Jak dobrze wypaść na pierwszej randce ?

Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Radzimy jak najlepiej wykorzystać tę szansę i jak dobrze wypaść na pierwszej randce .

 

randka

 

Polecamy również: Co mężczyźni cenią w kobietach

Jak dobrze wypaść na pierwszej randce  – To on planuje

Zostałaś zaproszona na randkę, więc pozwól mu, by sam wybrał miejsce spotkania. Niech on planuje i wszystko organizuje. Niech przejmie ster, w końcu jest mężczyzną i pozwól mu nim być. Tobie da to czas na przygotowanie, a zawsze miło jest być zaskoczonym!

Jak dobrze wypaść na pierwszej randce  –  Alkohol

Jeśli umawiacie się w godzinach popołudniowych lub wieczorny to z pewnością obecny będzie alkohol. Pamiętaj by nie spożywać go na pusty żołądek. Ciesz się spotkaniem, drink z pewnością pomoże Ci się odprężyć,  jednak pamiętaj o swoich granicach. Nadmiar alkoholu nie tylko nie sprawi, ze będziesz bardziej atrakcyjna, ale może być również niebezpieczny.

Jak dobrze wypaść na pierwszej randce  – Uśmiech

Jest Twoją najlepszą ozdobą. Jeśli nie spodobało Ci się miejsce, lub miałaś ciężki dzień – nie daj tego po sobie poznać. Miłe usposobienie wywoła pozytywną reakcję z jego strony. Bez względu na to, czy randka będzie miała swoje kontynuacje, warto zostać mile zapamiętanym.

Jak dobrze wypaść na pierwszej randce  – Rozmowa

Nie tylko udzielaj odpowiedzi na pytania i nie ograniczaj się do tematów związanych z pracą, czy pogodą. Postaraj się bardziej. Sama zadawaj pytania, bądź ciekawa jego osoby i zmuszaj go do myślenia. Nie bądź przy tym wścibska, ani niech nie czuje się jak na przesłuchaniu.

Czasami nietypowe pytania, jak jaką książkę zabrałbyś na bezludną wyspę, może przynieść sporo zabawy, ale też pomoże Ci go trochę lepiej poznać.

 Zobacz też: Dlaczego nie zaprosił Cię na drugą randkę ?

Jak dobrze wypaść na pierwszej randce  – Pozwól mu zapłacić

Sprawa płacenia za rachunek jest delikatna. Niby przyjmuje się, że płaci osoba, która zaprasza na randkę, co jednak nie zwalnia Cię z obowiązku bycie przygotowaną na opłacenie rachunku. Kto wie, być może facet okaże się kimś okropny, niegrzecznym, z kim nie chcesz mieć do czynienia? W takim wypadku lepiej nie być mu nic winną.

Powinnaś też zaproponować rozłożenie rachunku na pół. Grzecznie jest o to zapytać. Mężczyzna z pewnością to doceni, jednak nie oszukujmy się… to on powinien zapłacić skoro zaprosił Cię na spotkanie. I żadne argumenty na temat równouprawnienia tu nie pomogą, bo pierwsze nie wyklucza bycia dżentelmenem.

Po udanej randce ruch należy do mężczyzny. Jeśli będzie chciał Cię pocałować, Ty decydujesz, czy się na to zgadzasz. Jeśli będzie zainteresowany kontynuacją znajomości, to Ty podejmujesz decyzję. W schemacie randek, jest jak w życiu – mężczyzna jest twardy, podejmuje działanie, ale o ostateczną decyzję podejmuje kobieta 🙂

A Wy jakie jeszcze znacie rady, które mogą przydać się podczas pierwszego spotkania? 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (172 głosów, średnia: 4,74 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  5 marca 2015 08:54

  Pewność siebie i dobry humor. No i , żeby nam nie zależało za mocno.

  Odpowiedz
 2. martucha180  5 marca 2015 09:53

  Pozwól mu zapłacić… gorzej, jak on nie będzie chciał tego zrobić!

  Odpowiedz
 3. Kmakolagwa  5 marca 2015 10:46

  Bardzo cenne rady

  Odpowiedz
 4. justi912  5 marca 2015 13:46

  Ostatnio czytałam zabawny poradnik jak postępować z mężczyznami 🙂 W kwestii płacenia za kolację autorka zauważa, że kobieta wydaje mnóstwo pieniędzy przed pierwszą randką (np. depiluje woskiem okolice bikini, modeluje włosy, robi manikiur, kupuje bieliznę i ćwiczy pilates itp :D), więc facet mógłby przynajmniej po nią przyjechać i ją nakarmić 🙂 W sumie chyba racja ?? 🙂

  Odpowiedz
 5. bbo  5 marca 2015 15:32

  Za dużo pewności siebie, to nie polecam. Naturalność najbardziej wskazana.

  Odpowiedz
 6. as_sa  7 marca 2015 09:20

  Hehhehehehe justi co to za książka??? 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany