JOGA LEKARSTWEM NA STRES – co mówią o tym gwiazdy i celebryci?

Dzisiaj Komitet Organizacyjny Międzynarodowego Dnia Jogi w Polsce ogłosił, że akcent tegorocznego święta zostanie położony na to, jak  joga może zaradzić stresowi. Stres – według wielu światowych analityków i organizacji zdrowotnych – został okrzyknięty największym wrogiem współczesnego człowieka. 25 czerwca – podczas Międzynarodowego Dnia Jogi będzie można poznać techniki radzenia sobie ze stresem przy pomocy jogi. A czy wiecie, że joga pomaga nie tylko walczyć  ze stresem, ale także odjąć nam lat? Wiedzą to te kobiety, które stosują jogę twarzy.  Zanim dowiecie się, jak to robić – przeczytajcie poniżej, co o jodze i stresie mówią znani i lubiani, którzy zostali Ambasadorami tego wydarzenia.

Agnieszka Cegielska, prezenterka TV:

Joga daje mi niezwykłą możliwość w zabieganym XXI wieku połączenia mojej duszy i ciała… Jest dla mnie formą balsamu, wędrówki w głąb siebie i możliwości zadbania o ciało w sposób holistyczny. Dzięki jodze mogę poczuć tak bardzo ważne tu i teraz, wyciszyć się i posłuchać nie tylko ciszy, ale wsłuchać się w siebie… Joga to oczyszczenie, spokój i niezwykła, bo piękna energia.

Edyta Herbuś, zawodowa tancerka i aktorka:

Joga jest dla mnie naturalną drogą do harmonii. Myślę, że w dzisiejszym rozpędzonym świecie, dostarczającym tak wiele bodźców, kradnących naszą uwagę, wszyscy potrzebujemy metod, które pomagają wracać do wewnętrznej równowagi. Joga bardzo pomaga mi w pracy. Czasami w ciągu jednego dnia gram kilka różnych ról i tylko koncentracja i odpowiednie ćwiczenia pozwalają mi wyjść z jednej postaci, wrócić do równowagi i wcielić się w kolejną. Dobrze, że jest tak wiele różnych odmian jogi i każdy może wybrać dla siebie taką, która najbardziej mu odpowiada. Joga jest dla mnie nie tylko naturalnym sposobem dbania o równowagę energetyczną i emocjonalną, ale też dobrą kondycję ciała. Od kiedy medytuję i ćwiczę jogę łatwiej mi skoncentrować się na danej chwili, połączyć z głosem intuicji, podjąć ważną decyzję, wrócić do swojego kierunku działania, nawet w stresującej sytuacji. To nie jest łatwe, ale przy systematycznym treningu się udaje. Dlatego praktykuję jogę codziennie. 

 

Małgorzata Pieczyńska, aktorka:

Joga to nie gimnastyka korekcyjna. Nie traktuję jej użytkowo i nie spodziewam się po asanach konkretnych natychmiastowych efektów jak po połknięciu cudownej tabletki. Jednak złożoność systemu jakim jest joga z jamami, nijamami, asanami itd. daje szansę na zdrowie fizyczne, psychiczne i poczucie spokoju wewnętrznego. Już sam fakt, że w dużym stresie, zamiast być ofiarą destrukcyjnej siły paniki mamy alternatywę w postaci asan i pranajamy jest zbawienny. NAMASTE.

 

Paulina Holtz, aktorka:

Zatrzymaj się, zamknij oczy i patrz. Na co? W głąb siebie. Nie zawsze to co tam zobaczysz będzie idealne ale każda chwila poświęcona na budowanie od środka siebie lepszego jest krokiem w stronę słońca.

 

Natalia Przybysz, wokalistka:

Joga pomaga mi znaleźć swoje centrum. Centrum energetyczne, gdy myślę o bandhach i spokój umysłu do którego prowadzi oddech. Joga i pranajama oraz jogiczne zasady dbania o siebie i świat, takie jak Ahimsa ułatwiają mi pozostawanie w stanie spokoju. Każda sytuacja stresowa może być jakby ćwiczeniem duchowym. Pomiędzy akcją a reakcją istnieje dzięki jodze większa przestrzeń, gdzie mogę zadecydować czy mój kolejny ruch będzie świadomy i czy będzie pomocny i konstruktywny. 

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (171 głosów, średnia: 4,18 z 5)
zapisuję głos...