Zarządzanie wiedzą – kluczowy kierunek rozwoju biznesowego

Sukces tkwi w samorozwoju

Pracownicy poruszający się na co dzień w sferze biznesowej, czyli menedżerowie, przedsiębiorcy czy finansiści wiedzą doskonale, że aby być postrzeganym w charakterze eksperta w danej dziedzinie, należy bezustannie się kształcić. Zdobywanie nowych kwalifikacji z zakresu zarządzania projektami, wiedzą w organizacji, audytu wewnętrznego, czy rachunkowości zarządczej stanowi nieodłączny element działalności biznesowej. Oprócz specjalistycznych szkoleń, ukierunkowanych na rozwój umiejętności w ściśle określonym obszarze, warto również pomyśleć o zdobywaniu kompetencji „miękkich” – menedżerskich, osobistych czy umiejętności sprzedażowych i negocjacyjnych.

kobiera praca

Szkolenie z zarządzania wiedzą dlaczego warto?

Przystępując do szkoleń zwiększających kompetencje, warto przyjrzeć  się ofercie Ernst & Young Academy of Business. Spośród wielu możliwości i dróg kształcenia, uwagę przykuwa szkolenie otwarte „Zarządzanie wiedzą”. Kurs jest kierowany do studentów, absolwentów kierunków biznesowych, menedżerów, przedsiębiorców, finansistów i wszystkich tych, których interesuje zarządzanie wiedzą w organizacji.

Obecny etap rozwoju cywilizacyjnego często określany jest jako „gospodarka opartą na wiedzy”. Oznacza to, że informacja stanowi kluczowy element stymulujący rozwój gospodarczy społeczeństw. „Knowledge driven economy”, na pierwszym miejscu stawia właśnie wiedzę jako najważniejszy czynnik determinujący tempo rozwoju gospodarczego. Miały na to wpływ zmiany, które nastąpiły w latach 80. i 90., kiedy to w państwach Europy Zachodniej nastąpił nagły wzrost liczby naukowców, jak też zwiększyły się nakłady na specjalistyczne badania i analizy. Wtedy to dominującą rolę zaczęły stanowić technologie informatyczne i globalna sieć www. Szeroko rozumianą wartością społeczną stała się zdobywana na uniwersytetach wiedza, którą następnie można było wykorzystać do tworzenia nowych produktów i usług, przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Wsparcie w zdobywaniu i efektywnym wykorzystaniu informacji okazywały instytucje otoczenia biznesu (jednostki sfery B+R). Niezwykle istotnymi cechami, poszukiwanymi przez pracodawców i cenionymi na rynku pracy stały się przedsiębiorczość, kreatywność i innowacyjność.

Zarządzanie wiedzą podejmuje działania mające na celu jak najlepsze wykorzystanie informacji dostępnej w danej organizacji czy przedsiębiorstwie, tworzenie nowych zasobów wiedzy, jak również zwiększenie jej zrozumienia.

 praca, szukanie, myślenie, kreatywnie

Do kogo skierowane jest szkolenie?

Treść szkolenia została stworzona specjalnie z myślą o osobach bezpośrednio zaangażowanych w rozwój sfery biznesowej. Uzyskanie nowych kompetencji z zakresu zarządzania wiedzą będzie szczególnie przydatne członkom zarządu, menedżerom wiedzy, specjalistom zajmującym się zarządzaniem wiedzą, kadrze kierowniczej, pracownikom działów HR, IT, OD, PMO czy R&D, jak również menedżerom pracującym w działach sprzedaży i w obsłudze klienta.

Jakie korzyści płyną ze szkolenia?

Szkolenie umożliwia wykorzystanie w efektywny sposób wciąż rosnących, globalnych zasobów informacji. Jest w pełni profesjonalne, opracowane zgodnie z najwyższymi standardami. Kurs zapoznaje uczestnika z nowoczesnymi technikami zarządzania wiedzą. Konkretne sytuacje i problemy są omawiane na przykładzie wybranych case studies (studium przypadku), co pozwala jeszcze lepiej zrozumieć wybrane kwestie.

Poniżej kilka najważniejszych zalet szkolenia:

 • jasny i przejrzysty sposób omawiania zagadnień
 • praktyczny charakter kształcenia – rozwiązywanie bieżących problemów związanych z zarządzaniem wiedzą w przedsiębiorstwach i organizacjach na podstawie case studies
 • kompleksowość – na szkoleniu uczestnik poznaje wszystkie techniki zarządzania wiedzą (zarówno te związane z pozyskiwaniem, lokalizowaniem i tworzeniem, jak również kwestie transferu, wykorzystania i retencji wiedzy)
 • wieloaspektowość szkolenia (przedstawienie kwestii zarządzania wiedzą z uwagi na perspektywę strategiczną, procesową, ludzką i technologiczną)
 • angażujący sposób prowadzenia zajęć – ożywione dyskusje i aktywna wymiana doświadczeń zwiększają koncentrację uczestników

Doświadczenie i profesjonalizm

Kadra EY Academy of Business złożona jest z kompetentnych trenerów i konsultantów, którzy wykazują się nie tylko doskonałym poziomem wiedzy, ale przede wszystkim są praktykami , z własnego doświadczenia znającymi kluczowe problemy i kwestie związane z prowadzeniem działalności biznesowej. Trenerów Academy of Business cechuje wysoki poziom merytoryki, biegła znajomość języka angielskiego i kompetencje dydaktyczne.

Szczegółowy informator z programem szkolenia można znaleźć na stronie: http://www.academyofbusiness.pl/pl/szkolenia/zarzadzanie-wiedza,64/.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (187 głosów, średnia: 4,38 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  31 października 2015 12:18

  Pierwszy raz czytam o takim szkoleniu.

  Odpowiedz
 2. bbo  1 listopada 2015 18:58

  Wiedzy nigdy zbyt wiele.

  Odpowiedz
 3. Żanett  1 listopada 2015 19:02

  Ciekawe szkolenie.

  Odpowiedz
 4. Aneta  2 listopada 2015 14:35

  Chętnie wybrałabym się na takie szkolenie 🙂

  Odpowiedz
 5. Patriszia  4 listopada 2015 19:37

  Skorzystałabym z takiego szkolenia 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany