Życzenia na Dzień Ojca – pomysły na krótkie, wzruszające i rymowane teksty w sam raz na święto taty

Jean Paul Sartre powiedział kiedyś, że „matki dają naszemu duchowi ciepło, a ojcowie światło”. Jest w tym wiele prawdy, dlatego na zbliżający się Dzień Ojca warto wyrazić naszą miłość do jednej z najważniejszych osób w naszym życiu pięknymi słowami. 23 czerwca, bo wtedy przypada ów święto to doskonała okazja, aby podziękować swojemu tacie nie tylko za jego bezkresną miłość, ale także wsparcie, cierpliwość, zrozumienie czy okazaną troskę i pomoc w rozwiązywaniu problemów. Jak mogą brzmieć życzenia na Dzień Ojca? Mamy dla Was garść ciekawych propozycji.

Spis treści:

córka z ojcem

Życzenia na Dzień Ojca to istna kopalnia pomysłów/ Fot. maxlupascu, Freepik

Krótkie życzenia na Dzień Ojca

Czasami bywa tak, że chcemy przekazać życzenia z samego rana swojemu tacie, bo odwiedzimy go dopiero pod koniec dnia. Wtedy z pomocą przyjdą krótkie życzenia na Dzień Ojca, które zawierają kwintesencję tego, co chcemy mu powiedzieć w treściwych słowach. Na rozwinięcie życzeń i wręczanie prezentów przyjedzie czas podczas spotkania. Jak może wyglądać przykładowy sms na Dzień Taty? Oto kilka podpowiedzi:

Kochany Tato, dziękuję Ci za Twoją miłość, troskę i za to, że wasze mogę na Ciebie liczyć. Życzę Ci uśmiechu na każdy dzień, a przede wszystkim zdrowia. Cudownego Dnia Taty! P.S. Wyczekuj prezentu po południu!

W Dniu Ojca chce Ci Tato podziękować za to, że zawsze jesteś dla mnie wsparciem. Kocham Cię najmocniej na świecie. Żyj nam w zdrowiu, szczęściu i pełni sił. Do zobaczenia wieczorem!

Najlepszy Tato na świecie – w Dniu Ojca pragnę Ci życzyć zdrowia, miłości i spełnienia najskrytszych pragnień. 

Kochany Tato! Dziękuję za wszystko, co dla mnie zrobiłeś i robisz.  Jesteś moim bohaterem. Pamiętaj, że zawsze jestem przy Tonie i Cię kocham!

Tatusiu, życzę Ci wszystkiego, co najcudowniejsze w Dniu Ojca! Bądź zawsze zdrowy, szczęśliwy, spełniony i dumny ze swoich dzieci i wnuków. Kochamy Cię!

Kochany Tato, dziękuję za wszystko co dla nas robisz. Jesteś niezastąpiony i kocham Cię jak do księżyca i z powrotem. Nigdy się nie zmieniaj! Wszystkiego dobrego w dniu Twojego Święta.

Drogi Tato, życzę Ci zdrowia, spokoju i wszelkiego szczęścia. Jestem z Ciebie dumna i kocham Cię najmocniej na świecie.

Dla najwspanialszego Taty na świecie moc życzeń prosto z serca płynących: zdrowia, szczęścia, wszelkiej pomyślności. Niech każdy Twój dzień będzie tak cudowny jak jesteś Ty. Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Taty!

Jeśli poszukujesz pomysły na prezent dla swojego taty sprawdź pomysły na podarunki w tym tekście:

ojciec z synem w uścisku

Wzruszające życzenia na Dzień Taty zawsze się sprawdzają/Fot. Freepik

Wzruszające życzenia na Dzień Ojca

Życzenia płynące prosto z serca są pięknym uhonorowaniem taty w dniu jego święta. Wywołują łzy wzruszenia nawet w największych twardzielach i na długo zapisują się w pamięci. Warto sięgnąć po taką formę na okolicznościowej kartce, w wysłanej wiadomości czy chwili podczas której wręczamy prezent. Moc wzruszeń- gwarantowana! Zobacz jak mogą wyglądać wzruszające życzenia na Dzień Ojca.

Najdroższy Tatusiu, w dniu Twojego święta chcę Ci powiedzieć, że Twoja dobroć i mądrość są dla mnie nieustającą inspiracją. Dzięki Tobie tak wiele się nauczyłam i zrozumiałam. Dziękuję za każdą cenną lekcję życia, poradę i pocieszenie w chwilach smutku i zwątpienia. Wszystkiego najlepszego w Dniu Taty!

Najdroższy Tatku, Twoja miłość jest moją największą siłą. Niech każdy twój dzień będzie przepełniony radością i samymi cudownymi chwilami. Zasługujesz na to! Wszystkiego najlepszego!

