Paznokcie z chmurami – kolejny trend z Instagrama, idealny dla marzycielek!

Chmury kojarzą się z lekkością, miękkością, wolnością i dziecięcymi rysunkami złożonymi z kilku elementów, narysowanych przy pomocy świecowych kredek. Nic dziwnego, że pojawiają się też wśród pożądanych wzorków na paznokcie – w końcu wszystkie mamy czasem ochotę odpłynąć w barwny świat marzeń i poczuć się tak, jakbyśmy znów były dziećmi, mającymi przed sobą perspektywę dwumiesięcznych wakacji pod wielkim błękitnym niebem. Bardziej zaskakujący jest fakt, że motyw ten cieszy się zainteresowaniem akurat teraz – gdzieś pośrodku chłodnych, grudniowych dni. Być może jednak jest to wyraz zmęczenia przedświątecznym zamieszaniem i tęsknoty za odrobiną sielskiego spokoju? Oceńcie same!

Niedawno pisaliśmy o milky nails, które pojawiają się wśród najgorętszych trendów branży beauty prognozowanych na 2020 rok. W ostatnich dniach popularnością nieoczekiwanie zaczynają je jednak prześcigać paznokcie z chmurami, ubranymi w rozmaite aranżacje wzorków na paznokcie. Raz są to – najbardziej chyba zgodne z typowym wyobrażeniem chmur – białe wełniste baranki na niebieskim tle, raz przejrzyste obłoczki, rozpływające się po firmamencie, a raz różowe kłębki na tle zachodzącego słońca. Przekonajcie się, na ile sposobów można zrealizować ten temat, oglądając najładniejsze i najbardziej urocze wersje modnego manicure, odnalezione przez nas w instagramowej skarbnicy!

paznokcie z chmurami

źródło: www.pixabay.com

Paznokcie z chmurami – kolejny trend z Instagrama, idealny dla marzycielek!

Paznokcie z chmurami, które mieliśmy okazję oglądać na instagramowych kontach maniaczek zdobienia dłoni, zaskakują poziomem kreatywności ich autorek. Chmurki o prostej formie z zaokrąglonymi krawędziami, odcienie ombre, delikatne maźnięcia płaską stroną pędzelka, wykonywane jakby od niechcenia, obłoczki towarzyszące manicure’owi typu french, chmury z których wypływa tęcza albo przemieszane z gwiazdkami, słońcem czy aniołkami z kalkomanii – to zaledwie część propozycji. Do tego dochodzą jeszcze zestawienia z brokatem, cyrkoniami, przezroczystym akrylem w stylu „galaretek” czy paznokciami pokrytymi pastelowymi lakierami o różnych odcieniach. Nawet najbardziej wymagająca i oryginalna w swych wizjach marzycielka ma zatem szansę znaleźć tu coś dla siebie.

Jednocześnie manicure z chmurkami kusi łatwością wykonania niewspółmierną do imponującego efektu. By stworzyć podobny, wystarczy sięgnąć po dowolny niebieski lakier i emalię w odcieniu bieli o cienkim pędzelku lub z kaniulą dostosowaną do wykonywania wzorków. Jeśli nie posiadacie specjalnego aplikatora, możecie go jednak zastąpić wykałaczką lub szpilką, którą nabierzecie i zaaplikujecie biały lakier. Należy pomalować płytki dwiema warstwami błękitu i poczekać aż dobre wyschną, a następnie nakreślić na tym tle białe obłoczki, wykorzystując dowolną technikę.

Bardziej rozmyte chmury uzyskamy zaś, nakładając kropeczkę białego lakieru na paznokcie pokryte mokrym jeszcze lakierem niebieskim i rozmazując ją delikatnie szybkim ruchem wykałaczki bądź szpilki.

 

A oto najbardziej urocze paznokcie z chmurami na Instagramie:

 

Czy będziecie nosić manicure z chmurkami w długie, leniwe weekendy?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (215 głosów, średnia: 3,93 z 5)
zapisuję głos...