Jak dokładnie czyścić zęby?

Zdrowy i zadbany uśmiech to podstawa. Niestety okazuje się, że samo regularne mycie zębów nie wystarczy, ponieważ wielu z nas nie robi tego prawidłowo. Co więc powinniśmy zrobić, aby długo cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem?

Odpowiedni sposób szczotkowania zębów
Tak naprawdę nikt z nas nigdy nie zastanawiał się jak powinien to robić. Nikt nigdy również nas tego nie uczył. Tymczasem technika mycia zębów jest bardzo ważna. Warto więc może zasięgnąć porad specjalistów i zapoznać się instrukcjami prawidłowego szczotkowania zębów.

Odpowiednie narzędzia
Chodzi oczywiście o pastę i szczoteczkę. Na rynku znajduje się wiele past i szczoteczek. Pasty mogą być uniwersalne lub specjalistyczne, dostosowane do występujących dolegliwości. Również wybór szczoteczki ma duże znaczenie. Mamy do wyboru szczoteczki tradycyjne, elektryczne lub szczoteczki soniczne

Złe praktyki
W naszym codziennym życiu bardzo często powielamy zachowania, które szkodzą naszym zębom. Możemy to robić nawet nie świadomie. Nie powinniśmy gryźć twardych rzeczy takich jak twarde cukierki czy orzechy. Mowa tu również o twardych przedmiotach, które często bierzemy do buzi, na przykład ołówek czy długopis. Do złych nawyków należy również nerwowe zaciskanie zębów, picie słodkich napojów czy nocne podjadanie.

Systematyczne wizyty u specjalisty
To jedna z najlepszych rzeczy, jaką możemy zrobić dla naszego uśmiechu. Niestety bardzo często zapominamy o profilaktycznych wizytach i odwiedzamy gabinet dentystyczny dopiero kiedy coś wyraźnie nam dolega.

Samodzielny przegląd jamy ustnej
Trzeba przyznać, że nieczęsto zaglądamy do swojej buzi. Powinniśmy jednak to robić, ponieważ często nie zdajemy sobie sprawy, że na naszych zębach pojawiła się niewielka zmiana. Podczas takiego przeglądu możemy szybko zaważyć problem i odpowiednio szybko zgłosić się do dentysty po pomoc. Codzienna higiena jamy ustnej nie kończy się więc tylko i wyłącznie na regularnym szczotkowaniu zębów. Warto zadbać o nasz uśmiech, który jest przecież naszą wizytówką w codziennym życiu.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (78 głosów, średnia: 4,65 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Wybielanie  15 maja 2019 07:47

  Mam taką szczoteczkę i jestem faktycznie bardzo z niej zadowolona. Można doczyścić zęby o wiele lepiej niż zwykła. Jednak jest wiele innych sposobów na zapobieganie próchnicy
  niejedzenie słodyczy
  używanie płynu do mycia ust
  jak również używanie nitki dentystycznej

  Lepiej jest zapobiegać próchnicy nie potem ją leczyć. Bo jednak nasze zęby muszą nam wystarczyć na długo…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany