Nie wiesz gdzie pojechać na urlop? Wybierz miejsca z filmów, które kochasz!

Nie masz pomysłu, gdzie wybrać się na urlop, bo masz do dyspozycji zaledwie kilka dni albo czujesz się zwyczajnie znudzona zwykłymi destynacjami? A gdybyś tak mogła znaleźć się w jednym z kultowych miejsc, w którym toczy się akcja Twojej ulubionej komedii lub dramatu? Specjalnie dla podróżujących kinomaniaczek, po tekście o filmowej podróży przez Polskę, stworzyłyśmy kolejny krótki przewodnik, podpowiadający, gdzie znaleźć wyjątkowe miejsca z filmów zagranicznych, które kiedyś skradły ich serca!

Halie West Unsplash.com

Nie wiesz gdzie pojechać na urlop? Wybierz miejsca z filmów, które kochasz!

Zobacz także: Idealne filmy na lato!

 

Zakochany bez pamięci

Jeśli należycie do fanek surrealistycznego komediodramatu opowiadającego o losach Joela i jego ukochanej Clementine, która pewnego dnia postanowiła poddać się eksperymentalnej terapii i raz na zawsze – dosłownie  -wyrzucić swojego chłopaka z pamięci, na pewno poczułybyście dreszczyk emocji i sentymentu na widok niezwykłego domu na plaży, w którym Clementine postanowiła pobuszować, udając właścicielkę i opróżniając przy okazji barek z alkoholem!

Pamiętacie słynne zdanie padające w kluczowym momencie filmu: „Spotkajmy się w Montauk”? Otóż właśnie w tej wiosce, położonej w East Hampton, w Souffolk County, w stanie Nowy Jork można znaleźć ów wyjątkowy dom. Na poniższych zdjęciach zobaczycie jak wygląda dziś i – dla porównania – jak prezentował się w filmie (w wydaniu wieczornym i nocnym):

 

Nie wiesz gdzie pojechać na urlop? Wybierz miejsca z filmów, które kochasz!

Zajrzyj również: Najpiękniejsze plaże świata, czyli co wpisać na wakacyjną wishlistę!

 

Amelia

Jeżeli wśród Waszych starych ulubionych filmów zwykłyście wymieniać „Amelię”, świetnym pomysłem na weekendowy wypad będzie dla Was wizyta w Paryżu i zajrzenie do kawiarni Les Deux Moulins (Dwa Młyny) na Montmartre, przy Rue Lepic 15.

Nie zapomnijcie też kupić porów i truskawek w oryginalnym warzywniaku La Maison Collignon, w którym pracował Lucien – do dzisiaj pozostał na nim filmowy szyld! Znajdziecie go przy Trois Frères 56 na Montmartre!

Na koniec wycieczki zobaczcie Lamarck – Caulaincourt Paris Métro, czyli stację, na którą Amelia prowadziła niewidomego.

Nie wiesz gdzie pojechać na urlop? Wybierz miejsca z filmów, które kochasz!

A tu znajdziesz przybliżone polskie lokacje z filmów: Filmowa podróż przez Polskę: set jetting z naszą kinematografią

 

Tylko kochankowie przeżyją

Jeśli Wasze serce skradli wyjątkowi wampirzy bohaterowie żyjący na granicy dnia i nocy, koniecznie wybierzcie się do Detroit! Obok opuszczonych willi i klubów z undergroundową muzyką, znajdziecie tam m.in. słynny upadły teatr o zapierającym dech w piersiach sklepieniu, zamienionym w… garaż.

 

Michigan Theatre w centrum Detroit

Dawniej i dziś

Zaglądając do Tangier w Maroko, znajdziecie natomiast słynne mozaiki, przy których kilkakrotnie przystawali nasi bohaterowie.

Forest Gump

Pamiętacie bajecznie malowniczy krajobraz rozciągający się za plecami Foresta Gumpa w  chwili, kiedy doszedł do wniosku, że musi przestać biec, bo czuje się już zmęczony? Znajdziecie go w dolinie Monument Valley, znajdującej się na granicy dwóch stanów – Utah i Arizona.

 

James Bond

Na koniec coś dla fanek Agenta 007, a w szczególności części jego przygód zatytułowanej „Skyfall”. Pamiętacie most z którego na początku filmu spada trafiony kulą Bond? Możecie zobaczyć go z bliska w Hacıkırı-Karaisalı na tureckiej prowincji Adana. Jego nazwa brzmi: Varda Viaduct.

 

A do świata którego filmu Wy chciałybyście trafić?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (259 głosów, średnia: 4,37 z 5)
zapisuję głos...