Tato, nasze wspólnie spędzone chwile i Twoje wsparcie i miłość są dla mnie najważniejsze. Dziś chcę Ci życzyć, abyś miał zdrowie i siły na każdy dzień i żeby nigdy nie zabrakło Ci powodów do radości. Jestem szczęściarą, że mam takiego Tatę!

Jeśli istnieje idealny mężczyzna na tym świecie to dla mnie jesteś nim Ty tato – kochający, troskliwy, zaradny i o wielkim sercu. W tym wyjątkowym dniu życzę Ci zdrowia, szczęścia i miłości. Kocham Cię i zawsze będę przy Tobie.

Drogi Tato, w dzisiejszym dniu chcę Ci powiedzieć, że każdy mój dzień spędzony z Tobą jest dla mnie skarbem. Dziękuję za każdy moment spędzony razem, za każdy uśmiech i każde słowo wsparcia. Jesteś wyjątkowy i bardzo Cię kocham!

W dniu Taty, chcę Ci powiedzieć, że jesteś moim wzorem do naśladowania. Dzięki Tobie jestem tym kim jestem, czyli po prostu dobrym człowiekiem. Samych cudowności w dniu Twojego święta!

Tato, w Dniu Ojca chcę Ci powiedzieć, że Twoja miłość i mądrość ukształtowały mnie jako człowieka. Dzięki Tobie jestem wartościowym człowiekiem, więc możesz być z siebie dumny. Dziś chcę Ci życzyć zdrowia i sił na każdy dzień, pogody ducha, mało powodów do zmartwień za to wiele do radości. Kocham Cię!

Tatusiu, chcę żebyś wiedział, że jesteś moim nauczycielem i mentorem. Dziękuję za każdą naukę, która sprawiła, że wyrosłem na wartościowego człowieka. W Dniu Taty chcę Ci życzyć przede wszystkim zdrowia, ale także sił, pogody ducha i spełnienia wszystkich planów i marzeń. Zasługujesz na to co najlepsze!

Kochany Tato, w dniu Twojego święta chcę, abyś wiedział jesteś moim największym autorytetem. Podziwiam Cię, szanuję i kocham nad życie. Dziękuję za każde Twoje ciepłe słowo, przytulenie, troskę, opiekę i naukę, a przede wszystkim za bezwarunkową miłość. Szczęśliwego Dnia Taty!

Kochany Tato, w Dniu Ojca pragnę Ci życzyć zdrowia, pełni sił i spełnienia wszystkich planów. Jesteś najlepszym tatą we wszechświecie, inspiracją dla Twoich dzieci i wnucząt oraz przykładem do naśladowania. Niech spełnią się wszystkie Twoje marzenia!

tata z synkiem

krótkie życzenia na Dzień Ojca nadają się na sms, na karce okolicznościowej lepiej napisać kilka więcej słów od siebie/Fot. yarruta, Freepik

Jak można spędzić ten wyjątkowy Dzień w nietuzinkowy sposób? Zobacz garść inspiracji w artykule poniżej:

Życzenia na Dzień Ojca w formie MMS

Obrazkowe życzenia na Dzień Ojca to prosta i szybka forma jak przekazać tatcie swoje słowa z okazji jego święta. Zalety? Można je dowolnie edytować np. dodając swoje zdjęcie czy fotografię jakiegoś wspólnego wspomnienia opatrzoną podpisem lub po prostu skorzystać z gotowych rozwiązań. Wiele osób woli taką formę życzeń, niż tą w formie sms. Poniżej znajdziesz kilka przykładów na to jak mogą wyglądać takie życzenia z okazji Dnia Taty:

życzenia na dzień ojca

życzenia na dzień ojca

życzenia na dzień ojca

życzenia na dzień ojca

pomysł na życzenia na dzień taty

Życzenia na Dzień Ojca  w formie rymowanych wierszyków

Jeśli nie podobają Ci się życzenia pisane prozą pamiętaj, że zawsze możesz sięgnąć po te w formie rymowanek. Wiele z nich ujmuje wzruszające słowa w równie piękny sposób jak życzenia na Dzień Ojca w standardowej formie. Poniżej znajdziesz kilka ciekawych propozycji, z których możesz skorzystać:

Za każdą radę, za każde słowo,
za to, że jesteś i zawsze będziesz.
Za cierpliwość, za uśmiech, za każdy gest,
Tato, wiedz, że jesteś dla mnie najlepszy, jesteś the best.

Dzień Ojca jest raz w roku,
szczęśliwy i pełen uroku.
W tym dniu pragnę złożyć Ci życzenia:
zdrowia, szczęścia, powodzenia i marzeń spełnienia.

