Szukasz prezentu na Dzień Ojca? Sprawdź nasze niecodzienne propozycje!

Dzień Ojca nie zawsze musi się kojarzyć z kupnem gotowej kartki czy kolejnym kubkiem ze śmiesznym napisem. W tym roku zaskoczmy swojego tatę i podarujmy mu oryginalny prezent. Poniżej zamieszczamy kilka podpowiedzi, które pomogą znaleźć coś wyjątkowego na tę okazję.

Tata meloman 

Jeżeli nasz tata uwielbia muzykę jest kilka opcji, które mogą mu się spodobać:

  • Fanowi klasyki przypadnie do gustu bilet do opery, szczególnie jeżeli na co dzień jest osobą zabieganą i w natłoku obowiązków ciągle odkłada uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych „na później”. Doceni pamięć o jego zainteresowaniach.
  • Miłośnikowi mocniejszych brzmień, który może być starszy ciałem, ale wciąż młody duchem, ogromną radość sprawi bilet na koncert ulubionego zespołu czy artysty – nic nie zastąpi energii tłumu i obcowania z muzyką na żywo. Jeśli dorzucisz do tego T-shirt z logo wykonawcy, prawdopodobnie wpadnie w prawdziwą euforię!
  • Tata-kolekcjoner, dla którego największym skarbem jest jego zbiór płyt winylowych, ucieszy się z unikatowego wydania płyty ukochanego artysty. Nawet winyl z odzysku, wydany w latach 80., będzie w stanie rozpalić iskierkę szczęścia w jego oczach! (pamiętajmy jedynie, aby sprawdzić stan płyty przed zakupem).
  • Jeśli nasz tata to typ domatora, który lubi słuchać muzyki w spokoju, doceni nowe słuchawki z opcją wygłuszania.

Tata i jego marzenia „może kiedyś”

Być może nasz tata to osoba, która z różnych względów zawsze odkładała swoje pragnienia na później. Nie było czasu, pieniędzy, okazji, pozostało jednak niespełnione marzenie, które co jakiś czas pojawia się w rozmowach, razem ze słowami „zawsze chciałem” i „może kiedyś”.

Nie jest istotne, czy chodzi o wypad na tor gokartowy, udział wyścigach konnych, lot balonem czy zwiedzanie winnicy. Nie zawsze są to marzenia wygórowane – jeśli ciągle się je odkłada, po pewnym czasie mogą się wydawać nieosiągalne.

Jeśli taka zachcianka jest nieco kosztowna zorganizujcie rodzinną zrzutkę, zarezerwujcie termin, kupcie voucher i postawcie ojca przed faktem dokonanym. Spełnianie marzeń, nawet tych małych, to jedna z najlepszych rzeczy, jakie mogą nam się przydarzyć.

Tata kinoman

Dla ojca, którego ogromną miłością są filmy mamy kilka ciekawych propozycji:

  • przypominająca hologram lampka LED 3D marki Plexido, z motywem z ulubionego filmu (może to być np. „Indiana Jones”, „Star Wars” czy „Diuna”);
  • opłacenie kilkumiesięcznego (lub rocznego, jeśli budżet na to pozwala) abonamentu na wybranej platformie streamingowej;
  • karnet na cotygodniowe spotkania kinowe w klubie konesera.

Klasyka, czyli „Predator” – wyjątkowa lampka LED 3D od Plexido.pl

Najsłynniejszy archeolog kinowego świata – Indiana Jones

Tata pasjonat

Gdy wiemy, że nasz tata uwielbia rysować, gotować, grać na instrumencie, fotografować czy rzeźbić, ale wciąż uważa, że jest tylko amatorem i już zawsze tak pozostanie, być może potrzebuje impulsu do zrobienia kolejnego kroku. W takim wypadku można zorientować się, czy w naszej okolicy nie odbywają się np. warsztaty czy plenery, na których można rozwijać swoje pasje. Nawet jeśli ojciec sam by się na takie zajęcia nie zapisał, to kiedy zrobimy to za niego i sami za takie warsztaty zapłacimy, tata raczej nie przegapi takiej okazji i z radością weźmie w nich udział.

Podsumowanie

Powyższe propozycje udowadniają, że jest wiele nieoczywistych prezentów, którymi możemy sprawić naszemu tacie ogromną frajdę. Wystarczy odrobina pomysłowości, aby wybrać oryginalny i zaskakujący upominek z okazji Dnia Ojca. 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (19 głosów, średnia: 4,53 z 5)
zapisuję głos...