Oryginalne doniczki ubarwią każde wnętrze. Zobacz czym zastąpić klasyczne pojemniki na kwiaty

Chciałabyś postawić na oryginalne ozdoby lub najzwyczajniej zmienić coś we wnętrzu twojego domu lub mieszkania? Świetnym pomysłem mogą się okazać oryginalne doniczki, które dodadzą „tego czegoś” każdemu pomieszczeniu. Co więcej, przemiana z pojemnikami na kwiaty w roli głównej wcale nie musi okazać się droga, bowiem tutaj liczy się kreatywność oraz pomysłowość. Zachęcamy do komentowania poniższych inspiracji!

Chcesz zadać o niecodzienny wystrój swojego domu lub mieszkania? Zacznij od najmniejszych rzeczy! Okazuje się bowiem, że wyjątkowy klimat stworzysz już choćby dzięki jedynym w swoim rodzaju pojemnikom na kwiaty. Zrezygnuj z tych klasycznych i puść wodze fantazji. Wówczas przekonasz się jak oryginalne doniczki potrafią ubarwić wnętrze. Przedstawiamy wam kilka ciekawych inspiracji.

Ugur Akdemir Unsplash.com

Oryginalne doniczki ubarwią każde wnętrze. Zobacz czym zastąpić klasyczne pojemniki na kwiaty

Oryginalne doniczki to prawdziwy wnętrzarski hit. Okazuje się bowiem, że te drobne lub jak kto woli, nawet gigantyczne elementy mogą zupełni zmienić wygląd twojego domu lub mieszkania. Dobra wiadomość jest taka, że większość pomysłów kosztuje przysłowiowe grosze i powstanie z przeróbki nudnych oraz wysłużonych donic oraz przedmiotów codziennego użytku. Jeżeli jednak nie masz czasu i uważasz, że brak ci talentu możesz zamówić ciekawe produkty przez internet lub kupić choćby w marketach budowlanych.

Doniczka w starych garnkach

Wykorzystaj stare garnki i kuchenne naczynia, a nawet elementy zastawy stołowej. Przypalone i obdrapane nie przydadzą ci się już z pewnością w kuchni. Mogą za to być jedyną w swoimi rodzaju ozdobą i nowym domem dla twoich kwiatów.

OC Gonzalez Unsplash.com

Awangardowy styl

Puszki po farbie, wiszące koła czy inne niecodzienne doniczki z pewnością wprowadzą do twoich wnętrz nowoczesność Jeśli chcesz aby twój pokój wyglądał jak z obrazu Picassa, zupełnie nic nie stoi na przeszkodzie.

Na szydełku

Szydełko nadal w mocie i to również w twoich wnętrzach. Doniczki w tym wyjątkowym dzierganym ubranku na pewno zrobią wrażenie. Zatem, łap za druty i koniecznie coś wyczaruj.

Niesamowita podpórka

Ten pomysł najlepiej sprawdzi się na większych przestrzeniach lub przed domem. Donica, którą może być rower lub inny większych rozmiarów sprzęt bez wątpienia idealnie nada się dla złożonych kwiatowych kompozycji.

Donice w drewnie

Doskonałym materiałem do stworzenia donicy będzie na przykład drewno. Modne są zarówno modele ciekawie  rzeźbione jak i klasyczne , bowiem drewno samo w sobie jest ozdobą. Doniczką mogą być równieżsklejone ze soba patyki lub gałęzie.

Kolory i wzorki

W cenie są kropki, groszki, a nawet kratka. Najważniejsze aby było różnobarwnie i z pomysłem. Może już czas pomyśleć o ozdobach na Halloween, a w związku z tym wymalowanymi straszydłami na donicach?

Annie Spratt Unsplash.com

Kamienne inspiracje

Nie od dziś wiadomo, że kamień jest piękna ozdobą. Sprawdza się również jako elegancka doniczka, którą najlepiej wnieść do stonowanych wnętrz, przykładowo z nutką klimatów afrykańskich.

Zwierzęce kształty

Nie tylko w dziecięcych pokojach świetnie prezentować się będą doniczki w kształcie zwierząt. Do tematu można podejść na poważnie lub bardziej na luzie.

 

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (247 głosów, średnia: 4,26 z 5)
zapisuję głos...