Szklane domki nad przepaścią – peruwiańskie spełnienie marzeń o wakacyjnej przygodzie

Nasz sposób podróżowania i nocowania w odwiedzanym miejscu nieustannie się zmienia. Ostatnio można zauważyć tendencję do wyszukiwania nietypowych lokalizacji hotelowych. Coraz mniej osób stawia na luksusowe apartamenty w stylu glamour. Na topie są raczej oryginalne rozwiązania, dzięki którym sam nocleg staje się ważną częścią podróżniczej przygody. Taką rolę spełniają m.in. peruwiańskie domki nad przepaścią, o których postanowiliśmy Wam dziś opowiedzieć!

Może słyszałyście już o nocowaniu w mongolskich namiotach albo w domkach na drzewach. Jeśli interesują Was takie atrakcje i zwykłyście wpisywać je na swoje urlopowe listy marzeń, z pewnością zachwycą Was szklane domki nad przepaścią Skylodge, zawieszone nad peruwiańską Świętą Doliną. Przyjrzyjmy się im bliżej!

domki nad przepaścią

Szklane domki nad przepaścią – peruwiańskie spełnienie marzeń o wakacyjnej przygodzie

Szklane kapsuły Skylodge mają w założeniu dostarczać zarówno ekstremalnych przeżyć, jak i tworzyć wokół turystów aurę romantyzmu. Pierwszy warunek spełnia się w ciągu dnia, podczas drogi do domków, gdyż jest to możliwe tylko poprzez wspinaczkę pod okiem przewodników, w pełnym oprzyrządowaniu.

Drugi to już zadanie dla wieczornego nieba, które z wnętrza kapsuły można podziwiać przy lampce wina w całej okazałości, szczególnie, że światła gwiazd nie zakłóca tu sztuczne miejskie oświetlenie.

Nawet w ciągu dnia rozciągający się z wnętrza przyczepionych do skał apartamentów widok zapiera dech w piersi. Każdy domek mieści 8 osób (na czterech podwójnych łóżkach) i posiada odrębną łazienkę oraz jadalnię. Wejście do niego stanowi zaś umieszczony w suficie właz. Cały projekt powstał z myślą o wspólnym wypadzie z grupą przyjaciół lub z rodziną. Trzeba wziąć pod uwagę, że znajdując się wewnątrz kapsuły mamy ograniczoną prywatność, gdyż wokół znajdują się inni turyści. Nie warto się jednak zbytnio tym przejmować. Wrażenia, jakich potrafi dostarczyć spożywanie posiłku na takiej wysokości, czytanie czy zasypianie z zachwycającym widokiem pod powiekami oraz wspólne rozmowy przy wschodzie i zachodzie słońca, chowającego się za skały, są warte wyrzeczeń. Nocleg w tym miejscu to oczywiście również doskonała okazja do zrobienia spektakularnych fotografii, na przykład z otulającą góry mgłą.

Niestety jeden nocleg to koszt nawet tysiąca złotych od osoby. Mimo to chętnych nie brakuje.

 

Zobaczcie niezwykłe domki nad przepaścią:

A Wam jak się podobają? Czy byłybyście w stanie spokojnie poczytać książkę albo zasnąć w takiej kapsule? Nasza redakcja naprawdę się rozmarzyła, oglądając zdjęcia ze Skylodge… Zachęcamy, byście i Wy podzieliły się z nami swoimi spostrzeżeniami!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (143 głosów, średnia: 4,48 z 5)
zapisuję głos...