Akupunktura – metoda medycyny naturalnej na zwalczanie bólu

Obecnie współczesna medycyna łączy się z naturalną tradycją Wschodu. Oprócz tradycyjnych terapii mamy również możliwość skorzystania z tych mniej konwencjonalnych sposobów. Jednym z nich jest akupunktura – nakłuwanie specjalnymi igłami wybranych punktów na ciele człowieka. Punkty te posiadają zwiększoną liczbę zakończeń nerwowych oraz charakteryzują się dużo mniejszym oporem elektrycznym.

Dzięki tym właściwościom akupunktura może niwelować różne objawy chorobowe, a także likwidować ból. Na ciele człowieka znajduje się prawie tysiąc punktów energetycznych. W zależności od umiejscowienia odpowiadają różnym częściom organizmu. Akupunktura znalazła zastosowanie w walce z wieloma rodzajami bólu. Stosować tę metodę możemy przy dolegliwościach towarzyszących zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa, dyskopatii, rwie kulszowej i innym bólom korzeniowym, w bólach głowy, zespole bólu mięśniowo-szkieletowego, w nerwobólach nerwów obwodowych, w tym nerwu trójdzielnego i twarzowego oraz neuralgiach po półpaścu.

Igły stosowane w akupunkturze są jałowe, jednorazowe i bardzo cienkie, o grubości porównywalnej z średnicą włosa. Pacjent niemalże nie odczuwa momentu przechodzenia ostrza przez skórę. Akupunktura to jedna z nielicznych metod medycyny naturalnej uznanych przez Światową Organizację Zdrowia. Jest ona doskonałą alternatywą i bezpiecznym uzupełnieniem tradycyjnych sposobów przeciwbólowych stosowanych przez pacjentów na co dzień.

Ból to doznanie które pociąga za sobą wiele konsekwencji nie tylko zdrowotnych, ale i społecznych. Osoby, które nie radzą sobie z bólem i odczuwają go silniej niż inni, mają problemy w codziennym funkcjonowaniu. Dłużej wracają do zdrowia, nawet po banalnych infekcjach, ciężej znoszą terapię i okres rekonwalescencji.

Osoby, które zdecydują się na tę metodę leczenia, mogą udać się do poznańskiego szpitala i przychodni Med Polonia. Znajduje się tam Poradnia Leczenia Bólu Przewlekłego, która oprócz tradycyjnych terapii, poszerzyła swoje usługi o akupunkturę. Pacjenci mogą tam również zasięgnąć porady specjalistów i zastosować różne konwencjonalne metody leczenia.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (172 głosów, średnia: 4,23 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Masza  29 lipca 2013 11:33

  Moja koleżanka regularnie chodzi i korzysta,cały czas przy tym mnie namawiając,może w końcu również pójdę.

  Odpowiedz
 2. martucha180  8 sierpnia 2015 12:58

  Znajoma jeździła wiosną na akupunkturę z powodu migren, ale nie wiem, czy jej to pomogło.

  Odpowiedz
 3. lilkawodna  8 sierpnia 2015 16:16

  Hmm interesująca metoda.

  Odpowiedz
 4. Kobietaona  8 sierpnia 2015 17:16

  Sama chciałabym spróbować i się przekonać czy na prawdę to działa. W ogóle dziwne musi być uczucie leżąc z tyloma igłami wbitymi w ciało, strach sie ruszyć, albo kichnąć 😛

  Odpowiedz
 5. kataryna kiełboń  9 sierpnia 2015 10:57

  Najlepsze sa takie,nieinwazyjne metody leczenia.Po co faszerowac sie lekami skoro można wyleczyć sie w naturalny sposób.

  Odpowiedz
 6. macierzanka  9 sierpnia 2015 12:32

  Przy intensywnych bólach warto spróbować.

  Odpowiedz
 7. Patriszia  9 sierpnia 2015 21:59

  Ciekawa metoda, gdyby faktycznie pomogła to moze zdecydowałabym się 🙂

  Odpowiedz
 8. ewka  4 listopada 2017 08:29

  zdecydowanie nie dla mnie

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany