Tęsknisz do natury? Zobacz magiczne pola błękitnych porcelanek, które właśnie rozkwitły w japońskim Hitachi Seaside Park!

Coraz mocniej odczuwamy dotkliwe skutki pandemii. Część z tych przykrych odczuć jest związana bezpośrednio z izolacją, której – chcąc, nie chcąc – wszyscy się w jakimś stopniu poddaliśmy. Odwołane urlopy, festiwale, mecze, spektakle, premiery filmowe, śluby, a nawet zwykłe urodziny i profilaktyczne ograniczenie wyjść z domu sprawiły, że bardziej niż zwykle tęsknimy do kontaktu z naturą. Przyroda tymczasem ma się bez nas doskonale, co widać już w miejscach takich jak park Hitachi Seaside. Zobaczcie, jak niewiarygodnie bajkowe obrazy potrafi ona malować, gdy tego procesu nie zakłócają tłumy turystów!

Hitachi Seaside Park

źródło: www.unsplash.com

Tęsknisz do natury? Zobacz magiczne pola błękitnych porcelanek, które właśnie rozkwitły w japońskim Hitachi Seaside Park!

Kilka lat temu zaglądaliśmy już na naszym portalu do magicznego świata japońskiego parku Hitachi Seaside. Był on jednak wówczas oblężony turystami, którzy potrafią wprawdzie wykonać na miejscu urokliwe zdjęcia, ale jednocześnie często depczą rośliny „dla lepszego ujęcia”. W tym sezonie w związku z obostrzeniami narzuconymi przez pandemię ich wizyty w parku stały się niemożliwe. Jedynymi bywalcami parku stali się więc jego pracownicy i… ich uradowane czworonogi. Na terenie rezerwatu zakwitło tymczasem ponad 5 milionów maleńkich kwiatów porcelanki. Niezwykłe widoki zapierają dech w piersiach i zabierają obserwatorów w świat jak z dziecięcej książki. Przyglądając się pojedynczemu drzewu tonącemu w morzu błękitnych kwiatów, trudno  wprost uwierzyć, że ta kraina naprawdę istnieje. Nie mogliśmy się oprzeć i po prostu musieliśmy Wam ją znów pokazać!

Hitachi Seaside Park mieści się zaledwie dwie godziny jazdy drogi od Tokio. Może kiedyś uda się Wam odwiedzić go osobiście? Póki co, mamy nadzieję, że jego namiastka w naszej galerii przyniesie Wam choć część oczekiwanej radości i zachwytu! A jeśli to wciąż za mało, po obejrzeniu zdjęć udajcie się na wirtualny spacer! Link znajdziecie tuż pod fotografiami.

 

Zobaczcie bajecznie piękne zdjęcia z japońskiego Hitachi Seaside Park:

https://www.instagram.com/p/B8_1Rj4n_o7/ https://www.instagram.com/p/CApU4t7pdhn/ https://www.instagram.com/p/CApV9d3qe8Z/ https://www.instagram.com/p/CAVonCRAeui/ https://www.instagram.com/p/CAGS714n0zn/ https://www.instagram.com/p/CAGH2pAKV9O/ https://www.instagram.com/p/B__2UkAAuhU/ https://www.instagram.com/p/B_6-h9Fh1lW/ https://www.instagram.com/p/B_7S7JPgSEe/ https://www.instagram.com/p/B_0r8UGn9vA/ https://www.instagram.com/p/B_xYrE5n4nT/ https://www.instagram.com/p/B_r3Kfujh-E/ https://www.instagram.com/p/B_qRFRBlVL9/

Jesteście pod wrażeniem japońskiego parku pełnego błękitnych porcelanek? Marzycie o spacerze tu i teraz?

Zajrzyjcie na stronę: hitachikaihin.jp/virtual-tour/.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (166 głosów, średnia: 4,37 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. ewalub  27 maja 2020 11:25

  Ale tam pięknie!

  Odpowiedz
 2. Neon  27 maja 2020 13:23

  Przepiękny widok

  Odpowiedz
 3. Wusia  27 maja 2020 15:47

  Cudne!

  Odpowiedz
 4. macierzanka  27 maja 2020 19:50

  Rzeczywiście bajkowe obrazy.

  Odpowiedz
 5. janka1312  27 maja 2020 21:54

  piękny jest nasz świat 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany