Okulary a brwi – jak dobrać oprawki okularów do oprawy oczu?

Prawidłowo dobrane okulary to nie tylko gwarancja poprawy jakości widzenia i zwiększenia komfortu codziennego życia w różnych jego sferach, ale także modny dodatek, który potrafi w jednej chwili odmienić wygląd całej stylizacji i samej twarzy. Jeśli więc nie jesteś pewna, jakie oprawki wybrać, by prezentować się dobrze niezależnie od sytuacji, sprawdź podstawowe zasady dopasowywania ich do oprawy oczu!

Zależność okulary a brwi powinno się odnosić do tego, jakimi cechami charakteryzuje się nasza naturalna oprawa oczu. Oto kilka wskazówek, dzięki którym wybrane przez Ciebie oprawki będą konweniować z kształtem i odcieniem brwi, a co za tym idzie z całą górną częścią twarzy!

Okulary a brwi

źródło: www.unsplash.com

Okulary a brwi – jak dobrać oprawki okularów do oprawy oczu?

Kolor oczu, długość rzęs, wielkość, kształt i odcień brwi – te elementy górnych partii twarzy stanowią naszą nieodłączną wizytówkę. Nie możemy więc zapomnieć o nich podczas poszukiwań idealnej oprawki okularów, tym bardziej, że bardzo dekoracyjne czy masywne oprawki mogą je trochę przysłonić albo odsunąć na dalszy plan. Jak zadbać o to, by nowe okulary nie przysłoniły walorów naszej urody?

 

Określ swój typ urody

Złotą zasadą, której ignorowanie nie wychodzi na dobre większości „okularników” jest zachowanie równowagi między naturalną oprawą oczu a wyglądem oprawek. Tyczy się ona zarówno okularów korekcyjnych, jak i tych przeciwsłonecznych czy antyrefleksyjnych szkieł do prowadzenia samochodu. Jeżeli przyjrzysz się twarzom różnych ludzi, zauważysz, że niektóre z nich mają nisko osadzone, jasne brwi, które nie odznaczają się prawie na tle całej fizjonomii. Inne (jak na przykład twarz słynnej modelki, Cary Delevingne) będą przyciągać uwagę wyrazistymi i mocno akcentowanymi brwiami, stanowiącymi niekiedy czyjś najważniejszy atrybut. Przestudiuj trochę różnych obliczy, naucz się dostrzegać tę – mimo wszystko subtelną – różnicę, a później przyjrzyj się własnej twarzy. Czy już wiesz, który typ urody reprezentujesz?

 

Okulary pasujące do jasnych brwi

okulary a brwi

www.pixabay.com

Osoby z jasnym odcieniem brwi często posiadają bardzo delikatną urodę, której nie służy podkreślanie oprawy oczu henną, kayalem czy nawet ciemną kredką. Świadome, że takie zabiegi przynoszą raczej przerysowany, karykaturalny efekt, noszą się stosunkowo naturalnie. Ten wizerunek otwiera jednak szerokie pole do popisu przy doborze optymalnych oprawek. Jasne brwi nie stanowią bowiem konkurencji dla ram szkieł i mogą stanowić punkt wyjścia dla eksperymentów z oprawkami. Mimo to trzeba pamiętać, by wybrane ramy nie były zbyt masywne – mogłyby przytłaczać twarz, nadając jej zbyt poważny wyraz i optycznie ją postarzając.

 

Okulary pasujące do ciemnych brwi

www.pixabay.com

Wyraziste, ciemne brwi to zwykle element „silnej”, śródziemnomorskiej urody. Jeżeli i Ty możesz zaliczyć się do jej posiadaczek, postaw na okulary, dzięki którym zachowasz tzw. złoty środek. Niech ich oprawki częściowo nachodzą na brwi, ale też zaciekawiają otoczenie oryginalnym stylem i budową, która częściowo odwraca uwagę od łuków brwiowych.

 

Czy okulary mogą zasłaniać brwi?

www.pixabay.com

To chyba najbardziej paląca kwestia, z którą nieustannie mierzą się optycy doradzający swoim klientom. Jak brzmi odpowiedź? Otóż zdaniem ekspertów z branży, oprawki okularów korekcyjnych nie powinny nachodzić na strefę kości czołowej. Nie oznacza to jednak, że muszą być usytuowane znacznie poniżej niej. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest takie ułożenie oprawek, przy którym górna krawędź oprawy zachodzi lekko na dolną krawędź brwi. Można też wybrać okulary, które sięgają trochę wyżej. Ważne, by linia brwi pozostała jednak widoczna. 

W przypadku okularów przeciwsłonecznych dopuszcza się znacznie większą dowolność. Ekstrawaganckie oprawki w stylu oversize mogą wyglądać dobrze, nawet gdy całkowicie zasłaniają brwi. Okrągłe lenonki w transparentnym, na przykład żółtym, odcieniu będą tymczasem zamykać nasze brwi w ramie, ale na wielu twarzach stworzy to wizualnie ładny efekt. Tu należy się już kierować indywidualnymi preferencjami i konkretnym kształtem twarzy.

www.pixabay.com

 

okulary a brwi

www.pixabay.com

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (140 głosów, średnia: 4,49 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. BożenaNowicka  30 stycznia 2020 12:48

  Noszę ze względów zdrowotnych dobrze dobrane dodają magii spojrzenia.

  Odpowiedz
 2. Skosa Sandra  30 stycznia 2020 15:45

  Ja również jestem okularnicą z powodu dużej wady wzroku i wiem jak ważne jest dopasowanie okularów, aby były nasza ozdobą, a nie karą.

  Odpowiedz
 3. agasam9  30 stycznia 2020 20:41

  dobrze dobrane okulary są jak biżuteria

  Odpowiedz
 4. Trendy Optitians  15 kwietnia 2020 07:13

  Tak szczerze to nigdy się nad tym nie zastanawiałam ale przed chwilą spojrzałam w lustro i faktycznie okulary jakie nosze dobrze się komponują z moimi brwiami. Nie dobierałam sobie oprawek samodzielnie, pomogły mi panie z Trendy Optitians (szczególnie polecam ich salon w Warszawie, pełen profesjonalizm oraz jestem bardzo zadowolona z okularów jakie dostałam bo dobrze się u mnie sprawdzają).
  Kiedyś nie przepadałam za okularami, w ostatnim czasie jednak je polubiłam Faktycznie dobrze dobrane okulary są jak biżuteria i potrafią zdobić 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany