Sny o czasie – co oznaczają i jak interpretować poszczególne symbole?

Sny o czasie budzą niepokój i wywołują uczucie podenerwowania, które może towarzyszyć nam jeszcze długo po przebudzeniu. Zegary i klepsydry wielu osobom w naturalny sposób kojarzą się ze śmiercią i przemijaniem, dlatego taka symbolika nie jest dla śpiącego przyjemna. Jak się jednak okazuje, nie zawsze trzeba się ich bać, a przesłanie, jakie z sobą niosą nie musi od razu być złowróżbne. Zobacz, w jaki sposób powinno się odczytywać takie znaki!

Znaczenie godzin czy symboli temporalnych, takich jak zegary czy klepsydry w snach bywa zarówno dosłowne, jak i głęboko metaforyczne. By ułatwić Wam poruszanie się w gąszczu tych znaków, nasza wróżka Fortunata przygotowała krótkie objaśnienia elementów, które najczęściej zawierają sny o czasie. Sprawdź, co mogą oznaczać i zastanów się, jak zareagować na wskazówki, jakie z sobą niosą!

sny o czasie

źródło: www.pixabay.com

Sny o czasie – co oznaczają i jak interpretować poszczególne symbole?

 

Sny o czasie – upływającym, marnotrawionym, odmierzanym

www.pixabay.com

Marzenia senne zorganizowane wokół tematyki czasu zwykle dotyczą osób przeżywających jakiś etap przejściowy. Może to być przeprowadzka, wyjazd do innego miasta na studia, ciąża, zmiana pracy czy ukończenie szkoły. Z reguły wiążą się one z niepokojem, że podjęliśmy złą decyzję, lękiem przed wyzwaniem lub strachem, że z czymś się nie wyrobimy. Mogą też oznaczać, że otrzymamy ważne wieści, których się nie spodziewamy.

Jeżeli śnisz o obserwowaniu zegarów i upływającym czasie to znak, że powinnaś skupić uwagę na tym, co „tu i teraz”, nie rozpamiętując przeszłych zdarzeń. Sen o marnotrawieniu czasu sugeruje, że niepotrzebnie wkładasz wysiłek w jakąś sprawę, która ostatecznie nie okaże się owocna. Pilnowanie czasu oznacza natomiast lęk przed utratą najbliższej osoby.

 

Sen o zegarze

Sny o czasie

www.pixabay.com

Zegar jako symbol w snach oznacza przede wszystkim aktywność, zmianę i niestabilność, dlatego nie powinniśmy wiązać go ze śmiercią (jak sądzą niektórzy), lecz z życiem. Poszczególne interpretacje będą jednak uzależnione od tego, w jaki sposób został on przedstawiony w naszej wizji.

Jeśli we śnie zobaczysz złoty zegar będzie to na przykład ostrzeżenie przed zazdrośnikami albo oszustami i sztuczkami, jakimi spróbują Cię omamić. Podobnie zegarek, którego szkiełko wypada Ci z dłoni może sugerować czyhające na Ciebie i Twój dom niebezpieczeństwo. Sen o otrzymaniu zegarka w prezencie może oznaczać, że ktoś spróbuje obciążyć Cię swoimi problemami. Jeśli z kolei to Ty wręczysz komuś zegarek, prawdopodobnie będziesz próbowała uniknąć konfrontacji z trudnymi sprawami i nieprzyjemnymi sytuacjami. Zegar, którego wskazówki zatrzymały się zaraz przed godziną dwunastą to niezawodny znak, że zadania, które od dawna odkładasz na dalszy plan muszą być zrealizowane jak najprędzej. Wskazujący północ poucza o zbyt nerwowym trybie życia i nawołuje do złapania spokojnego oddechu. Zegar, którego wskazówki stanęły w miejscu może zaś oznaczać, że pewna faza Twojego życia dobiegła końca i nadchodzi czas zmian.

Zegar słoneczny jest podpowiedzią, by zmienić metodę, jaką obrałaś, dążąc do upragnionego celu. Zegar z wahadłem to symbol nadchodzących kłopotów. Wreszcie budzik z włączonym alarmem zawiera ostrzeżenie przed zagrożeniem. Może być także sygnałem do przebudzenia i bardziej świadomego, głębszego życia.

 

Sen o klepsydrze

Sny o czasie

www.pixabay.com

Sny o klepsydrze, podobnie jak te o zegarach, mają wiele wymiarów. Jeśli śni Ci się sama klepsydra z sypiącym się w środku piaskiem, może ona stanowić ostrzeżenie przed szybko uciekającym Ci czasem i impuls do tego, by brnąć do przodu, nie wracając myślami do minionych zdarzeń. Jeżeli we śnie widzisz samą siebie patrzącą na klepsydrę, to dobra wróżba, oznaczająca, że pokonasz przeciwności losu. Odwrócenie klepsydry mówi o nadejściu nowego etapu życia. Sen o kupowaniu klepsydry zapowiada, że zrobisz bardzo intratny interes. Czarna klepsydra wieszczy natomiast kłótnie i spory, szczególnie w gronie sąsiadów i znajomych.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (145 głosów, średnia: 4,33 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. janka1312  17 listopada 2019 13:22

  wierzę w sny…

  Odpowiedz
 2. Hidari11  18 listopada 2019 18:24

  Ja miałam bardzo realny sen o tym, że się spóźniłam do pracy i nie wiedziałam, co powiedzieć pracodawcy… Na dodatek jedynym środkiem transportu, jaki miałam, to rower, a byłam daleko. Przmierzałam jakieś lasy, ogródki działkowe i osiedla. Obudziłam się nerwowa, spocona i z podniesioną temperaturą.
  🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany