Paznokcie z napisami. Czy twoje palce potrafią mówić?

Macie ulubione słowa lub sentencje? Może czas podzielić się nimi ze światem wypisując ją właśnie na… paznokciach! Ten manicure świecił triumfy kilka lat temu, a teraz znów powraca. Zapytaj o niego swojej kosmetyczki lub sama spróbuj. W końcu wieczory stają się coraz dłuższe, a pogoda niezbyt sprzyja spacerom…

Okazuje się, że modne paznokcie można ozdobić nie tylko różnokolorowymi lakierami czy wymyślnymi wzorkami. A co powiecie na paznokcie z napisami? Ten trend w manicure regularnie powraca i teraz właśnie przeżywamy jego wielki renesans. Może warto się zainspirować i przy okazji przesłać światu jakiś ważny, lub mniej ważny przekaz? To dobry pomysł zarówno na wyjątkową okazję, tematyczną imprezę, jak i – rzecz jasna w stonowanej wersji, również propozycja na co dzień!

paznokcie z napisami

źródło: www.pixabay.com

Paznokcie z napisami. Czy twoje palce potrafią mówić?

Pojedyncze wyrazy na paznokciach

Manicure z napisami w roli głównej może zostać wykonany z użyciem pojedynczych wyrazów. Przyglądając się pracom prezentowanym w mediach społecznościowych taka wersja ma również kilka dodatkowych wariantów. Na każdym palcu może bowiem pojawiać się słowo, które nawiązuje do konkretnej tematyki, przykładowo do rozmaitych emocji. I tak patrząc na dłoń odczytamy kolejno: radość, smutek, spokój czy niepewność. Mając ochotę wyrazić stan, w którym akurat się znajdujemy, wystarczy skupić uwagę naszego rozmówcy na wybranym paznokciu. Być może pogładzenie się nim po policzku będzie trafionym przekazem? Nie musimy jednak opisać każdego paznokcia. Występują bowiem również takie wersje, gdzie napis stanowi tylko dopełnienie manicure, tym samym pojawiając się wyłącznie na wybranym. I tu kolejna dowolność – literki zostaną zapisane albo na obu dłoniach, albo tylko na jednej. Miłośniczki tego typu manicure ukochały szczególnie słowo miłości czyli: „love”.

Manicure z dłuższymi sentencjami

Manicure może być również wyrażony całymi zdaniami zapisanymi na paznokciach. Dlaczego by ograniczać się wyłącznie do jednego słowa? I tutaj przekaz jest zdecydowanie wyraźniejszy. Panie decydują się m.in. na zapisywanie ulubionych sentencji. Na paznokcie trafiają więc cytaty wieszczów czy sławnych ludzi nauki. Aby to wszystko jednak na niewielkiej płytce pomieścić, trzeba użyć cienkiego pędzelka lub specjalnej gotowej naklejki. W obu przypadkach, zarówno zapisu pędzelkiem, jak i równego naklejenie napisów najlepiej o pomoc zwrócić się do kosmetyczki. Uroczo prezentują się też zdania kierowane do naszych najbliższych: np. „Kocham Cię tato”. Z pewnością, gdy to zobaczy poczuje ciepło na sercu.

Oto kilka inspiracji na manicure z napisami:

Koniecznie podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach. Zdecydowałybyście się na taki manicure? A może już owy nosiłyście?

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (170 głosów, średnia: 4,41 z 5)
zapisuję głos...