Jak tchnąć nowe życie w swój salon?

Jak odnowić salon niewielkim kosztem? Poznaj sposoby na ożywienie pokoju dziennego, które nie wymagają od razu inwestowania w pełnoskalowy remont. Sprawdź trzy proponowane przez nas metody i zobacz, jak wpłyną na wygląd Twojego wnętrza!

Spis treści:

Odnów i zmień kolor ścian oraz sufitu

Pierwszą rzeczą, która powinna wpaść do głowy każdemu, kto chce poprawić wygląd swojego salonu, jest odświeżenie koloru ścian. Nie zawsze łączy się to z całkowitą zmianą koloru w pomieszczeniu. Wraz z wiekiem każda farba traci na swoich właściwościach, odcieniu i głębi. Na ścianach pojawiają się plamy, zabrudzenia czy przebarwienia. Często takie drobnostki wpływają na odbiór całego pomieszczenia.

fot. Freepik

Dzieje się tak głównie w przypadku jasnych kolorów. Wszelkie biele, szarości, żółcie, zielenie, róże czy błękity są szczególnie narażone na działanie czasu. Aby nadać wnętrzu nowego wyglądu, wystarczy kupić odpowiednią farbę i zabrać się za odmalowanie lub też zatrudnić do tego zadania profesjonalistę. Wiele osób woli skorzystać z usług fachowca, aby ten nie tylko nałożył kolor, ale zadbał o naprawę uszkodzeń czy też o odpowiednie wykończenie ścian bądź sufitu.

Malarz jest również bardzo pomocy, jeśli na ścianach salonu były przed odświeżeniem ciemne kolory. Samodzielna próba malowania takiej powierzchni może zająć dużo czasu i zjeść sporo nerwów. Profesjonalista doskonale wie, jak zabrać do tego zdania tak, aby przeprowadzane czynności przebiegały szybko i sprawnie. Jeśli szukasz wykwalifikowanych malarzy, koniecznie odwiedź stronę: https://www.oferteo.pl/.

Nowy wygląd salonu? Zmień układ mebli!

Nowy wygląd salonu nie musi oznaczać od razu odświeżania go za pomocą remontu. Czasem wystarczy lepsze i bardziej przemyślane ułożenie znajdujących się w nim rzeczy i przedmiotów. Zmiana układu mebli, szafek, stołu czy krzeseł na pewno wpłynie na wygląd całego pomieszczenia. Odpowiednio przemyślana zmiana może np. rozjaśnić salon. Dzięki temu nasze pomieszczenie zyska nowe barwy i odcienie, co pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie. Takie zabiegi wymagają niewielkiego nakładu pracy, a mogą przynieść niesamowite efekty.

fot. Freepik

Dobrym pomysłem będzie także zmiana koloru materiałów znajdujących się w pomieszczeniu. Warto tutaj skupić się na wszelkich meblach tapicerowanych. Wiele kanap, foteli czy puf można bez problemu odświeżyć właśnie w ten sposób. Do tego celu wystarczy kupić specjalne obicia, które najczęściej nakłada się na dostępny już model. Takie odświeżenie będzie nas kosztować jedynie kilkaset złotych. Znacząco poprawi to wygląd salonu przy jednoczesnych oszczędnościach.

Innym rozwiązaniem, które może okazać się pomocne w odświeżeniu naszego salonu, jest wymiana niektórych bądź też wszystkich mebli na nowsze, nowocześniejsze modele. Bardziej dopasowane wyposażenie pozytywnie wpłynie na całościowy wygląd pomieszczenia. Poza tym zyskamy możliwość lepszego zagospodarowania wnętrza, co umożliwi stworzenie lepszej przestrzeni do życia.

Zainwestuj w nowe dodatki

Czasami już dodanie jedynie odpowiednich dekoracji znacząco wpływa na wygląd całego pomieszczenia. Chcąc odświeżyć salon, należałoby zastanowić się, czy zmiany nie wymagają dodatki, które obecnie znajdują się w salonie. Nowe wyposażenie w postaci lamp, różnorodnych wieszaków, luster czy też eleganckich stojaków i doniczek na roślinność powinno dodać wnętrzu nowego wyglądu. Dodanie do salonu np. nowego dywanu, głównie tych wpisujących się w aktualne trendy, spowoduje, że nasza przestrzeń stanie się bardziej przytulna i przyjemna w odbiorze. Zainwestowanie w sztukę w postaci obrazów jako dodatek na ściany również pomoże w stworzeniu naszego salonu na nowo.

fot. Freepik

fot. Freepik

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (32 głosów, średnia: 4,84 z 5)
zapisuję głos...