Plastyka i korekta powiek – tradycyjne zabiegi i nowoczesne metody

Każda kobieta marzy o tym, aby jak najdłużej zachować młody wygląd. Podążając za tym trendem, wiele osób pragnie zatrzymać procesy starzenia widoczne na twarzy, której szczególnym elementem są oczy – zwierciadło duszy. Rozwiązaniem problemu opadających powiek zniekształcających oprawę oczu jest korekta powiek. Można ją wykonywać w sposób tradycyjny za pomocą operacji chirurgicznej lub z wykorzystaniem lasera Co2 np. MonaLisa Touch. Tę nowoczesną metodę wyróżnia zdecydowanie mniejsza inwazyjność, gdyż wymaga jedynie znieczulenia miejscowego, a czas rekonwalescencji jest krótszy w porównaniu z ingerencją chirurgiczną.

Korekta powiek

Po dwudziestym piątym roku życia w organizmie ludzkim zmniejsza się liczba włókien kolagenowych, przez co skóra traci jędrność. Najszybciej można to zauważyć w tych obszarach ciała, w których skóra jest najcieńsza m.in. na powiekach. Mięśnie odpowiedzialne za unoszenie brwi słabną, a w konsekwencji powoduje to opadanie powiek. Problem ten jest ważny dla kobiet nie tylko ze względów estetycznych, lecz także zdrowotnych. Z wiekiem powieki przybierają kształt, który nadaje twarzy zmęczony wyraz, a wiotkość powiek może ograniczać pole widzenia. Oba problemy rozwiązuje zabieg plastyki powiek z wykorzystaniem lasera Co2, jakim jest MonaLisa Tuch. Obejmuje on dwa niezależne zabiegi – korektę powiek górnych i dolnych:

Chirurgiczna i laserowa plastyka powiek to zabiegi wykonywane w Centrum Laseroterapii i Modelowania Sylwetki przez specjalistów chirurgii ogólnej i plastycznej, dr Konrada Januszka i dr Marka Murawskiego. Każdy zabieg poprzedzony jest wizytą konsultacyjną, podczas której lekarz zapoznaje pacjentkę z przebiegiem zabiegu, zleca wykonanie niezbędnych badań diagnostycznych, omawia spodziewany efekt estetyczny oraz określa możliwość jego osiągnięcia. Korekta powiek wykonywana jest z zastosowaniem znieczulenia miejscowego, a także nie wymaga hospitalizacji. Szwy usuwa się po 3–4 dniach podczas wizyty kontrolnej (w przypadku powieki górnej) lub po około tygodniu (w przypadku powieki dolnej). Można powrócić do codziennych zajęć tuż wykonaniu zabiegu, jednak przez kilka tygodni należy unikać wysiłku fizycznego, gwałtownych ruchów oraz zajęć mogących narazić operowane miejsce na uraz. Schładzanie okolic oczu pozwala przyspieszyć gojenie się ran, zmniejsza ból oraz opuchliznę.

Przeciwskazania do wykonania zabiegu:

 • nieuregulowana cukrzyca
 • infekcja ropna oczu
 • nieuregulowane nadciśnienie tętnicze
 • skazy naczyniowe
 • zespół suchego oka
 • zaburzenia krzepliwości krwi

Ceny zabiegów:

Plastyka powiek górnych: 3500-4000 zł. Plastyka powiek dolnych: 4500- 5500 zł. Plastyka powiek górnych i dolnych: 8000 zł.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (178 głosów, średnia: 4,40 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  17 lipca 2014 06:48

  Zabieg na pewno daje efekt odmłodzenia, ale cena zabójcza.

  Odpowiedz
 2. martucha180  17 lipca 2014 10:53

  Wychodzi na to, ze po 25 roku życia trzeba sobie po kolei wszystko poprawiać… Smutne to i żałosne.

  Odpowiedz
 3. marttoolla6  17 lipca 2014 14:19

  smutne i żałosne- jest wybór! ja na pewno skorzystam!

  Odpowiedz
 4. martus2833  17 sierpnia 2014 13:00

  Na szczęście dobry makijaż może odjąć kilka lat.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany