Najlepsze sposoby na popękane usta

Najlepsze sposoby na popękane usta – wiele z nas szuka odpowiedzi na ten temat. Ten problem (podobnie jak zajady) dotyka bowiem niemal każdego – problem z popękanymi ustami. Zwykle kłopot ten swój początek bierze z jedzenia zbyt pikantnych potraw, oblizywania ust na mrozie, wahania hormonów bądź z niedoboru witaminy B. Nader często pojawia się w okresie jesienno-zimowym oraz na wiosnę, a zwłaszcza wtedy, gdy nasz organizm jest nieco osłabiony i nie ma siły na to, by skupiać się na odżywianiu naszych warg. Musimy wówczas zadbać o to sami. Nieco oznacza to jednak wielkich wydatków na drogie kremy. Z problemem poradzić sobie można za pomocą popularnych balsamów do ust. Jednak równie pomocne mogą okazać się domowe sposoby stosowane jeszcze przez nasze babcie.

Sposoby na popękane usta

Najlepsze sposoby na popękane usta – Peeling cukrowy domowej roboty

Przede wszystkim najczęściej należy pozbyć się suchego, martwego naskórka z ust. W tym celu koniecznym będzie zastosowanie peelingu, którego wcale nie musimy kupować w drogerii, gdyż taki o równie skutecznym działaniu możemy samodzielnie przygotować w domu. Potrzebne będą do tego dwa składniki: łyżka oliwy z oliwek i łyżeczka cukru. Tak połączone składniki delikatnie wmasowujemy w usta palcami bądź za pomocą szczoteczki do zębów. Po zakończonym zabiegu warto posmarować wargi nawilżającym kremem.

Najlepsze sposoby na popękane usta – Drogocenny miód

Sposobem na popękane usta może okazać się także naturalny kosmetyk – miód bogaty w niezwykle cenne składniki odżywcze. Sama aplikacja jest bardzo prosta – cienką warstwę miodu należy nałożyć na usta i zmyć po około kwadransie. Po kilkukrotnym zastosowaniu nasze usta będą wyglądać zdrowo i estetycznie. Jeżeli nie mamy miodu, bądź nie chcemy go użyć, podobny efekt zapewni zimna, wysokoprocentowa śmietana.

Najlepsze sposoby na popękane usta – Odpowiednie natłuszczenie ust

Popękane usta należy odpowiednio natłuścić. Niegdyś w tym celu stosowano gęsi lub kaczy tłuszcz, obecnie pomocne mogą okazać się: olejek kokosowy, oliwa z oliwek lub masło shea do zakupu kosmetyków potrzebny jest dobry sklep z kosmetykami.

Najlepsze sposoby na popękane usta – Plasterki z owoców i warzyw

Nie od dziś wiadomo, że owoce i warzywa zawierają wiele cennych mikroelementów. Wpływają dobrze nie tylko wówczas, gdy je spożywamy, ale także wtedy, gdy stosujemy je do użytku zewnętrznego. Gdy pragniemy poradzić sobie z popękaną skórą ust, można między wargi włożyć plasterek pomarańczy i trzymać go przez około pięć minut. Takie działanie sprawi, że usta wyglądać będą o niebo lepiej, lecz nie jest to efekt długotrwały. Z pomocą przyjść nam może także plasterek ogórka i trzymać go w ustach codziennie przez tydzień po kilka minut.

Ciągle popękane usta – dlaczego?

Jednak wiadomo, ze zamiast leczyć, warto zapobiegać pękaniu skóry ust. Jeżeli zdarza się nam to nagminnie, należy poszukać przyczyny takiego stanu rzeczy. Pękanie ust może spowodować:

  • zbyt mocny peeling
  • kosmetyki tworzone na bazie alkoholu
  • spożywanie zbyt ostrych potraw
  • oblizywanie ust na zimnie i wietrze
  • narażanie się na długotrwałe działanie suchego powietrza
  • nadwrażliwość na składniki w obecnie używanej pomadce.

By zlokalizować rzeczywistą przyczynę, która naraża nasze usta na pękanie, musimy bacznie obserwować nasze nawyki oraz reakcje organizmu. Długotrwałe narażanie ust na działanie szkodliwych dla nich czynników może doprowadzić do tego, że będziemy mieć prawdziwy kłopot, by zniwelować powstałe blizny.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (212 głosów, średnia: 4,60 z 5)
zapisuję głos...