Najpiękniejsze kwiaty do łazienki. Przeżyją nawet w pomieszczeniach bez okna!

Jakie kwiaty wybrać do łazienki? Okazuje się, że łazienkolubnych gatunków jest całe mnóstwo i nawet w pomieszczeniach bez okna będą zachwycać. Od ciebie zależy czy będzie to wnętrze pełne egzotyki czy tylko delikatnie muśnięte naturalnym klimatem. Poznaj doniczkowych fanów łazienek!

Nigdy nie miałaś kwiatów w łazience? To błąd! Okazuje się bowiem, że zielone okazy potrafią zamienić wnętrze w naprawdę wyjątkowe. Jeśli obawiasz się,  że nie wytrzymają, bo pomieszczenie nie posiada okna, jak w wielu z resztą łazienkach, to również nie kłopot. Są bowiem i takie kwiaty doniczkowe, które łazienkowy klimat, nawet pozbawiony światła słonecznego wręcz uwielbiają, za co w nagrodę pięknie rozkwitną.

kwiaty do łazienki

źródło: www.pixabay.com

Najpiękniejsze kwiaty do łazienki. Przeżyją nawet w pomieszczeniach bez okna!

Jak dobrze pamiętasz z biologii, rośliny aby zapewnić sobie pożywienie, a więc aby przeżyć, w procesie fotosyntezy potrzebują światła. Jeżeli jednak w twojej łazience go nie doświadczą, bo brakuje w nim okna, a z innych pokoi docierają raczej znikome ilości promieni, zadbaj o światło sztuczne. A wystarczą żarówki energooszczędne lub tradycyjne jarzenówki, które będą świeciły na roślinki z góry, z wysokości około pół metra. Wystarczy około 10 godzin dziennie. Jeżeli jednak nie chcesz mieć zbyt wysokich rachunków za prąd, jest jeszcze inne rozwiązanie. Wystarczy, że przynajmniej co tydzień będziesz je „przeprowadzać” z ciemnej łazienki do słonecznego pokoju. W tym celu najlepiej kupić po dwa rodzaje kwiatów i po prostu je wymieniać, tak aby w żadnym z pomieszczeń nie było pusto. W takiej „wymianie” sprawdzi się np.  zamiokulkas i skrzydłowiak.

Te kwiaty sprawdzą się w każdej łazience

Bez większych kłopotów w ciemnej łazience utrzymają się kochające wilgoć bluszcze i palmy. W kwestii tych drugich jednak musisz pamiętać, że te potrzebują dużej przestrzeni. Możesz tez zdecydować się na wiszącą rafidorę, fikusa czy krzewiastą kalateę. Jeżeli chodzi o łazienki z oknami zapytaj w sklepie ogrodniczym o najpopularniejszy wśród storczyków falenopsis, który rośnie w półcieniu, a którego pod żadnym pozorem nie można przelać. Półcień idealny będzie też dla epipremnum, draceny, cibory i aglonemy. Do łazienki możesz też wybrać krotona, jednak ten kwiat powinien stanąć na oknie, bowiem uwielbia światło, podobnie z resztą jak łazienkową – tropikalną temperaturę.

Inspiracje z Instagrama

https://www.instagram.com/p/Bqnu_cmg13f/

https://www.instagram.com/p/BlP7kEKF3-P/

https://www.instagram.com/p/BnYSMG7DT2s/

https://www.instagram.com/p/Bhu4RHBlmYl/

https://www.instagram.com/p/Bpb1cAqFqiV/

https://www.instagram.com/p/Bnta0doBsV9/

https://www.instagram.com/p/Bn6QpPfAmT4/

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (200 głosów, średnia: 4,41 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Emotikonka  5 grudnia 2018 17:05

    A ja nie wyobrażam sobie rośliny w łazience 🙂

    Odpowiedz
  2. MarciaMarcia  6 grudnia 2018 09:29

    Śliczna jest ta pierwsza łazieneczka 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany