Robotyka i medycyna estetyczna połączone w nowatorskiej na skalę światową technologii – już w posiadaniu polskiej firmy

Dolny Śląsk staje się pionierem rozwiązań, które wykorzystują robotyzację w obszarze służby zdrowia. To tutaj zapoczątkowano erę robotyki w polskiej chirurgii medycznej. Od dziś dzięki przedsiębiorcy z Dolnego Śląska automatyzacja zabiegów jeszcze mocniej wkracza w obszar medycyny estetycznej.

Już ponad 10 lat temu uruchomiono w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu robota chirurgicznego da Vinci. Dzięki wykorzystaniu tego urządzenia specjalista podczas zabiegu jest w stanie osiągnąć bardzo wysoką precyzję, która przekracza możliwości ludzkich dłoni. Fred Moll, twórca robota da Vinci skonstruował również urządzenie, tym razem przeznaczone do leczenia w obszarze medycyny estetycznej. Dzięki jego pracy nad robotem ARTAS iX ™ diametralnie zmieniła się procedura medyczna dotycząca przeszczepu włosów. Teraz, za sprawą zaangażowania jednego z dolnośląskich przedsiębiorców w to zaawansowane technologicznie urządzenie, można wyposażyć polskie kliniki.

Transplantacja włosów

Technologia automatyzacji przeszczepu włosów rozwija się nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat, choć badania nad możliwością dokonania przeszczepu sięgają XIX wieku. Od lat 60. w USA dokonuje się transplantacji włosów w celu korekcji łysienia androgenowego. Jest to ten element urody, który ma szczególne znaczenie dla mężczyzn. Bujna czupryna niezależnie od aktualnie panującej mody to wciąż najlepsza oznaka młodego wieku i sił witalnych. Dotychczasowe metody przeszczepu włosów pozostawiały bardzo wiele do życzenia. Uzależnione były przede wszystkim od umiejętności lekarza, jego doświadczenia, a także jego fizycznych możliwości.

Fotel z Dolnego Śląska i ARTAS iX ™

ARTAS iX

Firma Panda Group Sp. z o.o z Dolnego Śląska od ponad 30 lat związana jest z branżą beauty i jako jedyna w kraju projektuje, produkuje i sprzedaje profesjonalne meble dla fryzjerów, kosmetologów oraz lekarzy medycyny estetycznej. Firma skupia się również na dostarczaniu na polski rynek najwyższej jakości urządzeń oraz innowacyjnych technologii z zakresu medycyny estetycznej.

Krzysztof Pop

Krzysztof Pop

Krzysztof Pop, właściciel PANDA Group, zwraca uwagę na nieunikniony kierunek rozwoju medycyny estetycznej:

“Automatyzacja zabiegów medycznych jest przyszłością medycyny. Dlatego nasza współpraca z amerykańsko-brazylijskim koncernem jest dla nas tak istotna. Chcemy wspierać polskie kliniki transplantacji włosów najwyższej jakości sprzętem. Pomagamy również w staraniach o pozyskanie finansowania na zakup tych urządzeń, otwierając przed polskimi klinikami dostęp do najlepszego na świecie robotycznego rozwiązania do przeszczepu włosów.”

Robot został uzbrojony w funkcje, które z powodzeniem zastępują oko i dłonie lekarza. ARTAS iX ™ podobnie jak w przypadku robota chirurgicznego da Vinci stanowi przedłużenie lekarskiego ramienia, które umożliwia lekarzom wykonywanie z największą precyzją zautomatyzowanych czynności zabiegowych. Wysoka jakość wykonywanych przeszczepów jest powtarzalna, a robot (co naturalne) nie ulega zmęczeniu, a zabieg pozwala osiągnąć efekt naturalnych włosów.

Amerykańsko-brazylijska firma z Kalifornii jest światowym potentatem w dziedzinie tworzenia urządzeń do przeszczepu włosów, w oparciu o mechanizmy sztucznej inteligencji oraz z wykorzystaniem robotyzacji. Tym bardziej cieszy, że światowy kooperant docenił potencjał dolnośląskiego przedsiębiorcy.

Współpraca giganta z dolnośląskim producentem

Kooperacja obu firm dotyczy również powierzenia PANDZIE Group wyłączności na dystrybuję innego urządzenia do transplantacji włosów NEOGRAFT 2.0. To półautomatyczne urządzenie wspomaga przeprowadzającego zabieg we wszystkich fazach transplantacji włosów.

NEOGRAFT

PANDA Group  jest również producentem wysokospecjalistycznego fotela zabiegowego SANMED, który zdobył zaufanie amerykańsko-brazylijskiego koncernu. Efektem tego jest globalna rekomendacja producenta urządzenia ARTAS iX ™ dla fotela SANMED.

Inteligentny przeszczep włosów – prawdziwa rewolucja w leczeniu łysienia dzięki zabiegowi robotem Artas iX

Inteligentny przeszczep włosów – prawdziwa rewolucja w leczeniu łysienia dzięki zabiegowi robotem Artas iX

Utrata kolejnego włosa, to także utrata pewności siebie i narastające kompleksy. Łysienie wbrew pozorom dotyczy również kobiet. Jak odzyskać pewność siebie i znów poczuć się atrakcyjnym? Jedną z metod jest przeszczep włosów, który pozwoli nam na nowo cieszyć się naszą czupryną.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (45 głosów, średnia: 4,82 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. janka1312  14 czerwca 2021 22:00

    technologia chyba nigdy nie przestanie mnie zadziwiać 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany