Najczęstsze sny i ich znaczenie cz. I – odczytaj tajemnicze symbole!

Sposób, w jaki śnimy to bardzo indywidualna kwestia. Jedne z nas każdej nocy oglądają pod powiekami wielobarwne obrazy, naszpikowane dziwną symboliką i układające się w intrygujące historie, na bazie których spokojnie można by było wyreżyserować film. Inne widzą jedynie czarno-białe migawki z pojedynczymi twarzami czy przedmiotami w rolach głównych. Co oznaczają nasze sny i jak je interpretować? Przeczytaj, co mówi na ten temat wróżka Fortunata!

Krzysztof Komeda przysłuchiwał się kiedyś rozmowie znajomych, opowiadających o swoich snach. Słuchając złożonych historii, zirytował się i powiedział: „jak to możliwe, że wszyscy macie takie skomplikowane sny? Ja jak już zasnę, to śni mi się tylko,  że wsiadam do pociągu i jadę nie wiadomo dokąd”. Niezależnie od tego, czy Wasze sny przypominają nocne wizje słynnego kompozytora, powtarzając nieustannie jeden motyw, czy są porywającymi opowieściami, z pewnością zawierają „uniwersalne” symboliczne elementy o dużo głębszym, mistycznym znaczeniu. Sprawdź, jak nasza astrologiczna konsultantka, Fortunata (która opracowuje dla nas także horoskopy) interpretuje najczęstsze sny!

najczęstsze sny

źródło: www.pixabay.com

Najczęstsze sny i ich znaczenie cz. I – odczytaj tajemnicze symbole!

 

Najczęstsze sny i ich znaczenie

 

Sen o spadaniu

www.pixabay.com

Spadanie to jeden z najczęściej występujących sennych motywów. Prędzej czy później każda z nas wyśni, jak przechyla się przez balustradę czy wychyla na krawędzi klifu, żeby zobaczyć kamienistą plażę i spada w przepaść, zostaje przez kogoś wypchnięta z balkonu bądź okna lub leci w dół w pustej przestrzeni, bez jakiegokolwiek punktu oparcia. „Upadek” albo moment, gdy znajdziemy się tuż nad ziemią, przerywa gwałtowne przebudzenie oraz uczucie ulgi, które następuje, gdy uświadomimy już sobie, że wszystko działo się tylko w naszej głowie. Co jednak oznacza taki sen?

Sny o spadaniu w przeważającej większości świadczą o tym, że w codziennym życiu towarzyszy nam nerwowość i poczucie bezradności – boimy się, że stracimy kontrolę nad jakąś sferą naszej egzystencji, wydaje nam się, że nie mamy na nic wpływu, a niekiedy wręcz działamy impulsywnie, nadmiernie poddając się emocjom (ta ostatnia interpretacja odpowiada szczególnie snom, w których wpadamy do wody).

W przypadku młodej osoby, sen o upadku (szczególnie taki, który nie wywołuje lęku) może zwiastować, że zdecyduje się ona przekroczyć moralne granice, których wcześniej przestrzegała. Jeżeli ma on groźne zabarwienie, wskazuje natomiast na kłopoty zawodowe i nieporozumienia.

W sytuacji, gdy we śnie nie spadamy, ale widzimy przepaść, jest to przestroga przed zbliżającym się niebezpieczeństwem!

Sen o ciąży

www.pixabay.com

Sny o ciąży zwykle zwiastują przemianę, która dokonuje się właśnie w psychice śpiącej osoby, nawet jeśli ona sama nie do końca zdaje sobie z tego sprawę. Oznaczają nowy etap w życiu, dojrzewający w ukryciu, nową pasję, projekt, o którym myślimy albo pragnienie spojrzenia na siebie z nowej perspektywy. Taki sen jest szczególnie pomyślny dla osób czekających na wenę twórczą lub motywację do działania. Jest znakiem ich nadejścia.

 

Sen o zębach

www.pixabay.com

Zaskakująco często miewamy sny o zębach. W Starożytnej Grecji wizję wypadających kłów lub trzonowców uważano za wiarygodny zwiastun śmierci bliskich nam osób i traktowano jako wyjątkowo ponury omen. Dziś nie możemy traktować jej już tak jednoznacznie, a jednak naturalną reakcją na tego rodzaju sen jest niepokój i złe przeczucia. Zepsute zęby należy interpretować przede wszystkim jako straty i porażki. Ich plombowanie jest przestrogą przed przymykaniem oczu na problemy i popełniane przez siebie błędy, wstawianie sztucznych zębów ostrzega przed popadnięciem w zgubną próżność, zaś złamanie zęba może zwiastować zakończenie związku. I odwrotnie – jeśli śnimy o pięknych zdrowych zębach, możemy spodziewać się sukcesów i korzyści materialnych. Złote zapowiadają bogactwo.

Sen o uciekaniu

www.pixabay.com

Motyw ucieczki i pościgu powraca w snach większości ludzi. Jest to bowiem symbol niezrealizowanych marzeń i ambicji, które dopiero czekają na wprowadzenie w życie (a przecież prawie wszyscy posiadamy jakieś plany czy projekty, które jeszcze się nie ziściły, a po realizacji których będziemy się czuć bardziej spełnione). Jeśli jednak śni Ci się, że pomagasz komuś w ucieczce, musisz uważać! Może to oznaczać, że Twoja skłonność do okazywania dobroci i empatii innym nieoczekiwanie wpędzi Cię w kłopoty!

 

Sprawdź także nasze tematyczne horoskopy:

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (223 głosów, średnia: 4,35 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. MarciaMarcia  20 lutego 2018 09:14

  Czy sny mają znaczenie…

  Odpowiedz
  • Aldona81  20 lutego 2018 09:57

   Coś w tym jest…

   Odpowiedz
 2. martucha180  20 lutego 2018 12:39

  Pamiętam od dziecka, że u mnie w domu sie mówiło, że jak komuś śnią się zęby, a zwłaszcza wypadający ząb, to ktoś z bliskich umrze.

  Odpowiedz
 3. Ewcia  20 lutego 2018 18:22

  Kiedyś miałam sen o uciekaniu 🙂 można się nieźle nabiegać 🙂

  Odpowiedz
 4. agasam9  20 lutego 2018 21:40

  wierzę w sny, uważam, że odzwierciedlają stan psychiki, dobre sny oznaczają, że mamy dobry humor i wszystko jest ok, a złe sny mówią, że coś jest nie tak, że mamy kłopoty

  Odpowiedz
 5. czekoladaa  20 lutego 2018 22:56

  zdecydowanie za dużo biegam we śnie 😉 szkoda, że nie przekłada się to na kilogramy w rzeczywistości. 😀

  Odpowiedz
  • Agata  1 maja 2018 17:41

   Hahahah, dokładnie xDDD

   Odpowiedz
 6. Uśmiechnij się :)  22 lutego 2018 17:06

  Z moich snów na prawdę powstałyby niesamowite filmy. Często opowiadam je rodzinie, nie mogą się nadziwić, że tak niewyobrażalne rzeczy tworzą się w mojej głowie. Zazwyczaj są to sny futurystyczno/katastroficzne ;D

  Odpowiedz
 7. George  1 sierpnia 2020 12:30

  Mam często jakieś sny,ale dzisiaj miałem sen wyjątkowy.Sniła mi sięi starsza kobieta/brunetka,szatynka/,która była obsesyjnie natarczywa i wszędzie biegała za mną,pomimo tego,że dawałem jej do zrozumienia,że jej towarzystwo mi nie odpowiada.Sprawdzałem wszystkie senniki i nigdzie nie znalazłem odpowiednika i znaczenia tego snu.Nadmieniam,że jest bardzo ważne dla mnie jego znaczenie,ze względu na okres i sytuację w jakiej się obecnie znajduję.Bardzo proszę o pomoc w rozszyfrowaniu tego snu. George

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany