„Więcej niż pocałunek” Helen Hoang – najlepsza książka roku Goodreads 2018!

Wyjątkowa. Pikantna. Zabawna. Powieść „Więcej niż pocałunek” wygrała plebiscyt na najlepszą książkę roku największego portalu literackiego na świecie – Goodreads Choice Awards. Osiągnęła przy tym bezprecedensową liczbę aż 45 tysięcy głosów! Wcześniej, w ciągu zaledwie kilku tygodni, książka Helen Hoang dołączyła do największych bestsellerów Amazona, podbijając serca czytelników. Pasjonująca historia nietypowych miłosnych perypetii Stelli Lane już 5 czerwca ukaże się na polskim rynku!

więcej niż pocałunek

kolaż własny redakcji, źródło grafiki: www.pixabay.com

„Więcej niż pocałunek” Helen Hoang – najlepsza książka roku Goodreads 2018!

Trzydziestoletnia Stella uważa, że świat powinien rządzić się wyłącznie prawami logiki. Tworzenie algorytmów wydaje jej się znacznie łatwiejsze niż nawiązywanie relacji z mężczyznami.  Już sama wizja bliskości rodzi w niej niechęć, a na myśl o całowaniu robi jej się niedobrze. Trochę pod wpływem matki, a trochę dla samej siebie decyduje się to zmienić. Na pewno nie pomaga jej w tym chorobliwa trudność z nawiązywaniem relacji. Czy to typowe objawy zespołu Aspergera, czy może Stella tak już po prostu ma?

Do wprowadzenia zmian w swoim życiu bohaterka zabiera się naprawdę nietypowo. Zamierza „nauczyć się współżyć” i szuka możliwości odbycia treningu. Uznaje, że z ćwiczeniami najlepiej poradzi sobie profesjonalista, czyli wynajęty mężczyzna do towarzystwa. W ten sposób poznaje Michaela – przystojnego wrażliwca nierozpieszczanego przez życie. Co ciekawe, chłopak podchodzi do swojej pracy poważnie. „Plan lekcji”, jaki wspólnie realizują, wychodzi daleko poza całowanie. Ich biznesowy układ prędko zmienia swój charakter. Stella odkrywa wtedy, że w życiu najbardziej liczy się to, co wymyka się matematycznym równaniom…

 

„Więcej niż pocałunek to brawurowy debiut Helen Hoang, która zainspirowana własnymi doświadczeniami, stworzyła historię miłosną z odwołaniami do psychologii i dużą dawką subtelnie rozegranych wątków erotycznych. To również opowieść o przemianie, zmaganiach z własnymi ułomnościami oraz pewnego rodzaju późnym dorastaniem. Kilka miesięcy od premiery prawa do ekranizacji książki kupiła wytwórnia filmowa Lionsgate Motion Picture Group, mająca na swoim koncie głośne kinowe hity takie jak „La La Land czy „Igrzyska śmierci.

 

Na samą myśl o Tinderze i związaną z tym koniecznością umawiania się z facetami zaczynała się pocić. Nienawidziła wszystkiego, co wiązało się z randkowaniem, ponieważ musiała wtedy opuścić strefę komfortu i pożegnać się z ustalonym porządkiem. Nie znosiła też bezsensownych rozmów, które co chwilę wprawiały ją w zakłopotanie. No i był jeszcze ten straszny seks…

– fragment książki

 

 Kilka słów o autorce

Helen Hoang to amerykańska pisarka i nieśmiała osoba, która nie lubi dużo mówić. W 2016 zdiagnozowano u niej zespół Aspergera, co zainspirowało ją do napisania powieści „Więcej niż pocałunek”. Powieść zdobyła nagrodę czytelników portalu Goodreads dla najlepszej książki, trafiła do Top 100 książek Amazona i Top 50 „Washington Post” w 2018 roku. Obecnie autorka mieszka w San Diego, w Kalifornii, z mężem, dwójką dzieci i jedną rybką.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (82 głosów, średnia: 4,26 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Kika07645  1 czerwca 2019 15:56

    Brzmi zachęcająco 🙂 Chciałoby się przeczytac 😉

    Odpowiedz
  2. karmelek87  3 czerwca 2019 00:05

    Na pewno przeczytam.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany