Czy naprawdę go kocham? 10 dowodów na to, że Twój związek to tylko zauroczenie lub desperacka ucieczka przed samotnością

Coraz częściej nachodzi Cię uczucie, że z Twoim związkiem jest coś nie tak? Masz wrażenie, że straciłaś serce do swojego partnera i nie wiesz, czy powinnaś dalej trwać w tej relacji? Poznaj 10 sytuacji, które dowodzą, że to, co czujemy nie jest prawdziwą miłością i sprawdź, czy dostrzegasz w nich analogię z własnymi doświadczeniami!

Spis treści:

czy naprawdę go kocham

fot: www.unsplash.com -Will-O-st4qinzryc4

Czy Twój związek to tylko zauroczenie lub desperacka ucieczka przed samotnością? Odpowiedz na te pytania

W Twojej głowie raz po raz wykwita pytanie: „czy naprawdę go kocham?„, na które nie znajdujesz jednoznacznej odpowiedzi? Oto 10 dowodów na to, że Twój związek to tylko zwykłe zauroczenie albo tymczasowe lekarstwo na samotność!

 

1. Czujesz się przy nim samotna i ciągniesz do przyjaciół

Czy naprawdę go kocham

fot: unsplash.com -Omar-Lopez

Paradoksalnie nawet w stałych związkach możemy czuć się samotne i to niekiedy bardziej niż niejedna singielka. Często wynika to z faktu, że z jednej strony czujemy się z kimś związane i nie chcemy go oszukiwać, rozglądając się na boki, ale z drugiej nasza relacja nie zapewnia nam potrzebnego ciepła ani poczucia bezpieczeństwa. Jeśli instynktownie odczuwasz pragnienie ciągłego przebywania wśród ludzi, z pewnością jest to znak, że Twoje uczucie do Niego z jakiegoś powodu wygasło albo… nigdy nie było prawdziwe.

 

2. Drażni Cię większość jego zachowań

fot: unsplash.com -Christian-Fregnan

Kiedy kobieta kocha mężczyznę, jest w stanie przymknąć oko na wiele jego wad. Potrafi przejść do porządku nad nieustannym niezasuwaniem krzesła przy stole czy rzucaniem na podłogę w łazience brudnych skarpetek, a przynajmniej nie myśli z tego powodu o rozstaniu. W podobny sposób toleruje irytujące powiedzonka swojego partnera, pozwala mu słuchać w kółko „tej wyjątkowo głupawej piosenki” i nie zwraca uwagi na Jego nonszalancki sposób siedzenia. Gdy jednak pierwszy jasny płomień namiętności zmienia się stopniowo w malejący ognik, sytuacja ulega diametralnej metamorfozie. Nagle okazuje się, że On za głośno mlaszcze przy obiedzie, ma idiotycznie brzmiący śmiech, a nawet… irytująco oddycha. Jeśli i Ty odnotowujesz podobne spostrzeżenia, pewnie nie musimy Ci mówić, co to oznacza, bo podświadomie czujesz to sama.

 

3. Ciągle się kłócicie

fot: unsplash.com -Priscilla-du-Preez

W toksycznych związkach kłótnie to chleb codzienny. Zdrowa relacja dwojga zakochanych nie opiera się jednak na toczeniu nieustannych wojen i pielęgnowaniu rzadkich chwil szczęścia tak, jakby należały one do unikatowych skarbów. Jeśli więc Wasza codzienność pełna jest sprzeczek i sporów o błahe sprawy, to albo On nie traktuje Cię poważnie i pozwala sobie na nieczyste gierki, albo to, co do Niego czujesz nie ma zbyt wiele wspólnego z miłością.

4. Nieustannie się Nim chwalisz

fot: unsplash.com -freestocks

Wiele kobiet traktuje fakt posiadania stałego partnera jako nobilitujący i podnoszący społeczny prestiż. By robić wrażenie na otoczeniu potrafią więc tkwić w nieudanych związkach i robić z prywatnego życia iście teatralne przedstawienie. Przechwalają się rzekomą miłością w mediach społecznościowych, opowiadają przyjaciółkom, jakie to romantyczne kolacje przygotowuje ich Misiaczek i zasypują Go tysiącami całusów w miejscach publicznych.  W domu nie są już tak wylewne i zachwycone poczynaniami partnera. Wolą zajmować się swoimi sprawami niż spędzać z Nim czas.

 

5. Grasz kogoś innego

fot: unsplash.com -Danielle-Peterson

Cały czas masz wrażenie, że nie jesteś dla Niego wystarczająco dobra i nie zasługujesz na Jego uwagę, więc starasz się udawać kogoś lepszego od Ciebie? Dwoisz się i troisz, przygotowując na każdą kolejną randkę, a po wszystkim czujesz się rozczarowana sama sobą i przygnębiona? To nie jest prawdziwa miłość. W przeciwnym razie przez większość czasu czułabyś się przy nim zrelaksowana i rozluźniona. I to tak, jakbyś właśnie wróciła z urlopu. Od początku wiedziałabyś też, że nie musisz nikogo udawać.

 

6. Zapewniasz wszystkich, że jesteś z Nim szczęśliwa

czy naprawdę go kocham

fot: unsplash.com -Brooke-Cagle

Twoi przyjaciele zdają się o Ciebie martwić i wypytują o Twoje relacje z partnerem, a Ty robisz wszystko, by ich uspokoić? Wrzucasz do sieci Wasze radosne zdjęcia i obnosisz się z biżuterią, którą dostałaś od Niego w prezencie. Na każdą Jego wpadkę masz doskonałe usprawiedliwienie. Tak naprawdę doskonale wiesz, że coś jest nie tak, a przekonując innych, że to nieprawda strasz się przekonać także siebie.

 

7. Starasz się Go zmienić

fot: www.unsplash.com -Daria-Nepriakhina

Wydaje Ci się, że kochasz swojego chłopaka, ale jednocześnie próbujesz podciągnąć go pod wzorzec stale obecny w Twojej głowie? Starasz się zmienić jego styl ubierania, namawiasz go na zmianę pracy, dobierasz mu nowych znajomych i podrzucasz lepsze playlisty do posłuchania? Trudno to nazwać prawdziwym uczuciem. Bardziej przypomina bowiem projekt. Po prostu jesteś rozczarowana wcześniejszymi zawodami i chcesz skomponować niedościgniony ideał. Mężczyznę, którego zobaczyłaś w jakimś katalogu o szczęśliwym życiu wśród eleganckich mebli i gadżetów, a który nie mógłby istnieć naprawdę…

 

8. Nie chcesz myśleć o przyszłości

czy naprawdę go kocham

fot: unsplash.com -Candice-Picard

Jesteście razem już dłuższy czas, ale nie zastanawiasz się jakoś, czy On Ci się w końcu oświadczy? Kiedy snujesz plany na przyszłość dotyczące Twojej pracy, podróży i miejsca zamieszkania, On nigdy nie pojawia się w tych wizjach? A może wręcz starasz się zapominać o tym, że czas płynie tak szybko i powtarzasz sobie, że lepiej jest cieszyć się każdą wspólnie spędzoną chwilą? Prawdziwie zakochane osoby nigdy nie myślą w taki sposób, gdyż nie wyobrażają sobie swoich dalszych dni bez drugiej połówki.

 

9. Nie czujesz się przy nim do końca swobodnie

fot: unsplash.com -Alexandra-Gorn

Ludzie, którzy naprawdę się kochają, nie mają przed sobą sekretów. Nie zachowują się jakby przez cały czas byli na scenie. Przeciwnie – swobodnie się poruszają, mówią, jedzą i ubierają się tak, jak lubią. Nie muszą nieustannie sprawdzać twarzy w kiszonkowym lusterku, a w restauracji nie boją się zamówić spaghetti. Nie wpadają też w popłoch, gdy druga połówka przyłapie je w starym domowym dresie… Jeśli więc nie czujesz, że możesz pozwolić sobie przy Nim, by zachowywać się swobodnie, zakończ tę znajomość.

 

10. Na myśl o rozstaniu wpadasz w panikę

Osoby, które trzymają się partnera z nienaturalnych powodów, takich jak lęk przed samotnością, zwykle nie wyobrażają sobie rozstania. Na samą myśl o podjęciu zmierzających ku niemu kroków, czują narastający smutek i lęk, a nawet panikę. Nie chcą rozejść się z partnerem choćby nie wiem jak bardzo było im z nim źle. A powinny. I to jak najszybciej…

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (130 głosów, średnia: 4,33 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. janka1312  18 lipca 2022 17:07

  lepiej być samemu niż się męczyć w związku

  Odpowiedz
  • Magdalena  18 lipca 2022 20:59

   No ale ’ co ludzie powiedzą ’ 😉

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany