Trend na TikToku – delusional relationship. Czym jest?

W świecie, w którym randkowanie online czy związku na odległość nikogo już nie dziwią powstało nowe zjawisko, które ponoć jest nowym trendem na TikToku. Zmyślony związek, czy wyimaginowana relacja z drugą osobą to oczywiście kolejny termin wymyślony przez młode osoby użytkowników tej mobilnej aplikacji internetowej.

Spis treści:

trendy na tiktoku związek

Delusional relationship – nowy trend na TikToku?

Trendy na TikToku wyrastają jak grzyby po deszczu a wyobraźnia użytkowników to niekończąca się kopalnia pomysłów. Kolejnym hitem po „friends with benefits” czy „it’s complicated” jest wyimaginowany związek. Mowa o „delushional relationship” czy w skrócie „delushionship” Czym jest i skąd wzięła się jego nazwa? Otóż „delusional” w języku angielskim oznacza „złudzenie”, zaś „relationship” to związek. Innymi słowy ten nowy trend na TikToku to po prostu określenie rodzaju relacji, która istnieje wyłącznie w naszej wyobraźni. Samo zjawisko zaś dotyka często osoby samotne, nieśmiałe lub nieszczęśliwe w aktualnych relacjach. Termin „relacja urojona” brzmi dość infantylnie. Sam jej mechanizm działania wydaje się też dość niewinny, jednak okazuje się, że w niektórych przypadkach może mieć negatywne skutki.

Beige flags – czym są beżowe flagi? Randkowy trend z Tik Toka, który podbija media społecznościowe

Beige flags – czym są beżowe flagi? Randkowy trend z Tik Toka, który podbija media społecznościowe

TikTok jest obecnie mosiężnym narzędziem w budowaniu followersów. Krótkie dynamiczne filmiki z każdym dnie zyskują nowych fanów i są chętnie oglądane w głównej mierze przez młode osoby. To właśnie na TikToku rodziły się najbardziej znane viralowe akcje i to on często wyznacza trendy. Jednym z ciekawszych są beige flags, beżowe flagi, które robi a prawdziwą furorę. Czym są i skąd się wzięły?

Związek, który nie istnieje – rodzaje

Wiele osób jest nieszczęśliwych z powodu tkwienia w relacji, która jest toksyczna, niesatysfakcjonująca czy po prostu… nie rokuje. W takiej sytuacji często wyobrażamy sobie jak by to było tworzyć związek z inną osobą, która nam imponuje i pod której wrażeniem jesteśmy w danej chwili. Innym typem zmyślonego związku jest ten, w którym fantazjujemy o osobie, która nawet nie wie o naszych uczuciach. Często powodem takiego stanu rzeczy jest po prostu nieśmiałość. Blokuje ona nas na tyle, że nie decydujemy się powiedzieć obiektowi westchnień o swoich uczuciach. Zamiast tego wolimy pozostać w cieniu jedynie fantazjując na jego temat. Ostatni typ trendu na TikToku pod nazwą „delusional relationship” to ten, w którym wyobrażamy sobie osobę, która nie istnieje. Może też być dla nas samych po prostu nieosiągalna np. znany aktor, piosenkarz, influencer, celebryta. Mimo tego poświęcamy mu czas i myśli, choć jest to zwyczajnie odrealniona relacja. O delusionship mówimy też wtedy, kiedy w rzeczywistym związku jedna strona nie traktuje go zbyt poważnie, zaś druga wiąże z nim wielkie nadzieje i snuje plany na przyszłość.

zakochana dziewczyna

Czy naprawdę go kocham? 10 dowodów na to, że Twój związek to tylko zauroczenie lub desperacka ucieczka przed samotnością

Czy naprawdę go kocham? 10 dowodów na to, że Twój związek to tylko zauroczenie lub desperacka ucieczka przed samotnością

Coraz częściej nachodzi Cię uczucie, że z Twoim związkiem jest coś nie tak? Masz wrażenie, że straciłaś serce do swojego partnera i nie wiesz, czy powinnaś dalej trwać w tej relacji? Poznaj 10 sytuacji, które dowodzą, że to, co czujemy nie jest prawdziwą miłością i sprawdź, czy dostrzegasz w nich analogię z własnymi doświadczeniami!

Nowy trend na TikToku – czy to zdrowe?

Niebezpieczeństwo całego zjawiska pojawia się w momencie, gdy snucie wizji na temat wspólnego życia z daną osobą staje się stałym punktem dnia. Może też przybrać formę pewnego rodzaju nawyku. Kiedy jest on pielęgnowany może prowadzić do sytuacji, kiedy nie będziemy w stanie zbudować realnej relacji. Rzeczywistość bowiem zawsze będzie odbiegać od naszego wyidealizowanego, wykreowanego w wyobraźni świata. Poza tym takie tworzenie zmyślonej relacji jest formą zapełnienia pewnej pustki w życiu osób samotnych. Jednocześnie jednak może prowadzić do ich alienacji w rzeczywistym świecie. Do głosu dochodzi bowiem nasz świat fantazji, który jest dla nas bezpieczny. Stwarza on nam przestrzeń, w której możemy czuć się wolni i szczęśliwi. Użytkownicy TikToka często dzielą się swoimi przemyśleniami na ten temat, ale także sukcesami i porażkami w delushionship. Często nagrywane przez nich filmiki są formą żartu z całego zjawiska. Istnieją jednak osoby, które w tworzeniu urojonego związku szukają alternatywy dla budowania prawdziwych relacji. Jest to zatem pewien rodzaj ucieczki od rzeczywistości.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (18 głosów, średnia: 4,83 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. agasam9  20 września 2023 22:00

    dziwne to…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany