Beige flags – czym są beżowe flagi? Randkowy trend z Tik Toka, który podbija media społecznościowe

TikTok jest obecnie mosiężnym narzędziem w budowaniu followersów. Krótkie dynamiczne filmiki z każdym dnie zyskują nowych fanów i są chętnie oglądane w głównej mierze przez młode osoby. To właśnie na TikToku rodziły się najbardziej znane viralowe akcje i to on często wyznacza trendy. Jednym z ciekawszych są beige flags, beżowe flagi, które robi a prawdziwą furorę. Czym są i skąd się wzięły?

Spis treści:

beige flags

Jak powstał trend beige flags?

Trend ten został wypromowany przez TikTokerkę Caito, która zdecydowała się podzielić ze swoimi obserwatorami doświadczeniami związanymi z randkowaniem online. Owe beige flags przyznawała potencjalnym partnerom, których uznawała za nudnych, w jakiś sposób dziwnych czy nie rokujących jako kandydat do związku. Kobieta w swoich ocenach brała pod uwagę content, jaki znajdował się na profilu kandydata, ale także to o czym pisali. Korzystała przy tym z aplikacji Hinge, która nie jest popularna w naszym kraju, jednak jest randkowym hitem za oceanem. W odróżnieniu od Tindera można w niej odpowiadać na pytania kończąc zdanie. To pozwala z kolei zainteresowanym osobom nieco poznać drugą stronę i na tej podstawie zbudować sobie na jego temat pewną opinię. Banalne i sztampowe odpowiedzi Caito oceniała właśnie za pomocą beige flags. Jeśli mężczyzna otrzymał ich aż 3 oznaczało to, że zwyczajnie brak mu oryginalności.

beige flags w mediach społecznościowych

Jak działają beige flags?

Często bywa tak, że randki kończą się wielką klapą. Wizerunek wykreowany przez daną osobę w sieci diametralnie różni się bowiem od tego jak to wygląda w rzeczywistości. Dlatego znak ten to pewnego rodzaju ostrzeżenie przed nudziarzami czy „bajkopisarzami”. To symbol tego, że content prezentowany na profilach randkowych nijak się ma do faktów. Beige flags odnoszą się więc banalnych osób, które nie mają nam nic ciekawego do zaoferowania. Kolorystyka flagi jest tu nie przypadkowa. To coś pomiędzy czerwoną flagą, która z miejsca skreśla kandydata i zieloną, która daje nam sygnał, że znaleziona osoba jest idealna. Beż jest neutralny, a właściwie nijaki, dlatego idealnie nadaje się do oznaczenia osoby niezbyt interesującej. Trend ten stał się na tyle znany, że wiele osób poszło śladem Caito i podobnie jak ona zaczęło oceniać swoich potencjalnych partnerów systemem beżowych flag. Aby się o tym przekonać wystarczy wyszukać serię podobnych filmików wpisując hasztag #beigeflags.

randkowanie

Czy każdy z nas ma beżowe flagi?

Każdy z nas zna symbolikę flag w kolorze czerwonym czy zielonym. Beżowe flagi jednak są pewnego rodzaju nowością, która za sprawą platformy społecznościowej stały się hitem. Dziś mówi o nich wiele osób nie tylko stosując ich symbolikę w odniesieniu do potencjalnych kandydatów z portali randkowych, ale także do samych siebie. To pokazuje, że zjawisko to ma także pozytywne znaczenie, bo pozwala spojrzeć na siebie z dystansem. Przyznanie się do posiadanych wad czy przywar można przecież zrobić w zabawny sposób. Dlatego wiele TikTokerów nagrywa filmiki, w którym śmiało mówi o swoich beige flags. Co więcej termin ten na stale zagościł w słownikach młodych ludzi do tego stopnia, że wiele osób stosuje go także w odniesieniu do związków. Beżowa flaga w relacji to zatem nie ostrzeżenie żeby uciekać, ale sygnał, że w relacji zagościła rutyna i nuda.

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (29 głosów, średnia: 4,55 z 5)
zapisuję głos...