Idealna pierwsza randka – 6 zasad jak się przygotować i zachować, by zrobić wrażenie

Pierwsza randka – poznaj zasady udanej randki. Co robić, by się spodobać? Najważniejsze jest pierwsze wrażenie, bo ono decyduje o Waszej przyszłej znajomości.
Omawiamy także błędy na pierwszej randce – co mówić, jak się zachowywać. Co robić, by się spodobać? Przeczytaj porady, jak się ubrać, o czym rozmawiać i jakich tematów nie poruszać. Z naszymi wskazówkami Twoja randka uda się na pewno!

Spis treści:

Pierwsze spotkanie z nowym chłopakiem przyprawia cię o zawrót głowy? Wprawdzie żenujące teksty na podryw masz już za sobą, ale myślisz w co się ubrać, o czym z nim rozmawiać, co ze sobą przynieść? To zrozumiałe, wszak pierwsze wrażenie jest najważniejsze, a pierwsza randka może okazać się początkiem poważnego związku. Pomimo tego, do tej pierwszej wyjątkowej randki trzeba podejść ze spokojem i opanowaniem. W związku z tym przygotowałyśmy dla was specjalny poradnik. Przed wami tekst: pierwsza randka – porady, jak się przygotować i jak uniknąć błędów.

pierwsza randka_ udana randka młoda dziewczyna i chłopak

fot. pixabay.com

1. Pierwsza randka – w co się ubrać?

Nie mam co na siebie włożyć! Ten okrzyk (może oczywiście występować w formie pytania) pojawia się niezależnie od tego, czy to pierwsza randka czy kolejna. Podczas pierwszej randki jest to o tyle ważna kwestia, aby w wybranym stroju wyglądać z jednej strony atrakcyjnie, z drugiej zaś nie przebierać się za kogoś, kim się nie jest. Wyjątkowa sukienka, która od zawsze spoczywa w szafie, i nie nosisz jej, bo masz wrażenie, że nie do końca do ciebie pasuje, powinna w szafie pozostać również podczas pierwszej randki. Jeśli skusisz się na jej założenie, możesz przypłacić to uczuciem niepewności towarzyszącym ci podczas spotkania.

Radzimy nie ubierać się z dużo większą elegancją niż zazwyczaj. Wszak nie chodzi o to, by przygoda skończyła się po pierwszym spotkaniu. A po kilku kolejnych randkach wyjdzie na jaw, że twój styl odbiega diametralnie od tego zaprezentowanego na początku. Nie radzimy ci tu jednak, by pójść na to spotkanie w twoim ulubionym i wygodnym dresie! Znajdź rozwiązanie w którym ty czujesz się pewnie i atrakcyjnie. Przymierz przed lustrem kilka wariantów na dzień przed planowaną randką. Jeśli nadal masz wątpliwości,  poproś o pomoc oddaną ci przyjaciółkę. Oto kilka porad na temat randkowych stylizacji: 

Jak się ubrać na pierwszą randkę – propozycje stylizacji

Jak się ubrać na pierwszą randkę – propozycje stylizacji

Pierwsza randka to okazja, która często jest równie ekscytująca co stresująca.  Chcemy zrobić jak najlepsze wrażenie, a jednocześnie wyglądać naturalnie. W takich okolicznościach nie warto przebierać się za kogoś innego, tylko żeby się komuś przypodobać.Wybór

2. Gdzie się spotkać na pierwszej randce?

Metodą eliminacji możemy ustalić, gdzie z pewnością nie spotykać się na pierwszej randce. Takie miejsca jak kino, teatr czy dyskoteka nie są do końca szczęśliwym wyborem. Wszak pierwsza randka służy wzajemnemu poznaniu się, a jak to zrobić siedząc w milczeniu podczas senansu filmowego, przedstawienia tetaralnego czy przekrzykując zagłuszającą rozmowę muzykę?

Innym klasycznym rozwiązaniem jest kawiarnia, pub czy restauracja. Zorganizowanie pierwszej randki w takich miejscach polecamy osobom raczej elokwentnym. Jeśli ufacie swoim retorycznym umiejętnościom, możecie spokojnie udać się do restauracji czy kawiarni. Jeśli jednak nie, to powinniście z tego pomysłu raczej zrezygnować i wybrać inny sposób na wzajemne poznanie. Można jeszcze zastosować wariant łączony: najpierw kino lub teatr, potem kontynuacja w kawiarni czy pubie. Nawet, jeśli nie znajdziecie wspólnych osobistych tematów, zawsze można omówić to, co się razem oglądało.

Doskonałym rozwiązaniem wydaje się aktywny sposób spędzenia pierwszych wspólnych chwil. To nie musi być nic wyszukanego. Wystarczy znany od wieków spacer po parku czy zwiedzanie muzeum. Dostarczy to z pewnością wielu tematów do rozmowy, a nawet jeśli zapadnie cisza, nie będzie ona krępująca.

3. O czym rozmawiać na pierwszej randce?

Warto wcześniej przygotować neutralne, przyjemne tematy, które powiedzą coś o sobie i pomogą przełamać pierwsze lody. Świetnie sprawdzają się tu tematy związane z hobby, ulubione książki, filmy czy muzyka. Jeśli nie wiemy, jak rozpocząć dany temat, polecamy sprawdzone ogólne tematy np. ?Ależ mamy straszną pogodę! Rok temu o tej porze było jeszcze całkiem miło. Spędzałam wtedy urlop w górach?? Pomoże nam to zgrabnie nawiązać to tematu, który chcemy poruszyć. UWAGA! Nie mów tylko o sobie. Staraj się stawiać pytania i okazywać rozmówcy zainteresowanie, a twoja pierwsza randka z pewnością nie będzie ostatnią. Większość z nas lubi być bowiem słuchanym!

Więcej tematów znajdziecie w tym artykule:

Pierwsza randka – o czym rozmawiać?

Pierwsza randka – o czym rozmawiać?

Powiedzmy sobie szczerze: pierwsza randka to bardzo ekscytująca sytuacja, ale z drugiej strony przyznajcie, że jednak trochę przerażająca. Niepotrzebnie, bowiem pierwszy krok macie za sobą. Już nie musicie myśleć, jak poderwać chłopaka, który Wam się

4. Pierwsza randka – porady jak się przygotować: Czy przynieść ze sobą drobny upominek?

W czasie pierwszej randki lepiej zrezygnować z drobnych upominków, pomimo, że są one mile widziane w każdym związku . Oczywistym powodem dla tego stanu jest fakt, że trudno przewidzieć, co drugą osobę może ucieszyć. Po drugie, może dojść do niezręcznej sytuacji, jeśli on/ona nie będzie mogła się nam odwdzięczyć. Zdecydowanie z drobnymi prezentami lepiej jest poczekać do momentu, kiedy poznacie się bliżej.

kwiaty na pierwsza randkę

fot. pixabay

Rada dla panów: drobny kwiatek (na przykład jedna różna na długiej łodyżce) dla dziewczyny zawsze będzie mile widziany – nawet na pierwszej randce.

5. Pierwsza randka: Kto płaci za rachunek?

Z uwagi na dżentelmeńskie ambicje mężczyzny, kobieta nie powinna nalegać na pokrycie kosztów. Pozwolenie na uregulowanie rachunku przez kobietę, zwłaszcza na pierwszej randce, jest dla wielu mężczyzn sprzeczne z ich kodeksem honorowym. Można przyjąć zasadę, że jeżeli randka uznana została przez oboje za udaną, mężczyzna może pod koniec spotkania sięgnąć po portfel, a kobieta powinna potraktować ten gest jako wyraz sympatii. Jeśli zaś randka okazała się porażką, nikt nie powinien płacić rachunku drugiej osoby.

6. Czego nie robić na pierwszej randce?

O tym, jakich błędów wystrzegać się podczas spotkania przeczytasz dokładnie w naszym poradniku:

Błędy na randce – te zachowania odstraszają!

Błędy na randce – te zachowania odstraszają!

Po pierwszej randce czasami druga osoba nie oddzwania. Zastanawiasz się wtedy, dlaczego się nie odezwała. Co zrobiłaś źle, czy twoje wyszukane teksty na podryw okazały się żenujące? Czy to z Tobą jest coś nie tak,

Artykuł w oparciu o materiały dostarczone przez portal: www.edarling.pl:  http://www.edarling.pl/porady/zycie-singli-i-poszukiwanie-partnera/pierwsza-randka

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (158 głosów, średnia: 4,66 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. kasia301093  17 marca 2012 23:46

    Dobrze wiedzieć:)

    Odpowiedz
  2. aapp  30 maja 2012 15:40

    Może to śmieszne, ale ja na pierwszą radkeeeee zbytnio się nie szykowałam… Mój obecny narzeczony zabrał mnie na przepyszne bananowe lody i do parku niestety sie rozlało i moje wlosy sie pokreciły co mnie bardzo zdenerwowało bo walcze z prostownicą cały czas i sie z nia nie rozstaje. No i oczywiscie przed tymi lodami dostalam piekna złota obrączke :)) taki pierwszy prezencik 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany