5 trików dla roślin w doniczkach i nie tylko. Poznaj tajniki domowej uprawy kwiatów opartej na najlepszych… domowych sposobach!

Na dobre pochłonęły cię wszelkie kwestie związane z domową uprawą kwiatów? Wypróbuj stare sprawdzone triki, które zdecydowanie umilą ci pracę przy roślinach. Znasz jeszcze jakieś? Pochwal się w komentarzach!

Kwiaty doniczkowe zdobią nasze domy, tarasy, a także restauracje i biura. Są trendy, nietuzinkowe, a także korzystne dla naszego samopoczucia, a niektóre nawet dla zdrowia. Dlatego też na rynku pojawiają się coraz to nowe gadżety do uprawy kwiatów. Jeśli chcesz jednak wypróbować domowe metody, które sprawdzają się już od pokoleń, poznaj 5 trików dla roślin w doniczkach. Jako wytworna ogrodniczka powinnaś koniecznie sięgnąć po przepisy ogrodowe naszych babć. Aż trudno uwierzyć, że w uprawie może pomóc miód, ziemniak, albo… twoje włosy!

5 trików dla roślin w doniczkach i nie tylko

źródło: www.pixabay.com

5 trików dla roślin w doniczkach i nie tylko. Poznaj tajniki domowej uprawy kwiatów opartej na najlepszych… domowych sposobach!

1) Ziemniak, miód i róża

Końcówkę ściętej róży maczamy w miodzie i wbijamy w ziemniaka, którego przysypujemy ziemią w doniczce. Róży odcinamy kwiat oraz listki, pozostawiając samą łodygę. Miód oraz kiełki ziemniaka stymulują wzrost i w szybkim czasie wyhodujesz piękny doniczkowy różany krzew!

2) Sukulenty z butelki

W plastikowej butelce wytnij małe otwory – wystarczy wydrążyć je nożyczkami. Niech znajdują się w całej butelce od wysokości ok. 10 centymetrów w równomiernych odstępach. W każdy wsadź listek z sukulentów. Następnie wlej wodę do poziomu sięgającego ok. 7 centymetrów. Za 4 tygodnie z listków wykiełkują nowe sukulenty.

 

3) Kroplówka z liny

W ten prosty sposób przynajmniej na tydzień zapewnisz swoim kwiatom nawodnienie- wystarczy zwykły sznurek. Jeden koniec wtykasz w ziemię, drugi do wiaderka z wodą i gotowe! Okazuje się, że lina świetnie „przewodzi” wodę. zapewniając roślinom stałe nawodnienie. Pamiętaj jednak, aby źródło wody postawić na podwyższeniu, np. na taborecie.

 

4) Włosy ze szczotki postawią kwiat na „nogi”

Jeśli twój kwiatek padnie – postaw go za pomocą włosów, które pozostały w szczotce po codziennym czesaniu. Kłębki powtykaj w różne miejsca i zakop w ziemi. Związki azotowe, które się uwolnią, użyźnią glebę ratując to, co zaniedbałaś.

 

5) Utemperować robaki

Jeżeli listki twoich roślinek sukcesywnie podgryzają mali intruzi możesz w prosty sposób je przegonić. Wystarczy… szkolna temperówka, którą następnie należy utemperować ołówek – wprost do doniczki. To przegoni robaki na dobre.

 

Więcej inspiracji:

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (154 głosów, średnia: 4,27 z 5)
zapisuję głos...