Modne paznokcie na lato 2020 – 3 topowe trendy od słynnych projektantów

Za oknami już prawie lato, a obostrzenia związane z koronawirusem z dnia na dzień ulegają zmniejszeniu. Okres naturalności, podczas którego nasza cera odpoczywa od makijażu w domowym azylu, a na paznokciach wielu z nas gości co najwyżej odżywka za chwilę może przejść do historii. Jeśli zastanawiacie się, po jakie wzorki na lato sięgnąć w pierwszej kolejności, sprawdźcie 3 najpopularniejsze tendencje z ostatnich pokazów mody!

Spis treści:

Przedstawiamy 3 topowe wzorki na paznokcie na lato 2020 podpatrzone na wybiegach najważniejszych domów mody. Wszystkie propozycje na modny manicure na paznokcie wymagają wprawdzie pewnej wprawy, ale jesteśmy przekonane, że większość miłośniczek zdobienia paznokci poradzi sobie z ich odtworzeniem. Sprawdźcie, jak przywołać wakacje na swoich paznokciach!

paznokcie na lato 2020

kolaż własny redakcji, Fot. East News

Modne Paznokcie na lato 2020 – 3 topowe trendy od słynnych projektantów

 

1. Manicure z kropką

paznokcie na lato 2020

Fot. East News, Oscar de la Renta, New York Fashion Week, Spring Summer 2020

Paznokcie z kropką, nazywane też paznokciami z pieprzykiem, pojawiły się na pokazie Oscara de la Renty. Występowały tam jako dodatek do nowoczesnego, dwukolorowego french manicure lub kontrastowa ozdoba płytki pomalowanej pastelowym odcieniem. W tych wersjach pojedyncze kropki powtarzające się regularnie na wszystkich paznokciach były okazałe i przywodziły na myśl styl pin up girl. Prezentowały się świetnie zarówno w spokojnych dziewczęcych odcieniach, jak i w uderzającym zestawieniu nude z elektryczną pomarańczą.

 

Instagramerki znalazły jednak na nie własny sposób, tworząc zróżnicowane wariacje manicure z kropeczką. U jednych z nich kontrastowa plamka pojawia się tylko na poszczególnych palcach. U innych jest otoczona obwódką. Większość zgadza się za to co do jej umiejscowienia w centralnej części płytki, tuż pod „półksiężycem białym” i minimalistycznego looku. Sprawdźcie same!

2. Logotypy

Logotypy na paznokciach

Fot. East News, Rosalia Vila Tobella, Hollywood Palladium

Logotypy to wzór często wybierany przez celebrytki i gwiazdy popu. Na powyższym zdjęciu udało się je uchwycić na dłoni Rosali Vili Tobelli. Poniższe to są zaś „dziełami” z pokazu Jeremy’ego Scotta, który tego lata postawił między innymi na ten motyw. Loga ulubionych marek na pojedynczych paznokciach, nazwy miast, nazwiska sławnych osób lub znaki luksusowych domów mody mogą robić nieco tandetne wrażenie. W sytuacji, gdy większość z nas stara się pozostać w domu i nie ma okazji (ani chęci), by pochwalić się nowymi ubraniowymi zdobyczami, wykonanie przekornego wzorka może być ciekawym sposobem na puszczenie oka do śledzących nas internautów. Można tak stać się modną bez kupowania mody. „Nosić markę”, nie płacąc za nią ani grosza. Oczywiście w żartobliwym tonie.

Instagramerki chętnie sięgają po słynne logotypy ze świata mody. Niektóre potrafią jednak także obrócić ten trend w udany żart, umieszczając na paznokciach na przykład logo restauracji fast food. Tylko zobaczcie!

 

 

3. Kolorowy chaos

paznokcie na lato 2020

Kenzo, Backstage, Paris Fashion Week, Fall/Winter 2016/2017

Ostatnia propozycja to barwny „artystyczny nieład” złożony z nakładających się na siebie kolorów. Widzieliśmy ją u Kenzo, ale i u wspomnianego już Jeremy’ego Scotta. Dynamiczne i jakby przypadkowe maźnięcia pędzelków z lakierem, kolaże rodem z rozsypującego się kalejdoskopu, latające paski, figury geometryczne i rozpływające się odcienie z całej palety. Skoro nie możemy pojechać na festiwale, niech ich klimat przyjdzie do nas!

 

Jak łatwo się domyślić, ten trend cieszy się największą ilością kolorowych wariacji. Wybierzcie najbardziej szaloną z nich!

 

 

Spróbujecie?

giphy.com

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (194 głosów, średnia: 4,21 z 5)
zapisuję głos...