Europejskie miasta idealne na weekend. Tanie i nieoczywiste miejsca!

Paryż, Barcelona, Wiedeń? Czasem warto zejść z utartych ścieżek i poszukać czegoś wyjątkowego! Co powiecie na mniej popularne miejsca, które są równie piękne jak największe atrakcje turystyczne Europy, ale… znacznie tańsze?

Przedstawiamy europejskie miasta idealne na weekend! Te lokalizacje są nieco mniej popularne, ale kuszą ciekawą kulturą, piękną architekturą i znacznie niższymi cenami. Sprawdźcie, które z zakątków Starego Kontynentu mogą być świetnym pomysłem na wiosenny lub letni city break!

Europejskie miasta idealne na weekend.

pixabay.com, Lizbona

Europejskie miasta idealne na weekend

Gdzie można miło spędzić czas, zobaczyć coś ciekawego, smacznie zjeść i przy okazji nie wydać mnóstwa pieniędzy? Sprawdźcie! Te miejsca z pewnością Was zachwycą!

Kijów, Ukraina

Europejskie miasta idealne na weekend

pixabay.com

Kijów wciąż czeka na swoje 5 minut! To nieoczywiste miejsce na weekendowy wypad skrywa mnóstwo skarbów. Kusi nie tylko piękną architekturą miejsc sakralnych (Ławra Peczerska, Sobór Sofijski), ale też żywą, poruszającą historią (Plac Niepodległości, Muzeum Wielkiego Głodu, Muzeum Bułhakowa, Muzeum Czarnobylskie) i ciekawymi zielonymi zakątkami (Aleja Pejzażowa, Park Wiecznej Chwały). Dodatkowe plusy to tania komunikacja miejsca, urocze hoteliki i pyszne jedzenie (w tym pierogi i chałwa).

Lizbona, Portugalia

Europejskie miasta idealne na weekend.

pixabay.com

Stolica Portugalii uznawana jest za jedno z najpiękniejszych miast Europy. W mieście koniecznie trzeba wsiąść do zabytkowego tramwaju, zobaczyć piękną dzielnicę Alfamę z katedrą Św. Antoniego,  a także największe oceanarium w Europie, Plac Rossio, Zamek św. Jerzego, Tropikalny Ogród Botaniczny i wieżę Belem. Koniecznie trzeba też wybrać się na pobliskie plaże (np. Guincho, Praia da Ursus). Plusy Lizbony to przystępne ceny w kawiarniach i hotelach, a także duży wybór owoców morza!

Budapeszt, Węgry

Europejskie miasta idealne na weekend

pixabay.com

Budapeszt to idealna propozycja dla oszczędnych! W mieście koniecznie trzeba zwiedzić Most Łańcuchowy, wyspę św. Małgorzaty, parlament, Wielką Halę Targową, Zamek Królewski i Basztę Rybacką. Warto zobaczyć również piękną kaplicę u podnóża wzgórza św. Gellerta, operę, Bazylikę św. Stefana, park miejski oraz przepiękny zamek Vajdahunyad. Ciekawa architektura, tanie hostele w centrum miasta, niedroga komunikacja i smaczna kuchnia to jedne z największych plusów Budapesztu. Z wycieczki warto przywieźć aromatyczne przyprawy, wino i tradycyjnie haftowaną serwetkę.

Sofia, Bułgaria

Europejskie miasta idealne na weekend

pixabay.com

Sofia to klejnot Bułgarii. Zachwyca pięknym Teatrem Narodowym i zaskakującą Narodową Galerią Sztuki. Będąc w mieście warto zobaczyć  okazały Sobór św. Aleksandra Newskiego, Rotundę Św. Jerzego, Muzeum Sztuki Socrealizmu i Komunizmu oraz pozostałości starożytnej Serdiki. Warto także zajrzeć do ogrodu botanicznego i ZOO. Plusy miasta to tania komunikacja miejsca, niedrogie apartamenty do wynajęcia oraz aromatyczna kuchnia bułgarska. Dodatkowo, Sofia jest dość mała, a główne atrakcje turystyczne znajdują się blisko siebie, dzięki czemu weekend z pewnością wystarczy na jego zwiedzenie!

Bukareszt, Rumunia

Europejskie miasta idealne na weekend

pixabay.com

Bukareszt jest prawdziwą perełką, której architektura niejednego może zaskoczyć! Dawniej nazywany był „Paryżem Wschodu”, jednak do naszych czasów niewiele przetrwało z jego świetności. Będąc w mieście warto zobaczyć dawny Pałac Królewski (obecnie Muzeum Sztuki), cerkiew Stavropoleos, plac Uniwersytecki, deptak Strada Lipscani i Stary Dwór zbudowany przez Włada Palovnika. Co ciekawe, większość zabytków miasta znajduje się w jego centrum, co umożliwia zwiedzanie piesze. Z Bukaresztu warto przywieźć wyroby ludowego rzemiosła, owocowy alkohol lub akcesoria związane z hrabią Draculą. Plusy to smaczne i niedrogie jedzenie, tanie atrakcje oraz komunikacja.

 

Inne tanie europejskie miasta na weekend? Wilno, Ryga, Belgrad… A Wy, jakie macie propozycje?

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (200 głosów, średnia: 4,21 z 5)
zapisuję głos...