Powiększone usta – jak o nie dbać po zabiegu? Zasady właściwej pielęgnacji

Pełne usta mogą dodawać urody. Warunek jest jeden- należy zachować umiar w ich ostrzykiwaniu kwasem hialuronowym, tak, aby wyglądały naturalnie a nie karykaturalnie. Do tego warto wiedzieć jak dbać o powiększone usta po zabiegu, bo wargi w tym czasie będą wymagały większej troski. Jak zatem je pielęgnować i czego unikać? Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości!

Spis treści:

zbliżenie ust ze strzykawką

Fot. fernandocortesde, Freepik

Jakie efekty daje zabieg powiększania usta kwasem hialuronowym?

Aby uzyskać powiększone usta poddaje się je modelowaniu za pomocą preparatów zawierających kwas hialuronowy. Zabieg odbywa się z w znieczuleniu miejscowym. To dobre rozwiązanie dla osób, które pragną skorygować asymetrię warg czy przywrócić im utraconą z wiekiem sprężystość. Zabieg pomaga także podnieść opadające kąciki ust przywracając rysom twarzy bardziej pogodny i wyraźnie młodszy wygląd. Co ciekawe modelowanie ust kwasem hialuronowym może także poprawić ich koloryt, który blednie wraz z upływem lat. Po zabiegu wargi są jędrne i dobrze nawilżone, a efekty zabiegu utrzymują się nawet rok!

Przeciwskazania do wykonania zabiegu powiększania ust

Wydatne i uwodzicielskie usta to marzenie wielu kobiet. Nie dziwi więc fakt, że zabieg ich powiększania przy użyciu kwasu hialuronowego jest jednym z najczęściej wybieranych w gabinetach kosmetycznych. Nie każda kobieta może jednak korzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej i poddać się tego rodzaju zabiegowi. Powiększanie ust nie może być wykonane w przypadku kobiet w ciąży oraz karmiących. Zabiegowi nie mogą także poddać się osoby, u których zdiagnozowano choroby autoimmunologiczne, nieuregulowane choroby ogólnoustrojowe czy nowotwór, a także takie u których występuje zaburzenie krzepliwości krwi. Przeciwwskazaniem są też infekcje wirusowe, bakteryjne czy grzybicze, a także choroby skóry. Dlatego planując tego rodzaju zmianę w wyglądzie należy wcześniej skonsultować ją z lekarzem informując go o przyjmowanych lekach czy aktualnym stanie zdrowia.

zabieg powiększania ust

Fot. Freepik

Jak dbać o powiększone usta po zabiegu?

Pielęgnacja ust po wstrzyknięciu w nie kwasu hialuronowego jest bardzo ważna. Powiększone usta są bowiem podrażnione po nakłuciach i obrzęknięte, a także tkliwe na dotyk. Mogą być w nich także wyczuwalne małe grudki, które stopniowo ulegną wchłonięciu. Zwykle objawy mijają po ok. 5-7 dniach. Ważne aby ich w tym czasie nie podrażniać, a także utrzymywać w czystości. Po ostrzykiwaniu ust lekarz może zalecić leki przeciwzapalne. Ich stosowanie może pomóc zredukować miejscową opuchliznę. Kilka dni po zabiegu warto też stosować maść z arniką czy wyciągiem z kasztanowca. Tego rodzaju produkt świetnie radzi sobie z obrzękiem i dodatkowo działa przeciwzapalnie i przyspiesza gojenie miejsc, w których wykonana była iniekcja. Sprawdzi się też maść z witaminą A. Do tego warto stosować zimne okłady zmniejszające obrzęk i działające obkurczająco na naczynia krwionośne lub delikatny masaż kostkami lodu. Niezwykle ważne tuż po zabiegu jest zwiększenie ilości wypijanej wody ok. 2,5 litra.

powiększone usta

Fot. valuavitaly, Freepik

Czego unikać po zabiegu powiększania ust?

Powiększanie ust tak jak inny rodzaj zabiegów kosmetycznych wiąże się z pewnymi ograniczeniami, których przestrzeganie jest kluczowe dla zdrowia. Przede wszystkim należy unikać ekspozycji na gwałtowne zmiany temperatury. Dlatego 2-3 po wykonaniu zabiegu nie wolno korzystać z sauny, basenu czy solarium. Duże wahania temperatur nie są wskazane. Po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego zakazane jest także picie alkoholu oraz uprawianie forsownych aktywności fizycznych. Nie wolno także palić papierosów. Do tego zaleca się unikania picia przez słomkę i spożywania gorących potraw czy napojów. Przez pierwsze kilka dni należy też zrezygnować z makijażu ust.

Powiększone usta – jak o nie dbać?

Nic tak nie wydobędzie piękna powiększonych ust jak utrzymanie ich w dobrej kondycji. Właściwa pielęgnacja zatem to podstawa. Na gładkich, dobrze nawilżonych ustach każda szminka będzie wyglądać zjawiskowo. Przydadzą się więc zabiegi, które pomogą utrzymać usta w nienagannym stanie oraz produkty, które w tym pomogą. Gdy wargi się już zagoją warto sięgnąć po pomadki ochronne. Pomogą one utrzymać naskórek warg w dobrej kondycji nie dopuszczając do ich wysychania. Doskonale sprawdzą się też peelingi dedykowane ustom, które będą skutecznie złuszczać martwe komórki naskórka. Po upływie tygodnia od zabiegu usta można masować miękką szczoteczką, by poprawić ich ukrwienie i wyrównać powierzchnię.

powiększone usta

Fot. svetlanasokolova, Freepik

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (15 głosów, średnia: 4,53 z 5)
zapisuję głos...