O co pytać na randce? 8 pytań dzięki którym dowiesz się czy warto zaczynać związek

Spis treści:

O co pytać na randce?  Warto wiedzieć, bo już podczas pierwszej randki jesteśmy w stanie zweryfikować, z kim tak naprawdę mamy do czynienia, bowiem wstępne, nawet najbardziej błyskotliwe teksty na podryw mogą być mylące. Oczywiście, są wyjątki, takie jak urodzeni aktorzy czy wytworni oszuści, którzy niestety mają wieloletnią wprawę i przykładowo szukają związku dla pieniędzy. Zakładając jednak, że to nie z kimś takim się umówiłaś, oprócz pytań na pierwszą randkę, które uratują drętwą rozmowę, powinnaś także przygotować sobie kilka takich, które zbadają jego nastawienie do życia. Przy tym nie mogą być oczywiście nachalne, aby potencjalnego partnera do siebie nie zrazić. Nie będą to przykłady wyssane z palca, bowiem zaproponowali je adwokaci, którzy pracują przy sprawach rozwodowych. Zainspirowałyśmy się ich wskazówkami. Oto 8 pytań na randkę!

O co pytać na randce

źródło: www.pixabay.com

O co pytać na randce – 8 pytań które musisz zadać!

Niektóre z was randkowanie, a przynajmniej z nieznajomymi mają już dawno za sobą. Jeżeli jednak nie należysz do tej grupy przyda ci się kilka cennych wskazówek. Podpowiadamy, o co pytań na randce, aby w przyszłości uniknąć rozwodu. Kilka prostych sugestii może ci zaoszczędzić wielu straconych lat.

1. Czy wszystko uzależniasz wyłącznie od szczęścia?

Twój rozmówca jasno stwierdza, że w życiu zawsze mu się szczęściło, dlatego wierzy, że wszystko będzie dobrze. Oczywiście, optymizm jest jak najbardziej w cenie. Inaczej już sytuacja wygląda, gdy on sam nie ma zamiaru wkładać żadnego wysiłku w osiągnięcie czegoś więcej, niż zdobył do tej pory. Podejście typu „szczęście spadnie z nieba”, „jakoś to będzie”, bez sprecyzowania przynajmniej jednego konkretnego planu może oznaczać partnera, który w małżeństwie na dobre spocznie na laurach.

2. Czy jesteś w kontakcie z rodziną? Kiedy ostatnio rozmawiałeś z tą najbliższą?

Rodzina nas kształtuje i ma również wpływ na to jaką my będziemy rodziną. Tę kwestię można rozpatrywać pod wieloma aspektami. Po pierwsze, może się okazać, że nadal nie została odcięta przysłowiowa pępowina. Jeśli nawet w trakcie randki do potencjalnego kandydata na chłopaka zadzwoni jego matka, a on nie tylko odbierze, ale też poprowadzi dłużą konwersację będącą też relacją z waszego spotkania – to nic dobrego nie wróży. Pamiętaj, niejedna nadopiekuńcza matka zrujnowała związek. Twój rozmówca może też negatywnie wypowiadać się o rodzinie i nie utrzymywać z nią żadnych więzi. W tym przypadku możesz mieć do czynienia z osobą, która w przeszłości mogła zostać skrzywdzona przez bliskich, miała dość kontroli i ich stylu życia, albo zwyczajnie nie przywiązuje wagi do tego typu relacji. Każda z sytuacji może mieć przełożenie na to jakim ten mężczyzna będzie mężem i ojcem. Jeśli zastanawiasz się o co pytać na randce – to jedno z tych ważnych pytań. 

3. Gdybyś mógł cofnąć czas, co byś zmienił?

Potencjalny partner to bez wątpienia interesująca osoba, jeśli przedstawi ci kilka ciekawych marzeń, które jeszcze wspólnie możecie, choć częściowo spełnić. Jeśli nie mówi o sprawach, które drastycznie nie zmieniły jego życia, a co więcej – nie zniszczyły go, a zamiast tego mówi o nieodbytej podróży,  przeprowadzce do miasta, przeprowadzce w góry, które zawsze kochał czy powrocie na studia – wszystko jest w porządku. Jeśli w grę wchodzi poważne zaburzenie stosunków rodzinnych, związki, które nadal siedzą mu w głowie czy jakieś dramatyczne zdarzenie, które wydarzyło się z winy rozmówcy – wiedz, że masz do czynienia z ciężkim kalibrem, który ma skłonności do pakowania się w kłopoty, a także żyje przeszłością. 

4. Jaki masz stosunek do zwierząt?

Udowodniono naukowo, że większa wrażliwość na los zwierząt to też większa wrażliwość na świat. Oczywiście nie dyskredytujemy osób, które z różnych powodów zwierząt nie mają, takich jak np. alergia czy wcześniejsze niedoświadczenie opieki nad psem, kotem czy rybkami. Co więcej, jeżeli ty jesteś ogromną miłośniczką czworonogów, a twój rozmówca podkreśla, że nigdy nie zgodzi się, by taki zamieszkał w jego domu – zastanów się czy tobie takie życie będzie odpowiadało. Druga kwestia, jeśli kandydat na chłopaka będzie wyrażał się o zwierzętach w sposób pełen nienawiści, a nawet pochwali się z dumą, że niedawno potrącił kota – również w życiu codziennym może przejawiać agresję, nie tylko w stosunku do zwierząt. Według nas to ważne zagadnienie, dlatego wpisz je na listę ” o co pytać na randce „.

5. Jakim rozmówcą jesteś?

Jeżeli stwierdzi, że doskonałym, ale będzie miał na myśli wielogodzinny monolog, na którym upłynie wasza randka – to on zawładnie waszym przyszłym życiem i decyzjami, nie będzie słuchał twoich sugestii, ani realizował twoich potrzeb. To typ osobowości, która siebie stawia na pierwszym miejscu. Oczywiście, na pierwszej randce rozmowa może się nie kleić jednak osoba, która potrafi słuchać, zrobi też wszystko, aby i druga strona miała szansę coś powiedzieć, wyłapie choćby jedno słowo, które stanie się słowem kluczem do kontynuacji waszego dialogu. Komunikacja w związku jest jednym z najważniejszych elementów. Jeśli ona szwankuje już na początku, to może się nie udać.

6. Lubisz swoją pracę? Co najbardziej?

Dziś praca jest nieodłącznym elementem naszego życia. Niestety, często zaciera się granica pomiędzy nią a życiem. Jeżeli na randce będziesz słuchała wyłącznie o jego pracy i co gorsza – między czasie on odbierze kilka maili, możesz mieć do czynienia z pracoholikiem, co wiąże się z tym iż w czasie waszego wspólnego życia nie znajdzie dla ciebie zbyt wiele wolnego czasu. Jeśli opowie o zawodzie, bo tak potoczy się wasza rozmowa i do tego będzie się wyrażał o niej z przynajmniej umiarkowaną pasją i zadowoleniem – spotkałaś normalnego faceta, z dystansem do życia i zaradnego. Gorzej jeśli wyłącznie narzeka i co gorsza, nic w tej materii nie ma zamiaru zmienić. 

7. Co robiłeś zeszłego lata?

Jak twierdzą eksperci, to dobry sposób, aby dowiedzieć się jaki twój potencjalny partner ma stosunek do pieniędzy, a także do życia. Jeśli opowie ci o niewyobrażalnych luksusach, warto ustalić czy wiązało się to z wielkimi wyrzeczeniami, czy zwyczajnie go na to stać. Związek z osobą, która szasta pieniędzmi, mimo iż nie zawsze może sobie na to pozwolić, może wróżyć kłopoty finansowe, którymi obarczy również ciebie w przyszłości, bowiem będzie tak postępował nie tylko latem. Wakacyjny temat pokaże też czy w twoim rozmówcy tętni życie. Jeśli chętnie wyskoczył na kajaki w otoczeniu biwakowania z przyjaciółmi – na pewno lubi przygodę i czeka was niejeden szalony wyjazd. Nie jest też mrukiem i chętnie poświęca swój czas również znajomym. Jeśli natomiast nie uznaje wakacji, a każde spędza przed telewizorem – zastanów się czy takiego właśnie chcesz życia. Zmienić przyzwyczajenia „couch potatoes” będzie bardzo ciężko.

 

8. Jak zakończył się twój poprzedni związek?

Wiele poradników do randkowania mówi o tym, aby nie poruszać tematów związkowych na pierwszej randce. Tymczasem jego przeszłość w tej kwestii doskonale może scharakteryzować twojego rozmówcę. Załóżmy, że zdarzy się tak, iż wasza rozmowa zboczy na te niewygodne tory – wówczas wykorzystaj okazję. Jeśli usłyszysz, że związek zakończył się wyłącznie z winy drugiej strony, która odpowiedzialna jest za całe zło świata, możesz spodziewać się, że za jakiś czas to ktoś inny usłyszy podobną litanię win na twój temat. Jeśli powie coś w stylu: „To była nasza decyzja”- nawet jeżeli nie tak do końca było, taka osoba ma zamiar zacząć od nowa, a także chce wyciągnąć lekcję przed nową miłością, która być może właśnie nadeszła. 

Mamy nadzieję, że już wiesz o co pytać na randce, aby trafnie wytypować osobę z którą będziesz mogła stworzyć szczęśliwy związek w przyszłości!

*źródło: F5

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (150 głosów, średnia: 4,21 z 5)
zapisuję głos...