Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy

Już mamy lato. Dla tych dziewczyn, które jeszcze nie wybrały swoich okularów przeciwsłonecznych na ten sezon zamieszczamy garść porad, jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu swojej twarzy (pamiętajmy także, by oprawki pasowały do brwi).  Niestety nie każda z nas obdarzona jest twarzą modelki z okładki Glamour…

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy

ryc. depositphotos

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy

Okulary do twarzy okrągłej

Najbardziej kłopotliwa jest twarz okrągła, gdyż źle dobrane oprawki uwydatnią naszą pucołowatą buzię, ważne jest więc by wybrać fason okularów z głową!

Osoby o twarzy okrągłej powinny wybrać okulary w dużych kwadratowych oprawkach tzw. lata ‘70, które przysłonią nie tylko oczy ale i  skronie i część policzków. Taki kształt oprawek doskonale wyszczupli rysy naszej twarzy.

Każda posiadaczka krągłych policzków powinna natomiast unikać jak ognia oprawek wąskich i i okrągłych, fasony te poszerzą naszą twarz przez co będzie wyglądała jak księżyc w pełni!

Okulary do twarzy owalnej

Jeśli Twoja twarz jest owalna, możesz nosić każdy fason okularów bez obaw! Tutaj postaw na pełną dowolność i wybieraj to co podoba Ci się najbardziej od lenonek po oogromne muchy. Jesteś prawdziwą szczęściarą!

Okulary do twarzy kwadratowej

Przy twarzy kwadratowej wybieraj okulary o lekko zaokrąglonym kształcie, idealnie będą pasowały również tzw. kocie, czyli z lekko uniesionymi zewnętrznymi krawędziami. Kanciaste kształty to coś czego powinnaś unikać jak ognia, uwydatnią to czego nie chcesz ( m.in. wydatną szczękę), dlatego sięgaj po zaokrąglone fasony, które odciągną uwagę od geometrycznych rysów twarzy.

Okulary do twarzy trójkątnej

Twarz trójkątna, to podobne zasady jak przy kwadratowej, wybieraj warianty zaokrąglone unikaj geomerycznych. Zadowolą się z pewnością fanki „lenonek”, które przy trójkątnej twarzy są szczególnie polecane, zaokrąglą one rysy twojej buzi.

Okulary przeciwsłoneczne są dopełnieniem letniej sukienki czy stroju kąpielowego. O tym jak dobrać perfekcyjnie strój kąpielowy do sylwetki przeczytasz w naszym artykule:

Jeśli chodzi o małą radę kolorystyczną to posiadaczki blond włosów świetnie wyglądają w granatowych okularach, natomiast brązowe są idealne dla rudzielców i brunetek!

 Długi nos natomiast, możesz ukryć nosząc okulary w stylu policyjnym, z podwójnym mostkiem, i najlepiej ciemnymi noskami, które osadzone są dość nisko.

Sklepy kuszą nas oprawkami i szkłami w różnych kolorach i wzorach. Z łatwością każda z nas może wybrać coś idealnego na lato, pamiętając o tych  kilku prostych  zasadach.

autorka: Dorota B.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (247 głosów, średnia: 4,32 z 5)
zapisuję głos...