Zamiast botoksu: joga twarzy na zmarszczki, podbródek. Poznaj ćwiczenia

Każdy słyszał, że joga zwiększa izometryczne napięcie mięśni, likwiduje ich przykurcze oraz pomaga schudnąć.  Ale czy pojęcie joga twarzy – ćwiczenia z nią związane jest Wam znane? Istnieje kilka rodzajów jogi – między innymi właśnie joga dla twarzy. Joga twarzy na zmarszczki, podbródek czy opadające policzki może  przywrócić skórze jędrność, zredukować głębokość zmarszczek, poprawić owal. Przede wszystkim jednak idealnie zrelaksuje. Czy wiecie, że joga może także pomóc na ból głowy ? Jednym słowem joga nie tylko uspokaja, ale może pomóc przy migrenach czy odjąć kilka lat 🙂 Joga twarzy powinna się stać Twoją codzienną rutyną. Jak to zrobić? Przeczytaj poniżej i zobacz kilka ćwiczeń, od których możesz zacząć swoją przygodę.

joga twarzy na zmarszczki

Na czym polega joga twarzy?

W twarzy znajduje się ponad 50 mięśni, które dzięki ćwiczeniom zwiększają swą objętość i poprawia się ich napięcie. Pierwsze efekty można zauważyć już po 2-3 tygodniach regularnych treningów. Doskonała naturalna alternatywa dla botoksu czy operacji plastycznych i z pewnością tańsza niż drogie kremy przeciwzmarszczkowe.

Przed przystąpieniem do ćwiczeń rozgrzej twarz, posmaruj ją oliwką lub lekkim kremem. Wyprostuj kręgosłupRozluźnij się, wyrównaj oddech – i zaczynamy. Oto kilka ćwiczeń, dzięki którym opanujesz podstawy jogi twarzy i poprawisz swój wygląd.

Joga twarzy ćwiczenia 

1. Joga twarzy na policzki: „Karpik”

Aby zrobić to ćwiczenie weź głęboki wdech przez nos i wciągnij policzki robiąc popularnego „karpia”. Użyj obu dłoni i naciśnij nimi policzki. Wytrzymaj tak długo, jak to możliwe i zrób wydech.

Powtórz to ćwiczenie co najmniej pięć razy dziennie w celu osiągnięcia optymalnych rezultatów.

Tym ćwiczeniem wzmacniamy mięśnie okrężne ust i policzków.

 joga twarzy ćwiczenia

2. Joga twarzy ćwiczenia na kości policzkowe

To ćwiczenie jest łatwe do wykonania. Aby je zrobić, wyobraź sobie, że masz wypić  płyn przez słomkę. Wciągnij policzki, przyłóż palce do kącików ust jak na zdjęciu unieś je i wypychaj usta do przodu jak do pocałunku. Wytrzymaj w tej pozycji przez około 20 sekund.

Od razu poczujesz napięcie mięśni twarzy podczas tego ćwiczenia. A jeśli wykonasz je co najmniej 10 razy dziennie, szybko zobaczysz znaczną różnicę w porównaniu ze stanem początkowym.

To ćwiczenia nie tylko spala tłuszcz na policzkach, ale także ujędrnia mięśnie i sprawia, że ​​kości policzkowe są bardziej wyraziste.

 joga twarzy podbródek

3. Joga twarzy na zmarszczki (pionowe brudny między brwiami)

To ćwiczenie jest idealne dla każdego, kto chce pozbyć się drobnych zmarszczek na czole. Po pierwsze, umieścić wskazujący, środkowy i serdeczny palec obu rąk nad łukami brwiowymi. Teraz spróbuj zmarszczyć czoło i oczy w taki sposób, by powstały lwie zmarszczki.  Podtrzymuj skórę palcami  by nie dopuścić do powstania zmarszczek. Upewnij się, że robisz to ćwiczenie delikatnie.Przytrzymaj skórę przez co najmniej 20 sekund.Powtórz ćwiczenie co najmniej 10 razy dziennie.
 

 joga twarzy na zmarszczki

4. Joga twarzy ćwiczenia na zmarszczki typu kurze łapki: Litera V

Istnieje wiele ćwiczeń jogi twarzy, a to ćwiczenie jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą pozbyć się kurzych łapek, obrzęków i opadających powiek.

Aby je wykonać umieść dwa palce na górnej i dolnej części oczu.. Weź głęboki wdech i pociągnij palce w górę i w dół. Postaraj się otworzyć jak najszerzej oczy.

Utrzymaj tę pozycję przez 5 sekund i powtórz około 5 razy, aby uzyskać dobre wyniki.

Po zakończeniu ćwiczenia zamknij oczy na 10 sekund.

 joga twarzy na zmarszczki

 

4. Joga twarzy na policzki  – jeśli chcesz je mieć jak Angelina Jolie

Jeśli zazdrościsz  Angelinie Jolie jej wysokich kości policzkowych, to ćwiczenie jest  dla Ciebie!

Aby je zrobić, zaciśnij lekko razem usta. Teraz umieść obie dłonie na policzkach i wygładzić linie utworzone przy zaciskaniu lekko je rozprostowując.

Policz do dziesięciu.  Odpocznij, weź głęboki wdech i wydech. Jeśli masz pulchne policzki, to ćwiczenie pozwoli Ci je zmniejszyć.

 joga twarzy na policzki

Powyższe ćwiczenia mają charakter poglądowy, aby zainteresować Was tym tematem. Aby dopasować do nich właściwy oddech (tak ważny w jodze) warto pójść na kilka sesji do trenera, który profesjonalnie zajmuje się jogą twarzy lub poszukać samodzielnie filmów na ten temat w internecie. Z pewnością filmik bardziej przybliży Wam tę problematykę, niż jedno zdjęcie i najlepszy nawet opis. Wierzcie nam, warto wypróbować!

 

 

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (273 głosów, średnia: 4,49 z 5)
zapisuję głos...