Makijaż do okularów – o co zadbać, a z czego zrezygnować?

Jaki makijaż do okularów będzie pasował najlepiej? Czego unikać, a o co zadbać w codziennym makijażu dla okularnic?

uroda kobieta okulary

Makijaż do okularów –  Nie rezygnuj z maskary

Wielu kobietom noszącym na co dzień okulary wydaje się, że ich oczy są już dostatecznie podkreślone dlatego rezygnują z tuszu do rzęs. Nic bardziej mylnego – warunkiem jest zachowanie równowagi pomiędzy makijażem, a oprawkami. Dlatego nie musisz rezygnować z tuszu do rzęs – ten wyostrzy spojrzenie, a w połączeniu z zalotką „otworzy oko”.

Makijaż do okularów – Zrezygnuj z ciemnego makijażu oczu

I tu wracamy do kwestii równowagi w makijażu dla okularnic. Jednymi z najmodniejszych oprawek, są te mocne i wyraźne. Dlatego warto pamiętać, że ciemne cienie z pewnością nie działają na korzyść. Zamiast nich warto postawić na naturalne beże i dobrze podkręcone i wytuszowane rzęsy. Można również podkreślić wewnętrzne kąciki oczu rozświetlaczem, a dolną linię wodną oka cielistą kredką by odświeży spojrzenie.

Jeśli uwielbiasz stosowanie kredki i eyelinera korzystaj z nich również ostrożnie – cieńsza linia podkreśli oczy i linię rzęs, a gruba i długa – pomniejszy je.

Makijaż do okularów – Pamiętaj o brwiach

Czasami zakrywają je oprawki, jednak nie możemy o nich zapominać. Powinny być dobrze wyregulowane i podkreślone – nadadzą spojrzeniu charakteru!

okulary kobieta

Makijaż do okularów – Zadbaj o cienie pod oczami

Oprawki w sztucznym świetle rzucają cień na twarz dlatego trzeba zadbać o to by nasze naturalne cienie pod oczami nie były widoczne. W tym celu użyć rozświetlającego korektora pod oczy. Pamiętaj by użyć go na końcu i dobrze wklepać w skórę, by nie rozwarstwiał się po kilku godzinach.

Makijaż do okularów – Szminka

W tym punkcie znowu wrócimy do kwestii równowagi w makijażu dla noszących okulary. Najbezpieczniejsze będą kolory nude i te najbardziej zbliżone do naturalnego koloru ust. Nie oznacza to jednak, że masz rezygnować z czerwieni czy różu. Lekki makijaż oczu w połączeniu z kujonkami świetnie sprawdzi się z krwistoczerwoną szminką!

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (176 głosów, średnia: 4,23 z 5)
zapisuję głos...