Kochany Tato, dziś Twój dzień,
Pragnę podziękować Ci, więc piszę ten wiersz.
Za miłość, wsparcie, za ciepły dom,
Za to, że zawsze mogę na Ciebie liczyć, nawet w sztorm.

Za wszystko Ci, Tato, dziękuję,
niezmiennie Cię dopinguję!
Dzisiaj Ci składam życzenia –
najskrytszych marzeń spełnienia.
Ze swoich dzieci miej wielką pociechę,
przez życie idź ciągle z ogromnym uśmiechem!
Wszystkiego najlepszego Tato!

Kochany Tatusiu ja dziś życzenia chcę ci złożyć,
mały bukiecik podarować
i miłość w mym sercu do Ciebie zachować.
I życzę Ci dużo wspaniałej radości,
byś żył dziś i zawsze w dobrej miłości.
Właśnie w tej chwili cieszę się z tego,
że życzyć Ci mogę wszystkiego dobrego

Niech Ci się spełnią pragnienia,
niech słonko zawsze Ci świeci!
Przyjmij te skromne życzenia
od kochających Cię dzieci.

Dla Tatusia dzięcioł stuka,
ryczy krowa, brzęczy mucha,
osioł skacze aż do nieba,
zawsze Tatę kochać trzeba!

Tatusiu, w dniu Twojego święta,
Twoja córeczka o Tobie pamięta
I nieważne kiedy, nieważne gdzie
Nigdy nie przestanie kochać Cię.
I jeszcze w tym krótkim wierszyku,
Miliny uścisków ze sobą niesie.
Być zawsze był szczęśliwy i zdrowy,
bo jesteś najlepszym w świecie Tatą odlotowym.

córka z ojcem w ogrodzie

Proste rymowanki na Dzień Taty to coś dla miłośników wierszyków/ Fot. prostooleh, Freepik

Śmieszne życzenia na Dzień Taty

Odrobina humoru na Dzień Ojca jest mile widziana. Jeśli zatem Twój tata ma poczucie humoru i zdrowy dystans do siebie takie życzenia z pewnością przypadną mu do gustu. Ta wyjątkowa okazja powinna być celebrowana radośnie i z uśmiechem na twarzy. Śmieszne życzenia na Dzień Taty rozpromienią jego dzień od samego rana. Wymyślając je zastanów się co lubi twój Tata, jaki jest czy jakie cechy jego charakteru nadają się na wspomnienie ich życzeniach „na wesoło”. Jak mogą wyglądać takie życzenia? Oto kilka przykładów:

Drogi Tato, jesteś jak najlepszy superbohater -silny jak Hulk, szybki jak Spiderman, odważny jak Batman, nieustarszony jak Superman i mądry jak Ironman. Niech ta moc zawsze będzie z Tobą! Wszystkiego najlepszego dla supermężcyzny – mojego Taty.

Kochany Tato, życzę Ci na każdy dzień takiej radości jaką masz kiedy nasi strzelą gola w piłkarskich rozgrywkach. Zasługujesz na to, aby każdy dzień spędzić z uśmiechem na twarzy. Cudownego Dnia Ojca!

Drodzy Tatusiowie zróbcie ważne miny, bo to piękna rola być głową rodziny. Tatusiu, Ty swoją rolę spełniasz w stu procentach…i jesteś w tym mistrzem! Samych cudowności na Dzień Ojca.

Tato, z okazji Twojego święta życzę Ci, aby Twój dzisiejszy dzień był bardziej ekscytujący niż oglądanie snookera. Niech będzie radośnie i pięknie! Celebruj na całego ten niezwykły dzień, bo na to zasługujesz!

Drogi Tatku, mam nadzieję, że dziś będziesz miał powody aby śmiać się równie głośno jak chrapiesz. Delektuj się każdą chwilą. Pięknego Dnia Ojca!

Tato dziękuję Ci za to, że jak czegoś nie wiem to zamiast pytać Google pytam Ciebie i zawsze znasz odpowiedź. Jesteś moją inspiracją. Wszystkiego najlepszego!

Tatusiu, życzę Ci abyś zawsze miał pod ręką pilot do telewizora, znajdywał w nim tylko swoje ulubione filmy i żebyś zawsze w przerwie na reklamę zrobił dla siebie coś miłego. Pięknego Dnia Taty – wszystkiego najlepszego!

Kochany Tato, chcę Ci życzyć jak najmniej domowych obowiązków, za to więcej czasu na łowienia ryb. Nigdy nie zapominaj o odpoczynku i robieniu tego co lubisz. Wszystkiego dobrego na Dzień Ojca.

Jeśli nadal szukasz inspiracji na Dzień Taty sprawdź także pomysły na zabawne kartki:

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Brak ocen)
zapisuję głos...