem surowej podłogi czy naturalnych drewnianych mebli, nierzadko białych, które jednak teraz komponują się z zupełnie inną aranżacją. We wnętrzach stają bowiem meble wyraźnie zaokrąglone, które skąpane są w tak nieoczywistych odcieniach, jak np. musztardowy. Przypominają modę lat 70-tych i 80-tych. Siadając na nich czujemy powiew przeszłości, a dokładniej intrygujących czasów PRL. Podobne aranżacje dostrzegamy również w popularnym serialu „Mad Men”. Jednak za największą tegoroczną nowość i kolejny powrót należy jednak uznać czarne tapety zdobione gigantycznymi kwiatami. Czego tutaj nie ma! Neoromantyzm, przeplatany secesją i dotknięty ciemną smugą gotyku.

 

Poznaj największe trendy dla wnętrz na 2019 rok:

 

Living Coral

Zaokrąglone meble

Kwieciste tapety

Płytki i kafelki z dawnych lat

Tekstylia na widoku

 

 

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (196 głosów, średnia: 4,36 z 5)
zapisuję głos...