Moda na laserowe zabiegi intymne, czyli kilka słów o nowych trendach w ginekologii estetycznej

Czasy, w których chirurgiczny zabieg korygujący kształt pochwy lub okolic intymnych kojarzył się z bólem, dłuższą rekonwalescencją oraz szpecącymi bliznami, minęły bezpowrotnie. Dziś ginekologia estetyczna stawia na laser, dzięki czemu zabiegi są bezbolesne, trwają krótko, a ich inwazyjność jest zmniejszona do absolutnego minimum. Jaka jest ich skuteczność? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie, przyglądając się najpopularniejszym zabiegom intymnym wykonywanym za pomocą lasera.

 laserowe-zabiegi-intymne_2

Zadaniem ginekologii estetycznej jest poprawa kondycji i kształtu okolic intymnych kobiety, które ulegają odkształceniom przede wszystkim w wyniku porodu oraz zmian hormonalnych. Najczęściej wykonuje się zabiegi polegające na zwężaniu pochwy poprzez obkurczanie jej ścian, odmładzaniu okolic intymnych, a także modelowaniu warg sromowych mniejszych i większych. Dzięki nim można znacząco poprawić samoakceptację kobiety, przywrócić pełną satysfakcję czerpaną z seksu, a także zapobiec groźnym schorzeniom, takim jak wysiłkowe nietrzymanie moczu, a także obniżanie narządów rodnych i wypadanie macicy. Jak przebiegają takie zabiegi?

Laserowa plastyka pochwy polega na podgrzewaniu kolagenu, którego zadaniem jest ujędrnianie kanału pochwy i jej wejścia. Światło lasera sprawia, że włókna kolagenowe obkurczają się, dzięki czemu stają się krótsze i grubsze niż przez zabiegiem. Tkanka staje się w ten sposób bardziej napięta i elastyczna, a pochwa zwęża się, wracając do pożądanego przez pacjentki kształtu. W ten sposób dokonuje się odmłodzenia krocza do stanu sprzed porodu lub menopauzy. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i trwa zaledwie ok. 10 minut, a zazwyczaj wystarcza tylko jedno jego wykonanie. Jak widać, niewiele potrzeba, aby wróciło zadowolenie z siebie i swojego ciała, co można bezbłędnie zweryfikować w sypialni.

 kochankowie (1)

Satysfakcję z z życia intymnego często obniża również nieprawidłowy kształt warg sromowych, które bywają zbyt małe lub zbyt duże. Może być to wynikiem zmian fizjologicznych związanych ze starzeniem się ciała, a może być też uwarunkowane genetycznie. Niewłaściwy kształt warg sromowych mniejszych lub większych wywołuje poczucie dyskomfortu podczas treningu sportowego, a nawet w trakcie wykonywania codziennych czynności takich jak sprzątanie czy spacer. Utrudnia też noszenie seksownej bielizny i powoduje ból podczas stosunku. Na szczęście można je bezpiecznie i skutecznie powiększyć lub zmniejszyć. Powiększanie warg sromowych polega najczęściej na przeszczepianiu tkanki tłuszczowej pobranej z ciała pacjentki bądź na zastosowaniu wypełniacza, np. popularnie wykorzystywanego w labioplastyce preparatu Macrolane. Labioredukcja, czyli zmniejszanie warg sromowych mniejszych lub większych polegać może na chirurgicznym usunięciu nadmiaru tkanki, choć coraz częściej stosuje się do tego laser, który nie tylko redukuje zbędne komórki, ale też ujędrnia obszar poddany zabiegowi.

Przebyty poród oraz menopauza często wiążą się ze zmniejszeniem sprężystości ścian pochwy oraz osłabieniem mięśni dna miednicy, nazywanych mięśniami Kegla. Niestety, do przykrych konsekwencji tych zmian należy nie tylko spadek zainteresowania swoim życiem seksualnym, ale też rozwój wysiłkowego nietrzymania moczu. Dlaczego tak się dzieje? Osłabione mięśnie i ściany pochwy sprawiają, że ujście cewki moczowej znajduje się pod nieprawidłowym kątem, a wtedy każdy wysiłek wiąże się z mimowolnym oddawaniem moczu. Nie brzmi to dobrze, prawda? Mięśnie Kegla można oczywiście ćwiczyć za pomocą odpowiedniego treningu, ale gdy wysiłkowe nietrzymanie moczu już nas dotknie, trzeba zdecydować się na zabieg chirurgiczny.

 Kobieta6

I tutaj znowu z odsieczą przybywa ginekologia laserowa. Leczenie nietrzymania moczu to za jego pomocą zabieg skuteczny, nieinwazyjny i całkowicie bezpieczny. Polega on na obkurczaniu pochwy przy jednoczesnym pobudzaniu do aktywności kolagenu i śluzówki. Dzięki temu ściany pochwy odzyskują elastyczność i sprężystość, kąt nachylenia ujścia cewki moczowej wraca do prawidłowego stanu, a wysiłkowe nietrzymanie moczu ustępuje. Efekt jest długotrwały, gdyż opiera się na działaniu sił natury, zregenerowanych poprzez użycie lasera. Takie zabiegi są wykonywane m.in. w warszawskiej klinice chirurgii estetycznej Agklinik. Jeżeli pacjentka planuje urodzenie kolejnego dziecka, warto jednak po zabiegu pomyśleć o ćwiczeniach wzmacniających mięśnie Kegla, co z pewnością zmniejszy prawdopodobieństwo, że trzeba będzie ponownie obkurczać i ujędrniać pochwę w przyszłości.

Łatwo zauważyć, że wszystkie najpopularniejsze zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej charakteryzują się wysoką skutecznością, bezpieczeństwem i zminimalizowaną inwazyjnością. Moda na laser pozwala na uzyskanie satysfakcjonujących efektów przy zabiegach obkurczania pochwy i w labioplastyce, a kluczowe wydaje się tu stawianie na siły natury i zdolność organizmu do samoregeneracji. Dlatego też każdy z popularnych zabiegów wykonywanych w klinikach chirurgii estetycznej przy pomocy lasera można śmiało polecać kobietom, które potrzebują korekty okolic intymnych w związku z menopauzą, zmianami poporodowymi lub przypadłościami dziedziczonymi genetyczne. Satysfakcja gwarantowana!

 Więcej o leczeniu nietrzymania moczu 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (101 głosów, średnia: 4,76 z 5)
zapisuję głos...
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, to odwiedzaj nas regularnie i czytaj codzienne newsy. Za każe odwiedziny dostajesz punkty, za które możesz otrzymać różne nagrody – bez żadnych opłat. Jeśli chcesz się zarejestrować kliknij.

Chcesz wiedzieć więcej o naszym programie? Kliknij: Zasady w pigułce
Komentarze
 1. bbo  29 marca 2014 13:19

  Laser, a nie skalpel, czyli idzie we właściwym kierunku.

  Odpowiedz
 2. martucha180  29 marca 2014 18:10

  Kobiety zawsze mają pod górkę, na szczęscie jest laser!

  Odpowiedz
 3. luna341  7 marca 2016 19:54

  Dobrze,ze mozna zrobić sobie korekcję miejsc intymnych

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.