Jak przygotować się do wakacji w Tunezji?

Marzysz o Tunezji i z tego kraju chcesz wysłać pozdrowienia z wakacji swoim najbliższym? Jeśli chcesz spędzić w tym kraju udany urlop, musisz się w porę przygotować do takiego wyjazdu. Co każda kobieta powinna zabrać ze sobą do Tunezji? O czym koniecznie powinna pamiętać w czasie pobytu na terenie tego kraju?

Jak przygotować się do wakacji w Tunezji?

fot. pixabay.com

 

Jakie kurorty warto wybrać?

Wybór kurortu przyjaznego turystom, a w szczególności turystkom, to podstawa. Choć Tunezja jest krajem bezpiecznym, samotna kobieta w niektórych regionach może wzbudzać sporo emocji. Warto jednak nawet w takich znanych ośrodkach turystycznych, jak Hammamet, Sousse czy Monastir pamiętać o tych zasadach zachowania, dzięki którym można uniknąć konfliktu z miejscowymi. Należy przecież pamiętać, że Tunezja to kraj islamski, w którym obowiązują dość surowe normy. I choć turystki są tu traktowane z wielką wyrozumiałością, to swym strojem i zachowaniem nie powinny obrażać mieszkańców tunezyjskich miast. O stroju oraz odpowiednich manierach pamiętać należy przede wszystkim poza granicami turystycznych osad, które znajdują się jakby poza surowym prawem islamu.

Strój: o czym warto pamiętać?

Odpowiedni strój to sprawa bardzo ważna dla tych kobiet, które chcą zwiedzać tereny położone z dala od gwarnych kurortów. Przydatne będą tu lekkie, długie spódnice oraz chusty, którymi w razie konieczności można okryć ramiona. Dlaczego taki strój jest zalecany? Przede wszystkim w Tunezji zbyt krótkie spódniczki i odkryte ramiona mogą się okazać kreacjami zbyt prowokującymi. Warto też pamiętać, że ważną grupę zabytków w tym kraju stanowią meczety. Kobiety, które mają zamiar je zwiedzić, muszą być odpowiednio ubrane. Odpowiedni strój może jednocześnie zabezpieczyć skórę przez silnym słońcem i uchronić przez poparzeniami słonecznymi. Tunezja to kraj pełen słońca, którego nadmiar może sprawić przecież sporo problemów. Ochrona ramion oraz głowy staje się zatem kwestią ważną też ze względu na zdrowie, o które należy szczególnie zadbać w czasie wakacyjnych szaleństw w ciepłych krajach.

Jakich zachowań lepiej unikać?

O ile w tunezyjskich kurortach można bawić się do woli, to poza ich granicami obowiązują już bardziej rygorystyczne zasady. Jakie zachowania mogą wzbudzić niechęć mieszkańców Tunezji? Częstym błędem jest robienie zdjęć, na których znajdują się tubylcy. Dla wyznawców islamu jest to zachowanie karygodne, zatem lepiej zrezygnować z takich pamiątek. Wiele problemów wiąże się również ze spożywaniem alkoholu. Choć w hotelowych pubach nie ma z nim problemów, spożywanie go poza kurortami może okazać się kwestią wyjątkowo problemową. Warto pamiętać, że w Tunezji alkohol jest traktowany jako wielkie zło, a jego picie w miejscach publicznych może stać się przyczyną problemów z miejscową ludnością.

Kobiety w Tunezji mogą czuć się bezpiecznie. Nie należy jednak zapominać o odpowiednim zachowaniu i stosownym stroju. Może on uchronić przed poparzeniami słonecznymi oraz przed problemami z miejscową ludnością.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (176 głosów, średnia: 4,30 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. bbo  30 lipca 2014 20:39

    Taka podróż to marzenie…

    Odpowiedz
  2. efffciaa  17 marca 2016 11:20

    Byliśmy dwa razy w Tunezji , ceny śmiesznie niskie , bo za tydzień pobytu all inclusive z przelotem zapłaciliśmy niespełna po tysiąc zł od osoby , piękny , czysty hotel nad samym morzem . Jednak tam mnie dobija to , że generalnie co można to tylko od plaży hotelowej do hotelu i z powrotem , imprezy w hotelu , wycieczki zorganizowane i żadnej wolności , żeby Ci głowy za skrzyżowaniem nie urwali 🙁 Tak turystyczny kraj powinien trzymać tych swoich zagorzałych fanatyków z dala od kurortów , bo tylko na tym tracą – mi si,ę tam już nie chce jechać .

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany