Manicure z drutem – ekstrawagancja czy inspirujący trend?

Trendy w świecie mody, wizażu i urody zmieniają się w oszałamiającym tempie. Nigdy do końca nie wiadomo, co stanie się hitem dnia, tygodnia czy miesiąca. Czasem ktoś wpadnie na jakiś pomysł, ot tak, i nagle się okazuje, że ma tysiące naśladowców! Nie inaczej było w przypadku manikiurzystki Eun Kyung Park, która swoim klientkom zaproponowała manicure z zatopionym drutem.

Manicure z drutem – brzmi dość…dziwacznie i absurdalnie. Ale każdy, kto śledzi nowinki ze świata mody i urody oraz obserwuje instagramowe influencerki, ten wie, że wyobraźnia osób wyznaczających trendy nie zna granic. A inspiracją może być dosłownie wszystko! Serial telewizyjny, niedzielne śniadanie czy skrzynka na narzędzia naszego partnera. Kto wie czy Eun Kyung Park nie zainspirował elektryk zmieniający przewody elektryczne w jej domu?

manicure z drutem

Źródło: www.pixabay.com

Manicure z drutem – ekstrawagancja czy inspirujący trend?

Na czym polega ów „Wirework Nail”? Otóż chodzi po prostu o ozdobienie paznokci drutem. Wykorzystuje się do tego cienkie, złote lub srebrne druciki. Tworzy się z nich różnego rodzaju wzory. Zdobienia mogą przybierać formę kwiatu, miniaturowej twarzy czy geometrycznego wzoru. Układa się je na paznokciach pomalowanych wcześniej przezroczystym lakierem lub bazą. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby położyć na płytkach kolor.

Możesz sama zrobić taki „wire nails”, ale bądź ostrożna! Jeśli drut jest ostro zakończony – spiłuj go.  Paznokcie pomaluj przezroczystym lakierem (lub bazą), ułóż wzór z drucika, a następnie pokryj drut klejem w miejscach, gdzie się zagina.

 

Jak zrobić manicure z drutem

 

 

Tak wykonany manicure, czy to z abstrakcyjnym wzorem, czy z rysunkiem twarzy, świetnie sprawdzi się przy okazjach, które nie wymagają dress codu. Wszędzie tam, gdzie mile widziane jest przymrużenie oka, odrobina szaleństwa, tam „wire nails” na pewno zrobi furorę. Możesz zatem ozdobić drutem paznokcie na halloweenową czy andrzejkową imprezę. Albo na dyskotekę w klubie. Pozwól sobie na odrobinę szaleństwa!

Zobacz w jaki sposób można pomalować paznokcie z użyciem druta:

https://www.instagram.com/p/BThQdIwgDEF/ https://www.instagram.com/p/BcfGxwYnQlI/ https://www.instagram.com/p/BcWn0sKHjpy/ https://www.instagram.com/p/Ba9vZr5lrQB/
https://www.instagram.com/p/BTJSwKCAlWW/ https://www.instagram.com/p/BQOnhOig6Nj/ https://www.instagram.com/p/Bp0wVBlBE0O/ https://www.instagram.com/p/BdSpwdenfwf/

A Ty jak myślisz? To ekstrawagancja czy może inspirujący trend?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (130 głosów, średnia: 3,81 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Skosa Sandra  10 października 2019 08:42

    Ogólnie mnie ten trend nie przekonuje, ale spodobały mi się propozycje,gdzie ten drut tak nie jest tak widoczny i połączony jest z motywami.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany